PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla 1.5.14 i problemy



bartspam
16-09-2009, 15:43
Zaktualizowałem joomle z 1.5.11 do 1.5.14 i pojawiły się problemy. Dotyczy to pracy z edytorem tiny MCE gdzie w przeglądarce Opera (10) i Firefox (też najnowsza) nie mogę wstawić i przemieścić obrazu za pomocą float tak aby tekst go opływał. Dodatkowo w FireFoxie nie mogę zapisać ani uaktualnić artykułu... a w operze kursor nie miga i trzeba klawiatura go przesunąć w górę albo w dół po napisaniu czegoś aby napisany tekst wyświetliło.

Wstawienie READ MORE kasuje mi zawartość artykułu. Nie wiem co zrobić, pomocy! Wy też spotkaliście się z takimi problemami ?

bartspam
16-09-2009, 23:36
"Wejdż do dodatków, znajdź swój edytor - zmień jego nazwę przede wszystkim, to już nie TinyMCE 2.0 tylko TinyMCE 3.2.4.1. Ok ale to nie pomoże

Dalej zrób następujące rzeczy

1. Functionality - Extended
2. Code Cleanup on Startup - Off
3. Code cleanup on save - Never" - rosciak

"Tylko jak zrobisz tak, jak Ci radzi rosciak, to prawdopodobnie będziesz miał to samo, co ja. Ustawianie tekstu działa wtedy jak najbardziej prawidłowo, ale za to nie wstawisz do artykułu flasha lub jakiegokolwiek pliku mp3 czy video. Za to ustawienie 3 na allways (zawsze) powoduje możliwość wstawienia multimediów, ale powoduje sypanie się oplatania obrazka tekstem. Wyjściem jest wstawianie obrazka przyciskiem pod edytorem, ale wtedy masz bardzo mało ustawień." - MagicWawa

Potwierdzam czy jest jakies rozwiazanie tego problemu ?

Jola
17-09-2009, 02:22
Witam,
jeśli możesz to przetestuj edytor na nowej instalacji 1.5.14 (ja nie widzę takich problemów).
Możliwe, że problem polega na jakimś błędzie w aktualizacji.
Pozdrawiam

bartspam
17-09-2009, 11:03
Testowałem oczywiście wcześniej na innych witrynach i mam w każdej to samo - wszystkie sa na tym samym hostingu, ale to nie powinien byc problem bo spelniaja zalecenia joomla.

Wydaje mi sie, ze wersja 1.5.11 byla najlepiej dopracowana nie mialem z nia ani z dzialaniem dodatkow do niej zadnych problemow.

Jaki inny edytor darmowy polecacie ? JCE ? Przy zmianie edytora (nigdy tego nie robilem) musze odinstalowac stary i wgrac nowy - zadne style w artykulach, linki, obrazki sie nie pozmieniaja ?

ppilus
17-09-2009, 11:08
JCE jest OK.
Starego nie trzeba odinstalowywać. Wystarczy w konfiguracji ustawić JCE domyślnym edytorem oraz ustawić go dla poszczególnych użytkowników.
Nic się powinno pozmieniać.

bartspam
17-09-2009, 11:43
Tak też zrobiłem, zauważylem nową wersję tinyMCE - TinyMCE 3.2.6 - czy ona znajduje sie w 1.5.14 ? Bo na pewno nie 2.0. Warto zainstalowac ? Pozbede sie problemow ?

Co do JCE jest fajny - ale ma problemy - nie ma przyciskow do wstawiania flasha/filmow a jak klikam na ten AVR media (allvideo) nie działa..., nie moge normalnie pisac bo JVC nie przerywa automatycznie linii tekstu nawet jak klikne align - full, a przerywajac enterem nie uzyskam juz efektu JUSTIFY - wysrodkowania.

