PDA

Zobacz pełną wersję : GLOSSARY - problem wyświetlaniem proszę o pomoc.



XANTIUSZ
21-09-2009, 20:45
Witam
Mój problem polega na tym że nie mogę zmienić nazwy wyświetlania w zakładce przeglądarki internetowej. Po zmianie w komponentach wyświetlania z Glossary na słownik wyświetla się on prawidłowo ale tylko w menu. Proszę o pomoc ponieważ nie wiem jak zmienić to wyświetlanie.

Jola
21-09-2009, 21:11
Pozycja menu -> Parametry systemu -> Tytuł strony

XANTIUSZ
21-09-2009, 21:41
Właśnie tak kolego robiłem i tytuł zmienił mi się tylko w menu strony z glossary na slownik. A teraz najważniejsze gdy ktoś kliknie na słownik to na górze gdzie pojawia się nazwa karty jest nadal glossary.

Jola
21-09-2009, 21:48
Raczej koleżanko!
Tytuł pozycji menu to:
Pozycja menu -> Szczegóły pozycji menu -> Tytuł
tytuł strony, czyli to, co jest w sekcji head -> title podałam wyżej. Wyczyść pliki tymczasowe, cache...

XANTIUSZ
21-09-2009, 22:41
Też tak robię i to nic nie pomaga.
Załączam screna żebyś wiedziała o co chodzi.
NR 1 jest ok
Mi chodzi o zmianę umeru 2.
Ps Sorry za kolegę koleżanko.
http://img28.imageshack.us/img28/31/otochodzi.th.jpg (http://img28.imageshack.us/i/otochodzi.jpg/)
Nie zwracaj uwgi na tą stronę ponieważ mam utworzone 2 joomlę i na jednej próbuje a na drugiej instaluje działające rzeczy.

Jola
21-09-2009, 22:44
Pokaż screna z panelu admina z tymi pozycjami, o których pisałam.

XANTIUSZ
21-09-2009, 22:46
http://img28.imageshack.us/img28/3065/otochodzi99.th.jpg (http://img28.imageshack.us/i/otochodzi99.jpg/)
Proszę bardzo.

Jola
21-09-2009, 22:56
Jaka to wersja Joomla?
No tak, nawet nie raczyłeś napisać, ze nie masz takiej zakładki (pod Parametry podstawowe) jak Parametry systemu. Skoro nie masz gdzie wpisać , to jest glossary. Sprawdź w ustawieniach komponentu czy nie masz takiej opcji wpisywania tytułu strony.

XANTIUSZ
21-09-2009, 23:01
Jaka to wersja Joomla?
Sprawdź w ustawieniach komponentu czy nie masz takiej opcji wpisywania tytułu strony.
Wersja 1.5.14
Nie nie posiadam takiej opcji
A może trzeba jakoś zaingerować w wpis w PHP??

Jola
22-09-2009, 00:34
Sprawdź w innych pozycjach menu czy wyświetla Ci się ta zakładka. Powinna być. Jaka wersja Joomla?

XANTIUSZ
22-09-2009, 07:36
Popatrz do góry pisze jaka to wersja. A wszystkie patenty z joomli wyprobowałem więc nic nowego sie nie dowiedziałem od Ciebie jak narazie.

zwiastun
22-09-2009, 11:34
Masz rację! Mądrej głowie dość dwie słowie. Jak dwa za mało, to i poematy nie wystarczą. Przepraszam, ze Waszmości uraziłem!

XANTIUSZ
22-09-2009, 11:42
I ja też mość Pana Szanownego ale uważam tak samo kolego co do innych.
Według mnie problem jest zapisany w php.
Tylko problem jest otóż jeden i bardzo wielki w którym miejscu jest to zapisane???

gregory82
07-01-2010, 14:28
Ja również mam ten problem.
Czy udało się go rozwiązać?

zwiastun
07-01-2010, 15:05
O ile jeszcze rozumiem, ze trudno przeszukać jeden katalog z plikami php, to zupełnie nie umiem zrozumieć, że trudno podać jakiekolwiek informacje dotyczące komponentu, w którym chcesz coś poprawiać.

gregory82
07-01-2010, 15:14
To zrozum Drogi Zwiastunie, iż teoretycznie mógłbym powtórzyć wszystko co napisane powyżej - ale po co?
Problem - ten sam
Komponent - również
Próby rozwiazania problemu - takie jak wyżej
Została więc tylko edycja php.
Dlatego właśnie zapytałem w nadziei że może problem został rozwiązany - z treści ostatniego posta to nie wynika.

Ponad to Drogi Zwiastunie - kierując te słowa bezpośrednio do Ciebie...
Rozumiem iż zachwyca Cię Twój ogrom wiedzy, inteligencja i nie widzisz sensu w jakichkolwiek pytaniach nowicjuszy.
Muszę więc Cię zmartwić (czytając Twoje niektóre komentarze) że to co dla Ciebie oczywiste, dla wielu niestety nie.
Dlatego mam propozycje zmiany tego forum na forum tylko dla zaawansowanych.

