PDA

Zobacz pełną wersję : Szablon modernportal nie działą w nowej wersji joomla



radiator
19-09-2009, 18:50
Do niedawna maiłem starą wersję eng joomla. Korzystałem z templarki modernportal i ją przerobiłem pod swoje potrzeby. Teraz na nowym serwerku chcę jednak wszystko od nowa postawić (do tej pory w domu na krasnalu) iw sumie joomla stoi. Wrzuciłem do folderu joomla/templates folder modernportal
ale pojawia sie w admin panelu ze pliczek params.ini jest niezapisywalny. Niestety takiego pliczku tam nie ma i nie bylo przy ściąganiu ani pod starą wersja joomli. Jak ugryźć problem?

moje
19-09-2009, 19:09
Chcąc mieć ten sam szablon na nowym serwisie, najlepiej zrobić z niego pakiet instalacyjny i zainstalować.

Jak pliku nie ma to go stwórz, po czytaj o szablonach w Joomla.

Przydatne linki:
www.wiki.joomla.pl

EDIT:

Chodzi o migrację z Joomla 1.0 na Joomla 1.5?

radiator
19-09-2009, 20:00
Nie już i migracja całego portalu a instalacja już nowej wersji i to PL na właściwym serwerku. Mam na kompie przywatnym krasnala i tutaj działa starsza wersja własnie z tą templarką. Na serwerze (juz mandriva a nie windows) stoi czysta joomla. Jednak tam nie dziła ta templatka.
A jak stworzyć pakiet instalacyjny?
dzieki za pomoc

moje
19-09-2009, 20:11
To musisz szablon przerobić, żeby działał pod Joomla 1.5, a pakiet instalacyjny musi zawierać pełen zestaw plików i być spakowany do zip'a.

radiator
20-09-2009, 07:34
nie potrafię go przerobić ale jakoś doszedłem z pomocą joomli jak zaprzęgnąć go do pracy z nową wersją. Otóż trzeba włączyć coś takiego jak LEGACY czy to chyba moduł i niby działa templarka. Niby ponieważ menu jest popsute a szkoda.