PDA

Zobacz pełną wersję : Najlepszy system komentarzy.



kremuwa
22-09-2009, 21:11
Witam. Chciałbym prosić o najlepszy podług was dla Joomli 1.5 system komentarzy.
Dodatkowo: Pobrałem między innymi mXcomments 1.0.9., zainstalowałem (przez panel administracyjny, Rozszerzenia -> Instalacja, w trybie "Spuścizny" - Legacy), ale komentarze nie są pod artykułami wyświetlane, na pewno o czymś nie wiem, prawdopodobnie muszę coś zmienić w templatce, prosiłbym o adres do tematu, którym jest to wytłumaczone lub (w przypadku braku takowego) opisanie mi tego, co trzeba zrobić poza wyżej wymienioną instalacją.

PeFik
22-09-2009, 21:19
Najlepszy z puli darmowych (boś student/uczeń) czy płatnych (bo zarabiasz)?

poza tym było już na forum, nawet chyba w tym roku, leniuszek.
Nie instaluj na 1.5.x komponentów w trybe legacy bo to nie ma sensu na dłuższą metę, to jak tuningowanie malucha - sztuka dla sztuki.

Poza tym najlepszy system komentarzy według ciebie powinien mieć:
a) .....
b) ....
c) ... (prawda że się nie chciało pisać!?)

Ogólnie kilka jest dobrych, np.:
yvComment (duże możliwości, bo komentarze są trzymane jako artykuły)
JXtended Comments v1.2.1 RC2 (komercyjny)
JomComment (komercyjny)p.s.

prosiłbym o adres do tematu, którym jest to wytłumaczone lub (w przypadku braku takowego) opisanie mi tego, co trzeba zrobić poza wyżej wymienioną instalacją. Obok przycisku Wyloguj w menu masz przycisk Szukaj (http://forum.joomla.pl/search.php). Od opisywania są artykuły książki, kursy DVD /realne, tu są wskazówki. Nie żebym był złośliwy, ale czytałeś może Regulamin forum?

kremuwa
22-09-2009, 22:50
Toż napisałem najlepszy podług Was.
W takim razie: czy moglibyście podrzucić link do dobrego artykułu na temat instalacji systemu komentarzy?

nikszal
22-09-2009, 23:32
Instalacja systemu komentarzy różni się czymś od instalacji innych rozszerzeń? Czy to taki problem pobrać na dysk, a później wskazać odpowiedni plik i kliknąć Instaluj?

domnyq
23-09-2009, 14:36
Polecam (sam używam) JComments - prosty w obsłudze, ma to co trzeba, fajnie sie prezentuje w artsach i co najważniejsze - dostępny w necie za frytki :)

kremuwa
23-09-2009, 18:32
Instalacja systemu komentarzy różni się czymś od instalacji innych rozszerzeń? Czy to taki problem pobrać na dysk, a później wskazać odpowiedni plik i kliknąć Instaluj?

No właśnie problem w tym, że samo zainstalowanie nic nie daje... Dlatego zastanawiałem się, czy nie trzeba dokonywać jakichś zmian w templatce czy cóś.

kremuwa
24-09-2009, 19:43
Polecam (sam używam) JComments - prosty w obsłudze, ma to co trzeba, fajnie sie prezentuje w artsach i co najważniejsze - dostępny w necie za frytki :)

Ściągnąłem, zainstalowałem, ustawiłem by działał we wszystkich kategoriach i nawet pokazuje "Dodaj komentarz". Ale na tym kończą się dobre wieści. Po kliknięciu w "Dodaj komentarz" przechodzę na stronę artykułu, ale żadne okno tudzież formularz dodawania formularza nie pokazuje się.

Obaczcie:
http://www.overload.yoyo.pl/

nikszal
24-09-2009, 19:49
To jeszcze poczytaj sobie uwagi o problemach na hostingu YoYo. Darmowy serwer - darmowe problemy.

kremuwa
24-09-2009, 19:52
Jakiś konkretny link do takowych?

domnyq
24-09-2009, 19:53
hmmm..udostępniłeś dodawanie komentarzy gościom? wiem..głupie pytanie, ale wydaje mi sie że to jedyna możliwość, bo u mnie to śmiga az miło :)

nikszal
24-09-2009, 19:56
Jakiś konkretny link do takowych?
Jeśli chodzi o profesjonalny hosting, to nie brakuje usługodawców. Wujek google pomoże je znaleźć. Tani i na przyzwoitym poziomie jest netmark.pl.

domnyq
24-09-2009, 20:08
Mam strone na netmarku i niestety czasem potrafi jomelka zamulić :| ogólnie problemów raczej żadnych nie ma ale wolałbym bystrzejszy hosting..

nikszal
24-09-2009, 20:11
To poszukaj. Internet nie zna granic.

kremuwa
24-09-2009, 20:13
domnyq -> Udostępniłem, ale co za różnica, skoro ja nie jestem gościem lecz adminem :). Tak czy inaczej, nie mam komentarzy pod artykułami, żadnego formularza, żadnej informacji. Tylko teksty "dodaj komentarz" w kategoriach.

nikszal -> chodziło mi o link do uwag o yoyo, nie do płatnych serwerów ;)

Fradi
30-09-2009, 13:00
Witam. Mam podobny problem jak kremuwa. Zainstalowałem JComments 2.1.0.0 ze strony http://www.joomlatune.com/jcomments-downloads.html
na swojej stronie, na której mam Joomla! 1.5.14 Stable. Strona jest na płatnym hostingu host4u.pl . Instalacja JComments przebiegła bez problemu. Włączyłem go, aby działał w kategorii newsów, które są wyświetlane na stronie głównej. Pod artykułami na stronie głównej pojawia się w prawdzie "Dodaj komentarz", ale po kliknięciu na niego artykuł pokazuje się w całości, ale niestety nie ma żadnego formularza do dodawania komentarzy. W opcjach dodatku (setting -> prawa) ustawiłem dla wszystkich grup użytkowników możliwość dodawania komentarzy. Wie ktoś jak sobie z tym poradzić?

nikszal
30-09-2009, 15:43
Panowie biadolący na systemem komentarzy - własnie pobrałem i zainstalowałem ostatnią wersję (4.0 beta2). Działa !!! (http://testsite.nstrefa.pl/) Zaproście mnie do siebie, to Wam skonfiguruję ten komponent.

kremuwa
30-09-2009, 18:24
Co takiego zmieniłeś w konfiguracji, że działa? Cała Joomla jest dosyć idiot-friendly, tak więc nie powinno być to chyba zbyt skomplikowane..?

nikszal
30-09-2009, 23:04
Daj namiary na admina na PW, to Ci zdejmę ten problem z głowy.

nikszal
01-10-2009, 01:31
To nie jest dobre miejsce na przedstawianie konfiguracji Joomlacomment, ale jeśli komuś ma to pomóc...

Zakładka General
Exclude/Include : include
Exclude/Include sections: tu wskazać sekcje, które mają być komentowane
Exclude/Include categories: wskazać kategorie komentowane

Reszta wg ustawień domyślnych.

Włączyć boty: Content - !JoomlaComment i System - !JoomlaComment CleanCache.

Powodzenia