PDA

Zobacz pełną wersję : joomfish problem podczas instalacji



slavvek
17-09-2009, 17:30
Witam
Mam problem z zainstalowaniem joomfish.
Podczas instalacji pojawia się komunikat:


Skopiowanie zaznaczonych plików jest niemożliwe.
JInstaller::install: Nie udało się skopiować: ....pl/public_html/j1/tmp/install_4ab2530cc8bd6/JoomFish2.0.3/admin/language/en-GB.com_joomfish.ini to ....pl/public_html/j1/administrator/language/en-GB/en-GB.com_joomfish.ini
Skopiowanie zaznaczonych plików jest niemożliwe.
JInstaller::install: Nie udało się skopiować: ....pl/public_html/j1/tmp/install_4ab2530cc8bd6/JoomFish2.0.3/mod_translate/language/en-GB.mod_translate.ini to ....pl/public_html/j1/administrator/language/en-GB/en-GB.mod_translate.ini
Skopiowanie zaznaczonych plików jest niemożliwe.
JInstaller::install: Nie udało się skopiować: ....pl/public_html/j1/tmp/install_4ab2530cc8bd6/JoomFish2.0.3/manifest.xml to ....pl/public_html/j1/administrator/components/com_joomfish/manifest.xml
Komponent Zainstaluj: Nie można skopiować pliku instalacyjnego.ustawienia praw dostępu raczej ok

zwiastun
17-09-2009, 17:36
Raczej.
A mnie już paluchy bolą od wpisywania tego samego po raz kolejny: prawa dostępu do katalogów /tmp i /media!

slavvek
17-09-2009, 17:42
/tmp i /media chmod jest właściwe i nie da się zainstalować

zwiastun
17-09-2009, 18:28
prawa dostępu=własność+uprawnienia. Amen!

slavvek
17-09-2009, 18:47
nie wiem o co dokładnie Ci chodzi, piszesz ogólnikami i nie za bardzo wiem jak się z tym uporać.
Instalowałem wcześniej inne komponenty i nie było problemów, przy tym niestety się pojawia :(

slavvek
18-09-2009, 12:53
ok udało mi się odszukać o co chodzi - teraz pojawia się taki problem:

podczas instalacji pojawił się błąd że nie może skopiować plików (tylko taka informacja), jednak komponent się zainstalował. Niestety w panelu kontrolnym pojawia się komunikat:

Warning: file_get_contents(..../administrator/components/com_joomfish/manifest.xml) [function.file-get-contents (http://www.tipsters4you.pcspace.pl/j1/administrator/function.file-get-contents)]: failed to open stream: No such file or directory in .../libraries/domit/xml_domit_lite_parser.php on line 1082

slavvek
21-09-2009, 09:48
czy jest ktoś w stanie pomóc mi w tym problemie

Agness
10-11-2009, 13:24
a ja prosze zebys napisal jak udalo ci sie zainstalowac ja mam to samo uprawnienia sa tak jak powinny

slavvek
10-11-2009, 13:47
powiem szczerze że już nie pamiętam jak do to zrobiłem.
Z tego co pamiętam chyba inną wersję próbowałem i się udało.
Jednak później miałem problemy z innymi dodatkami i w końcu odinstalowałem joomfish bo zdecydowałem że jednak wystarczy jedna wersja strony w języku angielskim :)

monroo
26-11-2009, 20:16
chmody trzeba zmienic. Jak masz np

to ....pl/public_html/j1/administrator/language/en-GB/en-GB.com_joomfish.ini
to zmieniasz chmod ostatniego (najwyzszego) katalogu, tu en-GB.
Bawie sie joomla od 2 dni wiec moge sie mylic. Ale radze w tym kierunku szukac.

zwiastun
26-11-2009, 20:24
Cieszę się, że tak szybko chcesz także pomagać, ale może 2 dni to trochę za mało, zwłaszcza na rady w sprawach uprawnień dla plików!
Na ten temat (praw dostępu do plikow) albo trzeba posiąść niezbędne minimum i kompendium wiedzy, albo niczego nie ruszać!

monroo
27-11-2009, 07:05
spoko

dbluepl
04-12-2009, 13:44
Cieszę się, że tak szybko chcesz także pomagać, ale może 2 dni to trochę za mało, zwłaszcza na rady w sprawach uprawnień dla plików!
Na ten temat (praw dostępu do plikow) albo trzeba posiąść niezbędne minimum i kompendium wiedzy, albo niczego nie ruszać!
Dla niektórych 2 dni to mało a niektórzy posiądą to kompedium już w parę godzin! :rolleyes:

nikszal
04-12-2009, 14:03
Przed chwilką pobrałem komponent ze strony joomlapl.com (http://www.joomlapl.com/component/option,com_remository/Itemid,32/func,fileinfo/id,328/). Zainstalowałem wersję 2.0.4 - działa bez pudła, więc to tylko chyba brak umiejętności albo problem z konfiguracją Joomla.

Asty
17-05-2010, 13:29
jeśli nadal macie ten problem - tutaj rozwiązanie: http://www.joomfish.net/forum/viewtopic.php?f=43&t=3349

MUSICIE mieć zainstalowany język Angielski - tj pliki muszą być na serwerze. Nie musicie gu używać, ale zainstalowany być musi.