PDA

Zobacz pełną wersję : istalacja - prosba o pomoc



therealgid
05-12-2005, 13:28
witam

1. na poczatek zaznacze ze dopiero zaczynam przygode z cms-ami i jestem totalnym noobem i bardzo prosze o pomoc, zalozylem konto na 60free.ovh.org ktory podobno bezproblemowo wspolpracuje z joomla odpalilem test przedinstalacyjny i mam 3 czerwone miejsca: Ścieżka do zmiennej sesji - nieustawiono, Safe Mode - on i Magic Quotes GPC - off, jak to poprawici prosze o pomoc

2. poszedlem z instalacja dalej i w kroku pierwszym kolejny problem wpisuje parametry bazy mySql nazwa konta, haslo, nazwa bazy (serwer 60free.ovh.org) i wyskakuje ze bledny login lub haslo a bledny nie jest, mial juz ktos takie problemy czekam na info

pozdro all

vj_
05-12-2005, 14:09
To jest darmowy hosting, stąd masz te "czerwone miejsca" zabawa może spełznąć na niczym, niestety konta, które są przydzielane za friko, posiadają masę ograniczeń, m.in. przed instalowaniem cmsów typuL joomla/mambo/postnuke/phpnuke/drupal/phpwebsite o takich jak typo3 i ezPublish juz nie wspomne, rozwiazaniem moze byc w zasadzie instalacja na czyms co Ci w miare komfortowo pozwoli pracowac, np. bedzie mialo tylko safe mode on ( w zasadzie nie powinienem pisac komfortowo nawet, ale w zasadzie chociaz da się to zainstalować i zobaczyc jak to wyglada, ale z instalacja wielu rzeczy sobie po prostu nie poradzisz, bo nie da rady ) co do tej zmiennej sesji to mozesz w htaccess ustawic sobie
php_value session.save_path /home/hyh/ftp/tmp/sessions ale ogólnie to bym Ci polecał kupić jakieś tanie konto na stronę www, poza tym z tego co mnie pamięć nie myli to Ci na ovh.org maja ustawione domyslnie już php 5.0 i to moze powodować problemy, można to w php.ini oczywiscie zmienić, ale po co tyle zachodu skoro i tak będziesz miał z tym pewnie problemy ;)

pozdrawiam i powodzenia

livio
05-12-2005, 20:07
Porada: zmień hosting.
Przykład?

- goin.pl
- cba.pl + baza mysql zewnętrzna [np. badblock.com]

therealgid
06-12-2005, 15:40
witam pnownie

co do ustawienia zmienej sesji to mialem to zrobic w pliku htaccess oto zawartosc mojego pliku

##
# @version $Id: htaccess.txt 423 2005-10-09 18:23:50Z stingrey $
# @package Joomla
# @copyright Copyright (C) 2005 Open Source Matters. All rights reserved.
# @license http://www.gnu.org/copyleft/gpl.html GNU/GPL
# Joomla! is Free Software
##

#
# mod_rewrite in use
#

RewriteEngine On

# Uncomment following line if your webserver's URL
# is not directly related to physical file paths.
# Update YourJoomlaDirectory (just / for root)

# RewriteBase /YourJoomlaDirectory

#
# Rules
#

RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !\.(jpg|jpeg|gif|png|css|js|pl|txt)$
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule ^(.*) index.php


wstawilem podana linijke ale to nic nie zmienilo wiec prosze o pomoc z tym, gdzie to wstawic ??

pozdro

Balas
06-12-2005, 16:34
Ja mam joomle na 60free i działa znakomicie :) jedyne co trzeba zrobic to utworzyc baze MYSQL (przez podanie hasła w zmianie hasła czy cos takiego dopiero wtedy zaczyna działac) i wrzucenie pliku zmieniajacego wersje PHP na 4 (dokladnie jak zmienic masz w POMOCY na stronie 60free)

Po za tym gdybys troche u nich poszukal to mialbys juz wszystko wyjasnione :D

http://60free.ovh.org/pl/support/support_guidesInstallMambo.html

therealgid
06-12-2005, 22:05
wow wow wow

wielkie dzieki stary naprawde wielkie dzieki:D:D:D:D

erapu
06-02-2006, 21:54
Witam ja mam podobny problem.. po całej instalce jest niby wszystko ok. Jak otwiera juz strone index.php to sie sypie :/ ( wydaje mi sie ze dobrze sa podane ścieżki - przy okazji tez proobuje postawic na 60free joomle 1.0.7 ) ale nie kumam why nie ma dostępu do tych plików.

tak wyglada moj serwis po instalacji :]

'

Warning: require_once() [function.require-once (http://erapu.ovh.org/function.require-once)]: Unable to access /home/e/r/a/erapu/www/includes/phpInputFilter/class.inputfilter.php in /home/e/r/a/erapu/www/includes/joomla.php on line 77

Warning: require_once(/home/e/r/a/erapu/www/includes/phpInputFilter/class.inputfilter.php) [function.require-once (http://erapu.ovh.org/function.require-once)]: failed to open stream: No such file or directory in /home/e/r/a/erapu/www/includes/joomla.php on line 77

Fatal error: require_once() [function.require (http://erapu.ovh.org/function.require)]: Failed opening required '/home/e/r/a/erapu/www/includes/phpInputFilter/class.inputfilter.php' (include_path='.:/usr/local/php5/lib/php') in /home/e/r/a/erapu/www/includes/joomla.php on line 77

'

livio
06-02-2006, 21:59
60free nie nadaje sie dla Joomla!, bo:

każdemu skryptowi php trzeba nadać pełne uprawnienia;
jest safemode.


