PDA

Zobacz pełną wersję : Community Builder - jak?



tix
17-09-2009, 01:28
Witam,
przeszukałem forum i wiki ale nie znalazłem odpowiedzi. Jestem bardzo poczatkujacy jesli chodzi o Joomlę. Zainstalowalem CB 1.2, ustawilem co się da, włączyłem pluginy, język pl itd. Natomiast nie umiem jednej rzeczy: co zrobić, żeby nie wyświetlało mi poszczególnych użytkowników tylko pisało jak w standardowym "who's online" ilość użytkowników online?
Oraz jak przesunąć tekst "Witaj, admin" bardziej w prawą stronę, czy muszę sam ingerować w kod html CB czy templatki? Jeśli tak to które to dokładnie pliki odpowiadają za wygląd tego?
Chodzi o to, że napis ten wychodzi poza tabelkę za bardzo w lewo i dziwnie to wygląda.
Wcześniej tworzyłem własne strony html/css od podstaw, ręcznie w pajączku. Ostatnio forum phpBB3. A teraz postanowiłem przyjrzeć się joomli by stworzyć bardziej profesjonalny portal.
Z góry dziękuje za odp.
Pozdrawiam

zwiastun
17-09-2009, 02:10
1. No to się przyjrzyj! A jak się już przyjrzysz, to przyjdź na forum po porady.
Doświadczenie wszak masz, forum phpBB3 napisałeś :D
Na początek dobrze byłoby przyjać sobie taką prostą zasadę: jeśli chcesz mieć jak "Who's online" to używaj Who's online. Nikt Ci nie każe używać odrzutowca do spacerku po lesie.

2. Prosta zasada forum - jeden wątek jeden temat, może słyszałeś coś o tym, skoroś phpBB3 nasmarował :) ?

tix
17-09-2009, 11:35
Dobra dobra. Forum phpBB sam nie pisalem tylko modyfikowalem ale to chyba jest oczywiste. Pytanie jest zwiazane z CB bo gdy uzywam CB Login to wystepuje ten problem wlasnie, w standardowym who's online jest ok.
Gdzie wiec moge znalezc pliki do edycji tego i poprawienia recznego?

zwiastun
17-09-2009, 14:02
Modul to pewno w plikach modułu. Jest ich aże dwa! Znajdują się w katalogu modules nazwanym mod_cblogin. Wiec bardzo trudno znaleźć. Trzeba o to pytać na forum. Nawiasem mówiąc, nie wiem co i po co chcesz tam grzebać, ale to Twój problem.

tix
17-09-2009, 14:29
Ok widze ze nie wiesz o co mi chodzi, tutaj jest problem:
http://img198.imageshack.us/img198/2001/beztytuugc.th.jpg (http://img198.imageshack.us/i/beztytuugc.jpg/)
Gdzie mogę to poprawić?

zwiastun
17-09-2009, 14:43
Po pierwsze już Ci napisałem, a po drugie - ja tam żadnego problemu nie widzę!

tix
17-09-2009, 14:45
Nie widzisz, ze forma logowania jest wysunieta poza niebieskie tło za bardzo w lewo?! Tamto co podales nic mi nie pomoze, bo nie znam php

zwiastun
17-09-2009, 15:02
Natomiast nie umiem jednej rzeczy: co zrobić, żeby nie wyświetlało mi poszczególnych użytkowników tylko pisało jak w standardowym "who's online" ilość użytkowników online?
Oraz jak...

Ja tam może i byłem nadzwyczajnym dzieckiem, ale geniuszem nie jestem ani jasnowidzem. Więc następnym razem zgłaszaj jeden problem w jednym wątku, bo nie wiadomo, o co chodzi.

W IE masz narzędzia projektanta, do FF możesz doinstalować wtyczkę Firebug i zbadać element, który chcesz inaczej sformatować.

tix
25-09-2009, 23:38
Poradziłem sobie inaczej i sam... Edytowałem poprostu css stylu i tam ustawiłem marginesy itd Jak zaznaczalem jestem bardzo poczatkujacy ale jakos sie udalo ;) strasznie duzo opcji jest w tej joomli, ciezko sie połapać