PDA

Zobacz pełną wersję : proste adresy na ovh



alex51
23-09-2009, 19:47
Szukałem we wszystkich możliwych miejscach sposobu na uaktywnienie opcji "Proste adresy" w Optymalizacji dla wyszukiwarek. Mimo zachowania procedury opisanej w artykule (http://wiki.joomla.pl/Proste_adresy_w_Joomla_1.5)
jakiekolwiek próby, nawet na świeżo zainstalowanej joomla, choćby skorzystania z opcji "Więcej" przy artykule strony tytułowej daja w efekcie komunikat błędu:


404 - Nie znaleziono komponentu
Możliwe, że nie możesz zobaczyć tej strony, ponieważ

Użyta zakładka jest nieaktualna
Twoja wyszukiwarka nie odświeżyła jeszcze mapy naszej witryny
Adres został wpisany z błędem
Nie masz uprawnień do obejrzenia tej strony
Joomla! nie może zlokalizować wskazanego zasobu.
Wystąpił błąd podczas wykonywania powierzonego zadania. Spróbuj jednej z następujących stron:


Strona startowa (http://www.wisniowiecki.pl/the-news/index.php) Jeśli problem się powtarza, skontaktuj się z administratorem witryny.
Nie znaleziono komponentu


Dodam, że serwer spełnia wymagania joomla:
PHP 5.2.10
MySQL 5.0.68
Apache 2.2

Plik .htaccess został poprawnie nazwany i umieszczony w głównym katalogu witryny, przetestowałem poprawność działania modułu rewrite Apacza, tak jak opisano w w/w artykule i jest ok.

Korzystam oczywiście z najnowszej joomla 1.5.14 PL, a problem objawia sie już przy pierwszej opcji ustawiania prostych adresów.

Kontakt z pomocą ovh niewiele pomógł, otrzymałem standardowe odesłanie do ich poradników, w niczym nie wyjaśniających.
Dla celów testowych na razie mam zainstalowaną czystą joomla bez żadnych dodatkowych rozszerzeń, adres - www.wisniowiecki.pl.

trzepiz
23-09-2009, 19:55
Cześć ,


Włączyłeś wszystkie 3 opcje na "TAK" w zakładce prostych adresów ?

alex51
23-09-2009, 20:00
Nie, zacząłem od pierwszej, by sprawdzić efekt prostych adresów.

trzepiz
23-09-2009, 20:03
zaznacz wszystkie 3 i sprawdź

alex51
23-09-2009, 20:05
Po włączeniu trzech opcji na froncie zmienił się komunikat, teraz jest taki:

Not Found

The requested URL /the-news/44-joomla-security-strike-team.html was not found on this server.

Pokazuje się przy kliknięciu w :Więcej" przy artykule, tak samo w próbie rejestracji itd.

trzepiz
23-09-2009, 20:09
i na 100% masz w głównym katalogu plik .htaccess ??? (rozumiem, że zmieniłeś jego nazwę z htaccess.txt na .htaccess)

czy Joomla jest instalowana w głównym katalogu konta hostingowego ?

alex51
23-09-2009, 20:14
Od 3 lat się w to bawię, ale tym razem instalacje przeprowadziłem w podręcznikowy sposób i nawet plik .htaccess utworzyłem z przemianowania htaccess.txt. Jedynie dodałem w nim wpis uaktywniający PHP 5:

SetEnv PHP_VER 5
Joomla jest zainstalowana w głównym katalogu.

trzepiz
23-09-2009, 20:31
nie wiem czy coś się zmieniło ale :

http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=24376&highlight=ovh

najlepiej zadzwoń i wymuś na nich odpowiedź .. Przecież nie jesteś jedyną osobą która ma taki problem na ich hostingu ..

alex51
23-09-2009, 20:38
Pisałem @, post na ich forum, dzwoniłem 2 razy, za każdym razem kulturalna odpowiedź, że nie ingerują w instalowane systemy css na stronie www. Poprawność ich działania leży w gestii tych co je zainstalowali. Tak więc ovh umywa ręce. Już nie będę ich wiecej tutaj chwalić!

trzepiz
23-09-2009, 20:42
no to odpowiedzieli ... :D:D ..

Albo się da .. albo się nie da ... > no widać ciężko im powiedzieć ..

alex51
01-10-2009, 13:33
Rozwiązanie problemu prostych adresów w joomla 1.5.14 na serwerach ovh rozwiązała odpowiedź na ich forum, gdzie również prosiłem o pomoc.
Oto ten post http://forum.ovh.pl/showthread.php?p=58804&posted=1#post58804
Wystarczyło dodać następujący wpis do pliku .htaccess:


SetEnv PHP_VER 5
DirectoryIndex index.php
RewriteEngine On
RewriteBase /

RewriteCond %{REQUEST_URI} ^(/component/option,com) [NC,OR]
RewriteCond %{REQUEST_URI} (/|.htm|.php|.html|/[^.]*)$ [NC]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule (.*) index.php

safemode
16-10-2009, 12:36
U mnie niestety ten sposób nie zdał egzaminu.
Zainstalowałem ARTIO JoomSEF i działa.