PDA

Zobacz pełną wersję : Artykuł zajmuje całą szer. strony, a nie powinien



Chakushinari
21-09-2009, 12:00
Joomla! 1.5.14 Stable [ Wojmamni Ama Naiki ]
Wersja PHP: 5.2.8

Stworzyłem menu w którym, każda pozycja prowadzi do "wpiętej" (przy pomocy "wpinacza) strony. Strony są różnej szerokości, dlatego jak się podgląda witrynę przez moją stronę, nie wyświetlają się żadne inne moduły.

Chciałbym, aby pewne moduły (na przykład ostatnie komenatrze, albo newsflash) wyświetlały się po prawej stronie w chwili gdy wejdzie się czytać cały artykuł. Niestety po wyłączeniu wyświetlania tych modułów w pozycjach menu odnoszących do Wpinacza, moduły przestają być widoczne również w rozwiniętej treści artykułu - oznacza to że artykuł zajmuje całą szerokość strony, a ja chciałbym żeby w prawej kolumnie wyświetlały się jakieś moduły...

Ktoś mi może pomóc? Mam nadzieję, że udało mi się wytłumaczyć o co mi chodzi...

KYCu
21-09-2009, 13:10
A dodając nową pozycję do menu, przypisujesz moduł do niej?

Chakushinari
21-09-2009, 13:20
"topmenu" liczy 6 pozycji, z czego 3 są to "wpięte strony".
Poza tym jest także "mainmenu".

Jeśli w parametrach modułu, w "Przypisanie menu" znaczę "Wszystkie" moduł się wyświetla na swoim miejscu. Natomiast jeśli tylko zmienię na "zaznaczone na liście" moduł nie wyświetla się gdy czytam cały artykuł (nawet jeśli na liście zaznaczę wszystkie pozycje). W pozostałych pozycjach moduł jest na swoim miejscu. Ale artykuł nadal zajmuje całą szerokość strony...

Chakushinari
21-09-2009, 16:02
Zauważyłem właśnie jeszcze jedną rzecz... mam stworzonych kilka sekcji artykułów, a w każdej z sekcji 2 lub 3 kategorie. W jednej z kategorii artykuły wyświetlają się tak jakbym chciał, a artykuły z pozostałych kategorii (także w tej samej sekcji) wyświetlają się nieprawidłowo - na całej szerokości strony.

adres artykułu gdzie moduł się wyświetla wygląda tak:
artykuy/26-brak-reakcji-na-list-z-ipn <- kategoria nazywa się "artykuł"

a tego nieprawidłowego tak:
/component/content/article/1-news/19-przechodniu-powiedz-polsce

kompletnie nie wiem skąd wynika taka różnica

KYCu
21-09-2009, 17:46
Miałem kiedyś podobny problem. Utwórz nowe sekcje/kategorie i przerzuć tam wszystko z tych felernych. Powinno pomóc.

Chakushinari
22-09-2009, 13:26
Miałem kiedyś podobny problem. Utwórz nowe sekcje/kategorie i przerzuć tam wszystko z tych felernych. Powinno pomóc.

Niestety nie pomaga... jeszcze jakaś wskazówka? Może należy włączyć lub wyłączyć jakiś dodatek?

Chakushinari
23-09-2009, 10:58
Udało się dopiero gdy utworzyłem dla każdej sekcji artykułów osobną pozycję menu:
"Articles » Sekcja / Przegląd"
i przypisałem odpowiedni moduł do pozycji z przeglądem artykułów w sekcji.