PDA

Zobacz pełną wersję : Konfiguracja modułu JA_News



duchmaster
20-09-2009, 21:02
Witam,
szukałem w internecie informacji na temat konfigurowania modułu JA_News
ale nie mogę znaleźć informacji jak zrobić tak żeby na stronie głównej wyświetlało mi się okienko w którym będzie się przewijało 5 ostatnich artykułów z danej kategorii...
mam moduł zainstalowany, mam joomlę 1.5.14

nikszal
21-09-2009, 00:39
... żeby na stronie głównej wyświetlało mi się okienko w którym będzie się przewijało 5 ostatnich artykułów z danej kategorii...
mam moduł zainstalowany, mam joomlę 1.5.14

Jakie okienko?

Ja_News może wyświetlać dowolną ilość artykułów. Wystarczy, że ustawisz je (artykuły) na stronę startową.

Do wyświetlania skrótów artykułów ze zdefiniowaną ilością pojawiających się znaków musisz w pozycji Category (Section) ID ustwić numery ID sekcji lub kategorii,oddzielone Enterem (jedno pod drugim).

duchmaster
21-09-2009, 17:50
jakie okienko... dokładnie takie jak na stronie www.wadowice24.pl (http://www.wadowice24.pl)

nikszal
21-09-2009, 18:04
Ile artykułów masz na stronie startowej?

duchmaster
21-09-2009, 19:37
to nad czym pracuję to też portal miejski, docelowo na stronie głównej mają się wyświetlać czołówki najnowszych artykułów a w JA News chcę mieć przewijane 5 ostatnich artykułów z kategori wiadomości...

nikszal
21-09-2009, 19:45
Powtórzę się:

Ja_News może wyświetlać dowolną ilość artykułów. Wystarczy, że ustawisz je (artykuły) na stronę startową. Niczego automatycznie ten moduł nie robi.

duchmaster
28-09-2009, 16:05
witam ponownie,
uruchomiłem komponent działa fajnie tylko jeden problem...
po najechaniu na tytuł artykułu na liście "więcej" pod pierwszym artykułem, wyświetla się podgląd treści owego artykułu w żółtym okienku... problem w tym że polskie znaki są w tym podglądzie krzaczkami...
foto:http://www.andrychow24.com.pl/images/stories/janewsblad.JPG

Ma ktoś propozycje jak rozwiązać ten problem?
a kolejne pytanie: co nalezy zrobić żeby prostokąt z tytułem sekcji wyświetlał się nad tytułem artykułu a nie obok?
pozdrawiam i dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)

duchmaster
02-10-2009, 22:01
czy ktoś może mi odpisać na powyższy post?

duchmaster
09-10-2009, 18:39
panowie! zlitujcie się! co zrobić z tymi krzaczkami ?