Moze jest jakis edytor, z ktorym nie am zadnych problemow ?

bartspam
17-09-2009, 11:52
W joomli znajduje się ponoć - tinyMCE 3.2.4.1. Wow przez managera dodatkow nie mozna tego zainstalowac (nowszej wersji)... ktos wie jak ? Wystarczy zastapic pliki ?

zwiastun
17-09-2009, 14:05
A nowszej to jakiej?
Bo to nie jest wprost przeniesiony kod z Moxicode?
Nadpisujesz pliki.

bartspam
19-09-2009, 16:34
Niestety obojętnie czy zastąpiłem pliki czy usunąłem cały katalog i wgrałem nowszą wersję nadal są problemy. tiny MCE ma u mnie bardzo duży minus - jak można tak spierniczyć edytor aby jego podstawowe funkcje nie działały ?

Lepiej już było siedzieć an 1.5.11 - tam wszystko grało.

Ktoś może polecić edytor gdzie nie będzie takich problemów jak opisywałem ?
Wstawianie multimediów i oplatanie obrazu tekstem to u mnie mus. Dodam, że byłem bardzo zadowolony z tinyMCE ale już 3 dzień się męczę jak rozwiązać ten problem i czas chyba poszukać czegoś innego.


Przy ustawieniu:
1. Functionality - Extended
2. Code Cleanup on Startup - Off
3. Code cleanup on save - Never"

Dodatkowo pojawia się problem z "Unable to load Cache Storage: xcache"

zwiastun
19-09-2009, 17:15
Zgłoś się do Core Team - chętnie przyjmą nieomylnych geniuszy!

bartspam
19-09-2009, 17:38
Pomylić się rzecz normalna, ale wypuścić skopaną wersję ? Czemu nie przywrócą wersji wcześniejszej ?
Zastanawia mnie jeszcze jedno - wszystkie poprzednie artykuły wyświetla dobrze - nie ma problemów z omywaniem obrazka tekstem ani wstawionymi filmikami. Dopiero przy chęci poprawienia wcześniejszego artykułu pojawiają się problemy. Jeżeli by zastąpić wersje tinyMCe tą z joomli 1.5.11 ? Hmmm....

zwiastun
19-09-2009, 18:00
Daj sobie spokój! Już Ci napisałem - nie tylko w Core czekają na geniuszy. Nikt Ci nie obiecał idealnego programu, na dodatek za frico. Masz blade na ten temat pojęcie, to nie oceniaj. Możesz też posłużyć się swoją "mądrością" i wrócić do 1.5.11 a nawet do pierwszej wersji Mambo z 2003 roku. Nawet Ci ją podeślę!

bartspam
19-09-2009, 20:03
Sam daj sobie spokój. Próbuje przywrócić programowi poprzedni stan funkcjonalności. Przed wypuszczeniem nowej wersji program się sprawdza czy nie powoduje więcej szkód niż pożytku. To czy jest darmowy czy nie, nie ma tu nic do rzeczy. Joomla ma takie wsparcie ludzi dobrej woli, że nie jeden komercyjny program może mu zazdrościć. Sam niejednokrotnie tłumaczyłem komponenty na język polski. Programu idealnego nie ma ale nie wypuszcza się bubla, który psuje opinie. Wypuszczanie niedziałających poprawnie wersji świadczy braku szacunku dla ludzi, którzy korzystają z oprogramowania na codzeiń a teraz mogą całować się w nos.

Zmiana na wersję tinyMCE z 1.5.11 nie daje pozytywnych rezultatów. A JCE nie wyświetla poprawnie zamieszczonych filmów/mp3. Na dzień dzisiejszy jestem w kropce.

Jest tedno rozwiązanie za pomocą JCE zamieścić obraz tak aby opływał w tekście. I po przełączeniu na tiny zamieszczać multimedia. NIe wiadomo czemu jak zapisujemy artykuł, który był uprzednio zapisany za pomocą JCE tiny go nie zmienia (przynajmniej nie niszczy opływania przez tekst).


Rozwiązanie problemu z all video reloaded w JCE:
http://www.joomlacontenteditor.net/forum/topic?f=31&t=16060&p=24460

zwiastun
19-09-2009, 23:25
Tak, z geniuszami nie ma co dyskutować. Zwłaszcza o bublach!