PDA

Zobacz pełną wersję : Google - powielanie stron



GOGOKOM
16-09-2009, 15:26
Witam
Mam problem z jedną stroną klient wykupił wszystkie dostępne adresy tzn. domena.pl, domena.com.pl, domena.com, itp i na serwerze ustawił że po wejściu na obojętnie który adres wchodzimy na stronę domena.pl ale w adresie w przeglądarce mamy np domena.com.pl. bo na tą stronę wchodziliśmy Ale wyświetla się strona domena.pl (logo itp).
Moje pytanie czy pozostałe strony nie będą potraktowane jak kopie i nie wpłynie to na pozycjonowanie negatywnie dodam że strona jest w sieci dopiero 2 miesiące i u wuja G pozycja skacze niesamowicie.
Czy nie lepie zrobić proste przekierowanie wszystkich domen na domena.pl

moje
16-09-2009, 15:28
W panelu powinieneś mieć możliwość przekierowań zapytań z *.com.pl na *.pl itd., ewentualnie jak nie będzie się dało, to skorzystaj z przekierowań w .htaccess.

GOGOKOM
17-09-2009, 08:34
@moje chyba się nie zrozumieliśmy

Witam
Moje pytanie czy pozostałe strony nie będą potraktowane jak kopie i nie wpłynie to na pozycjonowanie negatywnie dodam że strona jest w sieci dopiero 2 miesiące i u wuja G pozycja skacze niesamowicie.
Czy nie lepie zrobić proste przekierowanie wszystkich domen na domena.pl
chodzi mi o kwestię pozycjonowania i wpływu kopi strony domena.pl dostępnej pod adresami domena.com.pl, domena.com itp na pozycję strony domena.pl
wuj google nie lubi kopi (http://www.google.com/support/webmasters/bin/answer.py?answer=66359) ale jakoś muszę temat ugryźć skoro klient chce mieć kilka adresów to je ma.

Bazyl
17-09-2009, 08:44
Np. na nazwa.pl możesz tak ustawić domenę, że strona właściwa wyświetla się w ramce.
Za to bana nie dostaniesz.
Resztę znasz...:)

GOGOKOM
17-09-2009, 08:56
Ok ale chodzi mi o lepsze rozwiązanie dla samego pozycjonowania adresu głównego.
Może ktoś przerabiał ten temat i z własnego doświadczenia wie co lepiej:
1. po wejściu na obojętnie który adres widzimy promowaną domenę ale w adresie www strony mamy ten adres na który wchodzimy
2. po wejściu na obojętnie który adres jesteśmy przekierowani na stronę promowaną
a pozostałe adresy traktujemy jak "bezpiecznik" bo może ktoś z palca wpisze adres który i tak skieruje go na promowaną stronę

Bazyl
17-09-2009, 09:03
Moim zdaniem tylko pkt.2 ma sens.

GOGOKOM
17-09-2009, 09:13
Tak tez mi się wydaje bo wchodzę na domena.com.pl a widzę graficzne logo domena.pl ale czy nie są to tylko odczucia wizualne, a google bot i tak nie rozpoznaje logo tylko "widzi" kopie jednej strony (tekst) pod kilkoma adresami.

moje
17-09-2009, 11:53
Wszystko dobrze napisałem.

W panelu zarządzania Twoimi domenami powinieneś mieć taką możliwość.

Nie wiem jak google bot to widzi ale jak już napisałem w ostateczności możesz zrobić przekierowanie z .com.pl na *.pl za pomocą .htaccess, co boty tolerują, a wchodząc na *.com.pl zostaną przekierowane na *.pl, więc o żadnych kopiach nie będzie mowy.

GOGOKOM
17-09-2009, 13:19
@moje w takim razie nie rozumiem tego

W panelu powinieneś mieć możliwość przekierowań zapytań ....
przekierowań tzn wchodzę na .com.pl a ląduję na .pl i w adresie strony na końcu mam .pl pomimo że wchodziłem na .com.pl - zwykłe przekierowanie domeny na inna domenę - tak to mam rozumieć?

keran
01-11-2009, 21:45
Tak, najlepsze rozwiązanie to przekierowanie permanentne (kod 301)