PDA

Zobacz pełną wersję : kopiowanie innej witryny lub jej tekstu



vebik
23-09-2009, 17:55
Witam Wszystkich
Mam problem z kopiowaniem zawartości z innych witryn.
Czy istnieje jakiś dodatek do joolma który pozwoli mi na kopiowanie zawartości innej witryny trzy razy dziennie o wyznaczonej porze?
Musze uprzedzić, że nie ma to służyć do plagiatu ani nic co działa na szkodę innej osobie.
Muszę kopiować z jednej strony plik tekstowy który jest udostępniany trzy razy na dobe, obecnie muszę podchodzić systematycznie do kompa:(.
Lubię joomle i może ona mi ułatwi życie :)
Bardzo proszę o odpowiedzi może jakaś nakieruje mnie na to co potrzebuję.

trzepiz
23-09-2009, 17:57
Muszę kopiować z jednej strony plik tekstowy który jest udostępniany trzy razy na dobe, obecnie muszę podchodzić systematycznie do kompa

nie wiem jakie jest założenie - ale jeśli kopiujesz cały plik tekstowy i zapisujesz go gdzieś u siebie na serwerze to ja wykorzystałbym do tego usługę "cron" ..

Dodał do crona warunek, że trzy razy dziennie ma mi przy pomocy funkcji "wget" pobrać zdefiniowany plik i zapisać w danym katalogu.

Ale nie wiem czy o takie coś ci chodzi .. Poza tym nie wiem czy twój hosting ma możliwość wykorzystywania cron'a

vebik
23-09-2009, 19:42
Mój hosting chyba tego nie obsługuje mam w netmark.
Jest tam coś takiego "Harmonogram (Cron Tab)" .
Wysłałem do nich zapytanie odnośnie cron.

trzepiz
23-09-2009, 19:43
Jest tam coś takiego "Harmonogram (Cron Tab)" .

No i o to chodzi właśnie ... :)

vebik
23-09-2009, 19:59
Oj to dla mnie magia, nie znam poleceń i jestem zielony:(

trzepiz
23-09-2009, 20:17
Jak uważasz. Ja na Twoim miejscu dowiedziałbym się i nauczył - przyda się na przyszłość ..

A sprawa jest dość prosta - w Netmark jest Cpanel i w nim masz chyba zarządzanie Cron Tabem .. kwestia tylko napisania prostego zapytania które będzie wykonywane .. co jakiś (zdefiniowany w cronie) czas.

vebik
23-09-2009, 20:26
Tak oczywiście że się nie poddaję, czekam na odpowiedz od Netmark.
I bardzo dziękuję za odpowiedz, teraz szperam trochę o komendach w Crontab.

vebik
24-09-2009, 18:03
Dziękuje bardzo corn tab to cudna sprawa .
Jeszcze raz mocno dziękuje.:)