PDA

Zobacz pełną wersję : Problem po instalacji



romarta
23-09-2009, 13:49
Po zainstalowaniu joomla 1.5 i usunięciu katalogu instalacyjnego, gdy wchodzę na stronę zamiast strony mam:
Welcome to the Frontpage

Warning: require_once(/home/t/w/o/twojagazeta/www/libraries/phputf8/utf8.php) [function.require-once (http://www.twojagazeta.ovh.org/function.require-once)]: failed to open stream: No such file or directory in /home/t/w/o/twojagazeta/www/libraries/joomla/utilities/string.php on line 40

Fatal error: require_once() [function.require (http://www.twojagazeta.ovh.org/function.require)]: Failed opening required '/home/t/w/o/twojagazeta/www/libraries/phputf8/utf8.php' (include_path='.:/usr/local/php5/lib/php') in /home/t/w/o/twojagazeta/www/libraries/joomla/utilities/string.php on line 40


Proszę o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu.

idek
23-09-2009, 14:35
proponuje usuniecie plików i ponowna instalacje

romarta
23-09-2009, 18:40
robiłam już chyba z 5 razy instalacje

zwiastun
23-09-2009, 20:14
Rozsądniej byłoby wcześniej sprawdzić:
a) po piewsze, czego w owej linii czy wierszu 40 wskazanego pliku program wymaga,
b) po drugie, czy jest katalog i plik /libraries/phputf8/utf8.php oraz czy ten plik ma większy rozmiar niż 0 (powinien mieć ok. 2610)
c) czy ten plik można odczytać

A dopiero potem
a) zgłaszać problem na forum
b) decydować, co zrobić (jeśli plik jest i jest do odczytu, to trzeba stwierdzić, czemu nie jest odczytywany)

romarta
24-09-2009, 16:15
Rozwiązałam problem sama. Otóż poprzednio instalowałam pakietem z ściągniętym z joomla.pl . W końcu dla porównania ściągłam pakiet ze strony joomla.org i wszystko działa!

zwiastun
24-09-2009, 16:40
Wybacz, ale... ile są warte Twoje słowa?
a) piszesz o instalacji 1.5 w wątku o 1.0?
b) a cóż to instalowałaś pakietem pobranym joomla.pl? Na joomla.pl nie udostępnialiśmy jak dotychczas joomla 1.5!

romarta
25-09-2009, 08:37
wybacz ale nie wiem o co ci chodzi. Od początku się czepiasz.
Od początku pisałam że instaluje joomla 1.5, pomyliłam zakładki byc może zdarza się. Na głównej stronie joomla.pl po prawej stronie jest do pobrania joomla 1.5.14 i z tym miałam problem.
Poza tym zanim napisałam na tym forum próbowałam przez kilka dni sama rozwiązać problem. Miałam nadzieję na zyczliwą pomoc a tu otrzymałam pretensje, dziękuję

zwiastun
25-09-2009, 09:06
Od początku się czepiasz.

No to zacznij myśleć! I licz się nieco ze słowami!

1. Od początku, to znaczy od kiedy, bo jakoś sobie nie przypominam, żebym kierował do Cię wcześniej jakiekolwiek uwagi!
2. Czepiać może się kolega lub koleżanka, ja na Twojego rówieśnika raczej nie wyglądam!
3. To jest kategoria o Joomla 1.0 a nie o Joomla 1.5 - patrz, gdzie umieszczasz swoje wątki, bo śmiecisz i wprowadzasz w błąd czytających.
4. Bzdury opowiadasz, że instalowałaś Joomla! 1.5 pobrany z joomla.pl. A teraz je jeszcze powtarzasz! Z joomla.pl nie można pobrać Joomla 1.5, bo go tam nigdy nie było!
5. Wypisując swoją bzdurę sugerujesz innym, że upowszechniamy niepoprawne pliki podstawowego pakietu instalacyjnego. Może dla Ciebie to błahostka, tyle warta co Twoja pisanina!
Dla nas to nie błahostka!