I na koniec - Jest to chyba mój trzeci post po uprzednim przeczytaniu baaardzo wielu. Nigdy nie szukam pomocy jeśli wcześniej nie zrobiłem wszystkiego co potrafiłem albo i więcej. W tym jednak wyjatkowym wypadku, liczyłem iż po tej wymianie komentarzy problem został rozwiązany i liczyłem na przekazanie zakończenia.

zwiastun
07-01-2010, 15:40
Zamiast tej niepotrzebnej pisaniny, wystarczyło podać bliższe dane komponentu. Niejednemu psu... W przypadku oprogramowania mają jeszcze swoje wersje!
PS Na marginesie: Normalka: nie zrobić, co należy i mieć pretensje do całego świata, tylko nie do siebie

Jola
07-01-2010, 15:40
Nie rozumiem jak na uwagi, że do rozwiązania problemu związanego z działaniem komponentu są potrzebne informacje, można reagować tak"alergicznie".
Szukanie rozwiązania często (zazwyczaj wiąże się ze znalezieniem komponentu, zainstalowaniem i sprawdzeniem działania.
Raczej logiczne jest , że trzeba znać wersję Joomla, wersję komponentu i szczytem uprzejmości pytającego jest podanie gdzie można ową wersję znaleźć. Podanie info o środowisku serwera, itd często pomaga w udzieleniu odpowiedzi.
Podsumowując - nie masz prawa pisać takich dyrdymałów.
Wymagasz od innych, zacznij od siebie.

gregory82
07-01-2010, 15:47
Drodzy moi,

Zauważcie iż zapytałem "czy problem został rozwiązany"?
Można było wywnioskować z tej wypowiedzi iż nic nowego nie wniósłbym do treści zapytania.

A co do "alergicznej odpowiedzi" nie dotyczy ona tego wątku a innych na tym forum komentowanego przez Zwiastuna.

Forum przydało sie nie raz, kiedy czytałem wątki innych użytkowników.
Ale kiedy czasem czytam Twoje wątki Panie Zwiastun - to odnoszę nieodparte wrażenie iz odnosisz wielką satysfakcję z krytykowania nowicjuszy (i proszę nie odnoś tego do mojego zapytania w tym wątku).

Mimo to dziękuję za jakąkolwiek odpowiedź - z problemem juz sam sobie poradzę - pewnie potrwa to troche dłużej niż krótka odpowiedź na tym wątku - ale za to satysfakcja większa dla takiego nowicjusza jak ja.

Pozdrawiam
Grzegorz

XANTIUSZ
07-01-2010, 18:38
Nie kolego niestety nie rozwiązałem do dziś tego problemu dałem sobie spokój.
A spędziłem nad nim wiele dni i godzin.
Bo widzisz na tym forum "wzyscy"są mądrzy aby wytykać Tobie "brak wychowania" gorzej jest już z pomocą ale nie łam się.
Pozdrawiam Cię i jeżeli byś sobie poradził o proszę Ciebie o napisanie do mnie.
PS: Obrażanie i wytykanie to normalka więc nie zwracaj uwagi

zwiastun
07-01-2010, 18:45
Po wypowiedziach takich właśnie "wychowanych" przemądrzałków wszystkim wcześniej czy później odchodzi ochota na pomaganie.
Na tym forum udzielono kilkunastu tysięcy odpowiedzi użytkownikom, którzy potrafią zachować elementarne reguły dobrego wychowania!

gregory82
07-01-2010, 19:13
W związku z tym iż wyjaśniłem na "privie" ze Zwiastunem kilka kwestii, korzystając z okazji chciałbym go przeprosić za zbyt szybki osąd.

Jednocześnie kieruję apel do wszystkich pomagających o więcej wyrozumiałości i cierpliwości , a do szukających pomocy o precyzję, cierpliwość i .... dystans do samych siebie.

Pozdrawiam
(jednych i drugich)

Jola
07-01-2010, 19:24
Pomocy ani widu ani słychu - bo nie podałeś potrzebnych informacji :)!

zwiastun
07-01-2010, 19:29
Częściowe rozwiązanie podałem na PW. Komponent korzysta tutaj ze zmiennej $title w pliku glossary.php. Nie udało mi się niestety, choć znam dobrze kod komponentu, dotrzeć miejsca jej definiowania (korzysta chyba ze zdefiniowanej w tym pliku stałej _THIS_COMPONENT_NAME. Wprawdzie jest ona zdefiniowana także w pliku języka, ale na definicję w pliku językowym nie ma reakcji, a gdy ją spowodować, wywala komponent (z tej stałej budowany jest fragment ścieżki do komponentu).
Proste rozwiązanie:
We wspomnianym pliku zdefiniować np.
$title='Słownik';
Ale, znając Cię, pewno dopadniesz i tę besytjkę :)

gregory82
07-01-2010, 19:33
Jeszcze raz dzięki za pomoc..
A przy okazji z mojej strony chętnie służę pomocą prawną.

Pozdrawiam
Grzegorz

Jola
07-01-2010, 19:37
Świetnie - tylko po raz kolejny proszę podajcie mi jaka to wersja komponentu (skąd ją wziąć) - ja po prostu nie mam tego komponentu, bez tego do kodu raczej się nie dostanę. ;)

zwiastun
07-01-2010, 19:41
:)
Glossary
http://remository.com/downloads/softwarephp5/joomla-1.5-software/

Jola
07-01-2010, 21:17
Plik components/com_glossary/glossary.php linia 56 zamiast:

$admin = new cmsapiUserAdmin('task', $alternatives, 'list', _THIS_COMPONENT_NAME); wstawić:

$params = &$mainframe->getParams('com_glossary');
$admin = new cmsapiUserAdmin('task', $alternatives, 'list', $params->get( 'page_title' ));
Dla ścisłości w panelu admina Pozycja menu -> Parametry systemu -> Tytuł strony pojawi się jeśli dodamy do menu komponent ręcznie.

gregory82
08-01-2010, 11:02
Dziękuję. Wszystko gra.