PDA

Zobacz pełną wersję : Zainstalowany komponent - brak na drzewie typ pozycji menu



sake1
18-09-2009, 22:43
Witam

Zainstalowałem komponent com-property chcę zrobić do niego link w menu ale nie ma go na liście (drzewie) "typ pozycji menu". Więc robię łącze zewnętrzne i wstawiam adres do komponentu. I mam 2 pytania
1. Jak/co zrobić aby na drzewie "typ pozycji menu" pojawił się zainstalowany komponent
2. Chcę zrobić z tego komponentu stronę domyślną ładowaną po wpisaniu głównego adresu/strona frontowa.

Jako link zewnętrzny nie działa błąd 404 - znalazłem odpowiedź że stroną główną/frontową może być tylko treść wewnętrzna strony.

Proszę o pomoc

moje
18-09-2009, 23:30
A skąd pomysł, że musi to być w drzewie typów?

A się trochę podroczę ;)
Masz link http://extensions.joomla.org/extensions/vertical-markets/real-estate/7134 i co Ci się pierwsze rzuca w oczy z kolorowych rzeczy?

sake1
18-09-2009, 23:53
Jeżeli masz na myśli ten punkt
"button Create Menus automatically creates menus in FrontEnd "
Czyli że można zrobić menu z przyciskiem do tego komponentu to faktycznie da się zrobić ale po kombinacjach czyli stworzyć menu a potem ustawić w nim domyślny ten odnośnik.
Najpierw zrobiłem jako alias w menu głównym to nie zadziałało, ale jak zrobiłem w tym nowo wygenerowanym menu pozycje główną to działa.

Ponieważ mam 2 banery jeden jest tylko na stronie głównej a 2 na pozostałych i przypisując do tej pozycji moduł banera zamiast mieć tylko na startowej stronie 1 baner mam na wszystkich związanych z tym komponentem.

Ale jeszcze pytanie 1 zostało bez odpowiedzi i może odpowiedź na to pytanie pozwoli mi uniknąć w/w problemów z banerem.

Dziękuję bardzo za pomoc

moje
19-09-2009, 00:03
Stronę domyślną tworzysz, jak każdą stronę domyślna, wybierasz i zaznaczasz ;)