Bardziej polecę Ci wagoo albo cba z bazą w free-mysql.bizhostnet.

erapu
06-02-2006, 22:00
wydaje mi sie, ze cos nie tak zmienilem tę wersje php.. ale nie rozumiem jak mam utworzyc plik '.htaccess' - samo rozszerzenie?? przecież nie można.. utworzylem index.htaccess i dodalem tę linie ale widze, ze nie dziala... prosze o pomoc.

erapu
06-02-2006, 22:02
no tak ale poprzednicy jakos doszli do ladu.. bo trzeba zmienic zmienna srodowiskową i wtedy działa ale chyba cos pokrecilem i dla tego.. a wiesz warunki na 60free sa bardzo dogodne w sumie - zwlaszcza na poczatek.

livio
06-02-2006, 22:30
Wiesz - safe_mode nie sprzyja.
Ja zawsze cos musze doinstalowac, a recznie - nie dla mnie. Ja wole korzystac w pelni z mozliwosci Joomla! i dodatków, nawet modyfikując je [o tym będzie moj serwis].

Wracajac do tematu: skoro nie mozesz .htaccess stworzyc, sproboj htaccess.txt i wgraj.

vj_
07-02-2006, 09:09
Taki mały off-topic: Co do htaccess'a, to w sieci sa dostępne do tego generatory, jedynie do czego sprowadza się Twoja rola to wpisanie loginu i hasła :)

erapu
07-02-2006, 09:48
a tak w sumie to [livio] ma racje.. zarejestrowalem sie na goin.pl - instalacja bez problemowa... tylko ze musialem mambo zainst bo joomla nie dziala.. ale jak dla mnie to ma i tak wystarczajace mozliwosci.

pozdrawiam i dziekuje wszystkim za pomoc.. Choc na pewno bede jej jeszcze potrzebowal :) ... :: peace :: ...

livio
08-02-2006, 17:00
Choc na pewno bede jej jeszcze potrzebowal :)
Od czego masz forum ;)?

Co do goin.pl: ten serwis jest jakiś dziwny... nie wiem czemu, ale niektóre wersje Joomla! cszy Mambo [już nie pamiętam, bo nie korzystam z goin] nie chciały się zainstalować...
Nie dało się utworzyć konfigu, a pozornie wszystko ok...

vj_
10-02-2006, 19:59
Od czego masz forum ;)?

Co do goin.pl: ten serwis jest jakiś dziwny... nie wiem czemu, ale niektóre wersje Joomla! cszy Mambo [już nie pamiętam, bo nie korzystam z goin] nie chciały się zainstalować...
Nie dało się utworzyć konfigu, a pozornie wszystko ok...

a nie korzystasz czasami z jakiegos instalatora pakietów dystrybucyjnych mambo/joomla ? Nie powrzucali czegos takiego? Często, gęsto zdarzaja sie tym podobne problemy przy tworzeniu tabel w bazach i plikach konfig, w przypadku np. cpanela się na cos takiego napotkalem, po prostu jakies niedopatrzenie programistów w tym względzie.

livio
10-02-2006, 20:43
Nie, tam nie ma nawet cPanela...
Jest jakiś inny panel admina, ale okrojony, jak na mój gust :D

jacul
10-02-2006, 23:16
Mam problem podczas instalacji bazy SQL. Server - www.yoyo.pl. A otóż pokazuje sie cos takiego:

SQL=Specified key was too long; max key length is 1000 bytes SQL=# Table structure for table `jos_core_acl_aro`
\n

Co mam zrobic?

livio
11-02-2006, 13:47
To się nazywa "ograniczenie".

vj_
11-02-2006, 14:49
Mam problem podczas instalacji bazy SQL. Server - www.yoyo.pl (http://www.yoyo.pl). A otóż pokazuje sie cos takiego:

SQL=Specified key was too long; max key length is 1000 bytes SQL=# Table structure for table `jos_core_acl_aro`
\n

Co mam zrobic?

Zobacz to (http://mambers.com/showthread.php?t=41492&highlight=key+long%3B+max+length+1000).

jacul
11-02-2006, 18:59
Poradziłem sobie inaczej chyba. Na stronie yoyo.pl w FAQ było napisane cotrzeba zrobić. Zmieniłem kodowanie znaków tylko.

vj_
14-02-2006, 18:08
Poradziłem sobie inaczej chyba. Na stronie yoyo.pl w FAQ było napisane cotrzeba zrobić. Zmieniłem kodowanie znaków tylko.

No i wlasnie to samo bylo w artykule wyzej, mozna sposob obejsc w dwa sposoby w zasadzie :) Pozdrawiam