PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie odnośnie wyświetlania menu



adasiek231
24-09-2009, 09:21
Witam jestem nowym użytkownikiem na forum oraz początkującym co do Joomla, wcześniej bawiłem się tworzeniem stron normalnym językiem czyli w HTML ale obecnie muszę zrobić braciszkowi stronkę i jednocześnie ją prowadzić dla jego firmy. Z tego co czytałem o Joomla to miało to być proste oprogramowanie w tworzeniu stron ale jednaj jak zacząłem robić stronkę no zasady są całkiem inne ;/ i trochę się pogubiłem, rozgryzłem sporo problemów korzystając z netu :D - miałem w sumie gotowy szablon i na podstawie jego robiłem stronkę która znajduje się pod adresem: www.forspeed.cba.pl (http://www.forspeed.cba.net) - jest ona założona na darmowym serwerze bo dopiero się uczę jak już uda mi się wszystko ogarnąć to będę potrzebował dla niej także jakiś dobry serwer (tu proszę o pomoc i sugestie gdzie założyć - dodam ze domena jest już wykupiona ale gdzie indziej i będzie potrzeba przeniesienia jej) ale do rzeczy w sumie wyszło mi to w miarę ale mam problem z forum tzn chciałbym aby było na całej stronie więc po kliknięciu na forum chciałbym aby znikło boczne menu i forum się rozciągnęło bo obecnie jest skurczone a ja nie wiem ja się za to zabrać :( a i przy okazji chciałbym wrzucić kalendarz z Google i też nie mogę tego rozgryźć - może trochę się rozpisałem i nie wszystko napisałem w odpowiednim temacie ale chciałem streścić z czym mam problem. Proszę o wyrozumiałość i pomoc jakiś linki do poczytania czy konkretne wskazówki co gdzie i jak z mienić

z góry dziękuję za pomoc

seba.adm
24-09-2009, 10:11
Wszystkie niezbędne materiały odnośnie pomocy znajdziesz tutaj
http://wiki.joomla.pl/ (http://wiki.joomla.pl/Strona_g%C5%82%C3%B3wna)
oraz stopce @Zwiastuna
Pozdrawiam

adasiek231
24-09-2009, 10:25
Znam tą stronkę szukam i czytam ale jak na razie nie znalazłem rozwiązania co do menu, obecnie wyłączyłem wszystkie menu gdy kliknę na zakładkę FORUM ale póki co to nic nie dało bo na stronie forum dalej jest wąsko i nie wiem jak to rozszerzyć na całą stronę ;/

zwiastun
24-09-2009, 15:20
Za dużo spraw w jednej wiadomości.
Rozmieszczenie forum na całej szerokości strony:
Szablon musi umożliwiać ukrywanie lewej i prawej kolumny. W materiałach o szablonach są na ten temat informacje. W poradniku o forum Kunena jest, o ile pamiętam, objaśnienie

adasiek231
24-09-2009, 15:32
Dzięki za wskazówki będę szukał narazie rozwiązania powiększenia forum resztą zajmę się potem.

adasiek231
25-09-2009, 18:10
No i stoję w miejscu ;/ czytam i czytam i nie wiem jak mam to zmienić ;/ znajdzie się jakaś pomocna dusza która łopatologicznie mi to wytłumaczy bo niestety nie mogę tego zaczaić jak to zrobić ;/

może napisze to co do tej pory próbowałem zrobić:
z serwera ściągnąłem dwa pliki index i template - podam ścieżkę bo może okaże się że nie to pobrałem ;/
serwer/templates/themza_j15_02/index.php
oraz
serwer/templates/themza_j15_02/css/templates.css

w pliku index.php w sumie niema co tu zmienić albo ja nie wiem co mam zmienić ;/

a w pliku template.css zmieniłem
div#maincolumn {
float: left;
width: 669px; <---- tu wpisałem 98%
margin: 0px auto;
padding-top:10px;
}

na czerwono zaznaczyłem co podmieniałem, gdy wpisałem 98% forum przesunęło mi się na lewą stroną ale nadal miało tą samą wielkość czyli lewa strona zrobiła się pusta, a druga sprawa jak klikałem na inne zakładki to tekst który był obok menu przesunął się na spód strony czy li był pod menu :(

