PDA

Zobacz pełną wersję : Lightbox, popup (GreyBox) nie dzialaja



wdmeister
22-09-2009, 20:11
Witam od dluzszego czasu tworze szablon do joomla/virtuemart i radzilem sobie z napotkanymi problemami ale teraz juz poleglem wiec prosze was o pomoc :/.
Chodzi o to ze gdy klikne na miniaturke zdjecia otwiera sie w nowym oknie zamiast ladnie sie otworzyc za pomoca lightboxa. Na rhuk_milkyway wszystko dziala dobrze tylko na moim szablonie nie, wiec prawdopodobnie nie mam czegos dopisanego w kodzie (tylko czego?). Dodam rowniez ze gdy jest wlaczony "Use Ajax to add, update or delete products from the cart?" i "Customer Checkout in a popup (GreyBox)?" to nie dziala dodawanie do koszyka ale to juz bym przezyl bo dziala po wylaczeniu tych opcji ale na lightbox mi zalezy i prosze o pomoc.

trzepiz
22-09-2009, 21:29
może jakiś link do strony ?

dodane masz wszystkie deklaracje dotyczące js ? przełącz sie na szablon na którym wszystko działa i podejrzyj źródło strony .. a następnie sprawdź na swoim szablonie czego nie masz w <head> </head>


i jeszcze jedno - sprawdź czy w swoim szablonie w sekcji <head> masz coś takiego :


<jdoc:include type="head" />

wdmeister
22-09-2009, 22:48
Heh nagle doznalem olsnienia ;] przypomnialem sobie ze goscie na zagranicznych forach mieli konflikty w skryptach .js i przez to im nie dzialalo. Wywalilem skrypt (ktory musze miec) i dziala. Teraz pytanie jak zrobic zeby tego konfliktu nie bylo ? :( Linka do strony nie mam bo robie ja na wirtualnym serwerze AppServ.

oto kod head


<head>
<jdoc:include type="head" />

<link rel="stylesheet" href="<?php echo $this->baseurl ?>/templates/design/css/style.css" type="text/css" />
<link rel="stylesheet" href="<?php echo $this->baseurl ?>/templates/design/css/layout.css" type="text/css" />
<link rel="stylesheet" href="<?php echo $this->baseurl ?>/templates/design/css/dtree.css" type="text/css" />


<script type="text/javascript" src="<?php echo $this->baseurl ?>/templates/design/jquery-1.3.2.min.js"></script>
<script type="text/javascript" src="<?php echo $this->baseurl ?>/templates/design/jquery.jparallax.js"></script>
<script type="text/javascript">

jQuery(document).ready(function(){
jQuery('#parallax').jparallax({yparallax:false},{x travel: '0px'},{xtravel: '200px'},{xtravel: '140px'},{xtravel: '95px'},{xtravel: '0px'},{xtravel: '0px'},{xtravel: '0px'});
});

</script> <---ten skrypt powoduje problemy

</head>

trzepiz
23-09-2009, 09:07
Ostatnio też miałem problem z konfliktem ..

poczytaj o
jQuery.noConflict();http://www.google.pl/#hl=pl&source=hp&q=jquery+no+conflict&btnG=Szukaj+w+Google&lr=&aq=0&oq=jquery+no+c&fp=d5fee726bd160ffb


edit: tutaj o tym pisałem http://forum.joomla.pl/showthread.php?p=119680&highlight=jQuery.noConflict#post119680

wdmeister
23-09-2009, 10:32
Dodalem to przed "jQuery(document).ready(function(){" i dziala az milo. Wielkie dzieki ;)

trzepiz
23-09-2009, 10:37
nie ma za co ... >