PDA

Zobacz pełną wersję : Jak powiązać nową kategorie ze stworzonym komponentem - przeróbka komponentu Kontakty



Robotyka
24-09-2009, 11:38
Witam

Wiozłem się za komponent kontakty - cześć administracyjna i próbowałem z nim powalczyć, kolejno:
- odpiąłem go od domyślnej tabeli podpiołem pod jos_moja która jest kopią pierwotnej
- zmieniłem nazwę folderu komponentu z com_contact_details na com_moja
- zmieniłem wszystkie linki w komponencie łącznie z tym do kategorii na com_moja
- zmieniłem nazwy cześć plików (wszystkich z głównego folderu w części administratora)
- za pomocą czystej instalki dorzuciłem do menu administratora dwa wpisy
Cytat:


<menu>Moja</menu>
<submenu>
<menu link="option=com_moja">Moja</menu>
<menu link="option=com_categories&amp;section=com_moja"> Kategorie</menu>Wszystko działa i prawie tak jak tego oczekiwałem jedynie mam problem z tym iż jak nacisnę Moja to widzę tak jak w kontaktach dwie "zakładki" Moja i Kategorie, ale jak nacisnę Kategorie to zakładek niema, co zrobiłem nie tak o czym zapomniałem, i pytanie z tytułu jak można powiązać (nowy rodzaj) kategorii ze stworzonym komponentem(chodzi mi o te zakładki).

Jola
26-09-2009, 03:05
Co to znaczy: "za pomocą czystej instalki dorzuciłem do menu administratora dwa wpisy ...."
Proponuję przejrzenie tabeli jos_components

Robotyka
28-09-2009, 13:37
Co to znaczy: "za pomocą czystej instalki dorzuciłem do menu administratora dwa wpisy ...."
Proponuję przejrzenie tabeli jos_components

Przejrzałem wpisy i nic ciekawego w nich nie zauważyłem moje wyglądają prawie tak jak te z komponentu kontakty.

A jak chodzi o czystą instalkę to po prostu nie robiła ona nic poza dodaniem wpisów do menu administratora - pliki kopiowałem ręcznie (potem zrobiłem instalkę która kopiowała do części administracyjnej wszystkie pliki ale było to bez różnicy)