jestem nowicjuszem w tych sprawach, trochę rzeczy się nauczyłem i załapałem ale jeszcze mam jak widać chyba spore zaległości bo nie wiem co i jak i gdzie zmienić, więc jak znajdzie się jakaś pomocna dusza byłbym wdzięczny żeby mnie nakierować i pomóc w rozwikłaniu sprawy

z góry dzięki

zwiastun
25-09-2009, 21:03
Proponuję Ci:
a) sprawdzić w jakimś słowniku, co znaczy wyraz "pomoc"
b) przeczytać z uwagą regulamin forum
I może warto jeszcze trochę podrosnąć?

adasiek231
26-09-2009, 12:02
No takiej odpowiedzi się spodziewałem. Niech moderator usunie temat bo nie ma sensu dalej go ciągnąć.

tomkalon
27-09-2009, 01:27
1. Nie warto ściągać plików z serwera. Lepiej edytować poprzez filezillę.
2. Mogę Ci tylko powiedzieć, że źle kombinujesz. Sam jestem początkującym, lecz w tym przypadku przeczytałbym i przeanalizował podane już rady.

a) w ustawieniu komponentu musisz przy jego aktywności wyłączyć moduły po stronie l i r. Warto zostawić top, aby była jakaś droga powrotna.
b) jak zapewne wiesz, nie każdy szablon usuwa w takim przypadku blok r i l - bywa, iż mimo, że jest niewykorzystywany pozostaje na niego miejsce. Dlatego zawsze możesz na pobrać kilka szablonów i zobaczyć, jak na nich to działa.

3. Pamiętaj, że ludzie nie mają obowiązku Ci pomagać. Jak napiszą niewiele lub nie napiszą, nie musisz im dziękować, ale nie miej im tego za złe.

adasiek231
27-09-2009, 18:57
1. Nie warto ściągać plików z serwera. Lepiej edytować poprzez filezillę.
- fakt nie pomyslałem o tym


a) w ustawieniu komponentu musisz przy jego aktywności wyłączyć moduły po stronie l i r. Warto zostawić top, aby była jakaś droga powrotna.

wyłączyłem moduły zostawiając tylko jeden czyli topmenu i dalej zostaje puste miejsce ;/ po menu bocznym

tomkalon
27-09-2009, 19:06
"...jak zapewne wiesz, nie każdy szablon usuwa w takim przypadku blok r i l - bywa, iż mimo, że jest niewykorzystywany pozostaje na niego miejsce. Dlatego zawsze możesz na pobrać kilka szablonów i zobaczyć, jak na nich to działa."

Ten szablon usuwa miejsca left i right- zobacz na nim.

http://www.bestofjoomla.com/index2.php?option=com_bestoftemplate&task=demo&no_html=1&id=2720

adasiek231
27-09-2009, 19:17
czyli na moim szablonie nic nie zdziałam? ;/ czy jest szansa na przerobienie go tyle że to może być dla mnie za trudne ;/ no chyba ze ktoś by mi tłumaczył co mam robić i gdzie zmieniać

tomkalon
27-09-2009, 19:22
Potraktuj to jako wyzwanie. Zawsze możesz zmodyfikować ten szablon, by wyglądał jak Twój.

adasiek231
27-09-2009, 19:31
hm ok spróbuję się pobawić a mam jeszcze jedno pytanie często przy instalacji jakiegoś modułu wywala mi błąd serwera ;/ rozumiem że to wina serwisu na którym mam założoną stronę ;/ bo próbowałem wgrać edytory tekstu i mi nie wychodzi to samo z Gcalendar ;/

generalnie dopiero się uczę i ćwiczę na darmowych serwerach bo docelowo będe musiał zbudować stronkę taką jak tu www.forspeed.pl to stronka mego braciszka za niedługo może zniknąć z neta i straci wszystkie dane dlatego ja właśnie uczę się na darmowych i chcę odtworzyć dokładnie to samo tyle żeby wyglądała z tym szablonem który ja staram się wpasować - jedynie co będzie można to transferować domenę i założyć konto na innym serwerze ale na jakim też jeszcze nie wiem na pewno musi być dobry pod joomla i w przyzwoitej cenie :)

tomkalon
27-09-2009, 19:33
Błąd serwera - to niewiele mówi. Sam działam pod netarterią. Domyślnie mają włączony safe-mode, lecz wystarczy im napisać, by wyłączyli. Wciągu 24h znika.

