PDA

Zobacz pełną wersję : Phoca Gallery - pytania



js04
20-09-2009, 09:07
Mam kilka pytań związanych z Phoca Gallery. Pytanie pierwsze, czy gdzieś jest forum polskojęzyczne w ktorym jest wszystko o Phoca (oprocz strony Phoca.cz). Nic nie mogę znaleźć dlatego stawiam poniższe pytania.
+ co zrobić żeby dodawane galerie występowały w kolejności od najnowszej do coraz starszej (domyślnie są właśnie w kolejności odwrotnej)?
+ co zrobić żeby na danej stronie ukazywało się np 10 galerii a następne były przenoszone na strony następne (czyli następował podział strony)?
+ czy można dodać w Joomli do artykułu ikonkę galerii Phoca i ewentualnie link (pracuję w edytorze JCE i on nie widzi galerii)? A może jest jakiś edytor artykułów specjalnie związany z Phoca Gallery?
+ czy można najpierw przesłać pliki i foldery foto przez ftp a potem tworzyć galerie Phoca- czy będzie to prawidłowe?

Na razie tyle mam pytań, ale pewnie pojawią się następne.

Bazyl
20-09-2009, 09:32
Odpowiedzi na wszystkie pytania znajdziesz na www.phoca.cz.
Tłumaczenie googlowate, ale można zrozumieć. :)
Poza galerią możesz instalować dodatki, które rozszerzają funkcjonalność.

js04
21-09-2009, 20:05
No wiem ze googlowate tlumaczenie cos daje ale jak z angielskiego to i z googlowatego praktycznie to samo... sam musze mysle i szuakac ;-)
Juz znam odpowiedzin na sowje pytania (jak ktos chce odpowiedzi to prosze pisac tu albo lepiej na moj mejlik. A teraz mam pytanie jeszcze jedno- jak sie zainsatuje plugin Phoca to powinno byc w edytorze artykulu- dodawanie zdjec Phoca- powinno-a nie ma... pewnie za pare dni znajde odpowiedz (tez prosze pisac na moj mejl- odpowiem- za piwo albo za dwa ;-)
moj mejlik to "js.studio salon 24" (prosze szukac emailka)

Jola
21-09-2009, 21:07
A ja myślałam, że od pytań i odpowiedzi jest forum!
Różnica polega na tym, że tutaj się odpowiada za friko. :)

Bazyl
21-09-2009, 21:10
@js04: Proponuję, byś przed napisaniem następnego wątku postawił wszystkim oranżadę i dopiero wtedy prosił o pomoc...

Jola
21-09-2009, 21:12
Ja wolę tonik ;).

Bazyl
21-09-2009, 21:14
To nic, niech będzie tonik. :)

jaguar
02-12-2009, 08:05
Ad.1. komponenty--->phocagalley--->kategorie--->porządek. Jeśli chcesz, żeby któraś galeria była pierwsza to nadajesz jej cyferkę 0, a dla ostatniej ostatnią liczbę, która zależy od ilości twoich galerii. Kiedy dodajesz jakąś nowszą galerię to przyporządkuj jej 0 i wtedy będzie pierwsza, a reszta zachowa pierwotną kolejność.
Ad.2. Pewnie jest kilka sposobów które znajdziesz na http://www.phoca.cz/.
Ad.3. Można.
Ad.4. Oczywiście że tak.

To ja poproszę oranżadę.