PDA

Zobacz pełną wersję : problem ze zmianą adresu strony



Fafa
13-07-2006, 12:17
Witam... mam problem ze zmiana adresu strony - w instalacji podalem www.nazwa.pl/katalog i teraz chciałbym zmienić na samo www.katalog.pl
Zmieniłem adres w pliku configuration.php, ustawiłem ścieżko dostępu na "/" zrobiłem przekierowanie witryny na /katalog ....a mimo to nie działa? Czy gdzieś jeszcze trzeba zmieniać jakiś plik prócz configuration php?

Oto błędy jaki się wyświetlają zamiast strony:

Warning: main(/gizmos/includes/compat.php50x.php): failed to open stream: No such file or directory in /gizmos/includes/joomla.php on line 60

Fatal error: main(): Failed opening required '/gizmos/includes/compat.php50x.php' (include_path='.:/:/usr/pear') in /gizmos/includes/joomla.php on line 60

stone
14-07-2006, 05:25
wydaje się jakoby był to błąd związany z php5, poszukaj na forum bo jestem prawie pewien że już coś w tym temacie było, ewentualnie sprawdź czy plik /gizmos/includes/compat.php50x.php istnieje i nie jest uszkodzony, dla pewności możesz go jeszcze raz wgrać

Fafa
14-07-2006, 10:46
Przeinstalowałem jeszcze raz jommle ( właściwie kilka razy) i za każdym teraz razem jest teraz problem z zalogowaniem do panelu administracyjnego. Wpisuje login i hasło po czym nie loguje mnie tylko wyskakuje komunikat " nie jesteś zalogowany", a w międzyczasie coś takiego:



Warning: session_start(): open(/tmp/sess_86674b7a5c2b15c7ab279d64160574c1, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in /administrator/index2.php on line 39

Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /administrator/index2.php:39) in /administrator/index2.php on line 39

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /administrator/index2.php:39) in /administrator/index2.php on line 39



O co może chodzić? :confused:

Rybik
14-07-2006, 11:47
i tak se bedziecie pisac do konca wakacji ...

jakie ustawienia serwera ? (regulamin czytac)
na serwerze pomocy masz opis jak nazwe.pl ustawiac

Fafa
14-07-2006, 18:30
ok ... to nie jest śmieszne :D próbowałem już chyba wszystkie, informacji nigdzie o tym nie znalazłem (oczywi scie chodzi mi o mojądrugą wypowiedź). Wgrywałem już kilkakrotnie od nowa joomlena serwer i teraz zawsze jest to samo - nie mogę się zalogować do admina... jakieś pomysły (sensowne) ?;)

Fafa
14-07-2006, 20:07
oka poradziłem sobie ... jakby ktoś miał podobny problem to trzeba umieścić folder tmp w katalogu gdzie jest joomla wgrana :D

ktulu
28-01-2007, 13:40
To jest tak, że o ile nie masz możliwości zapisu do /tmp, co dosyć często zdarza się na wykupionych wirtualnych serwerach, to musisz tworzyć katalog tmp w katalogu głównym joomla.

Poprawcie mnie jeśli się mylę.

Pozdrawiam
Łukasz

bbruda
24-02-2007, 13:28
witam,
nie mam serwera na nazwie.pl i mam możliwosc zapisu do tempa w katalogu głównym serwera jednak pomogło dopiero utworzenie katalogu tmp w katalogu z joomla, teraz logowanie do panela admina działa jak trzeba

pzdr