tomkalon
27-09-2009, 20:34
http://docs.joomla.org/Tutorial:More_on_Joomla!_modules



<?php if ($this->countModules( 'user1' )) : ?>
<div class="user1">
<jdoc:include type="modules" name="user1" style="rounded" />
</div>
<?php endif; ?>


Jak chcesz użyć swego szablonu, ten kod powyżej będzie Ci potrzebny. Naturalnie musisz zmienić nazwe user1 na left, a pozniej to samo, tylko na right. Jak chcesz wiedzieć więcej, czytaj na stronie.

adasiek231
27-09-2009, 20:45
dzięki a co do linku to coś nie chce mi się otworzyć ;/ w pliku dołączyłem zdjęcie z błędem na mojej stronie generalnie taki komunikat wyskakuje

Error 500!


/administrator/index.php
Internal Server Error!

adasiek231
28-09-2009, 09:30
dłubałem aż mi się udało :) teraz jeszcze muszę gcalendar zainstalować ;/ a nie mogę bo ciągle jak wgrywam to mi ten błąd Error 500 wywala ;/

tomkalon
28-09-2009, 16:04
Zobacz, jak strona działa na innym serwerze.

yoyo.pl
000webhost.com

itp.

adasiek231
28-09-2009, 16:09
chyba wezmę jakiś płatny hosting który ma 2 tyg na testowanie bo docelowo będę musiał i tak zamieścić tą stronę na stałe w necie więc czas chyba zacząć rozglądać się za czymś dobrym i nie drogim a jeśli chodzi o yoyo też miałem problemy ;/ i na kilku innych darmowych.

adasiek231
02-10-2009, 14:26
witam ponownie minęło trochę czasu :) jak pisałem wcześniej wziąłem na próbę do stworzenia tej samej stronki hosting w home.pl i przyznam że wszystko działa aż miło przy instalowaniu modułów czy czegokolwiek nic się nie wysypuje ani niema żadnych błędów :D ale znowu mam pewne problemy otóż dodałem sobie w bocznym menu moduł żebym wiedział ile gości jest aktualnie na stronie i tu mam problem bo tekst zaczyna się pokazywać już od początku lewej strony ;/ walczę z tym i nie mogę dojść gdzie mam zmienić żeby był tylko w samej ramce tego menu :( może ktoś da wskazówkę gdzie to się zmienia lub co trzeba zrobić aby to zmienić



jeśli znajdzie się ktoś do pomocy byłbym wdzięczny a zobaczyć to z czym się męcze możecie na stronce www.for-speed.pl

z góry dzięki


edit: usunąłem drugie zapytanie - a po za tym chyba nie ma sensu zadawać pytań skoro od razu jest się krytykowanym nie każdy jest alfą i omegą ja potrzebuję wyrozumiałej osoby która pomoże mi w moich problemach jeśli takowa się nie znajdzie to trudno spróbuje na innych forach może tam będą bardziej tolerancyjni ludzie. Od pół roku siedzę zagranicą w zadupiu bez dostępu do cywilizacji z internetem o szybkości średnio ok 30 kbs ze strony czasami sie nie otwierają ale za miesiąc już będę w Polsce to będę miał możliwość zakupu odpowiednich książek może to mi pomoże bo jak widać w internecie o pomoc ciężko bo podać tylko linki do podstawowych pomocy to ja też to mogę znaleźć i tam szukam ale co z tego jak nie wiadomo na co dokładnie zwrócić uwagę dlatego czasami potrzeba na jest pomoc konkretnej osoby która ze szczegółami potrafi wytłumaczyć ale jak widać chyba nie ma chętnych na zajmowanie się ****relami które dla nie których początkujących są nie do przeskoczenia :(.

Ukłon dla tomkalon bo jako jedyny mi trochę pomógł.

zwiastun
02-10-2009, 14:38
Ile razy trzeba Ci powtarzać, że w jednej wiadomości porusza się jeden temat?