PDA

Zobacz pełną wersję : powtórna Instalacja joomla i problem z logowaniem



eltanianin
24-09-2009, 14:35
Witam,
Proszę o odrobinę cierpliwości i pomoc jak najprzystępniej napisaną opiszę krok po kroku jakie mam problemy podczas instalacji joomla!

Mam taki problem, kiedyś instalowałem jakąś starszą wersję joomla na komputerze (win xp pro), używałem oprogramowania serwerowego xampp 7.1.0
Odinstalowałem to wszystko i teraz zainstalowałem, jako rekomendowany, xampp 1.7.1 i skopiowałem do katalogu xampp/htdocs/ "świeżą", pobraną prosto ze strony http://www.joomla.pl/ wersję joomla1.5.14.

1. Uruchomiłem xampp, przeszedłem d zakładki "Bezpieczeństwo" by nadać hasło dla SuperUser 'root' i ku mojemu zdziwieniu pole new password jest już wypełnione, podejrzewam, że to pozostałość po poprzedniej instalacji.
Usuwam to hasło z pola i wstawiam nowe, powtarzam to nowe w polu:
"Repeat the new password:".
Dalej zaznaczam: PhpMyAdmin authentification: http.
klikam password changing i po odświerzeniu strony, pojawia się w polu superuser password, to stare, jak sadze po ilości "kropek".
To mi podpada.

przechodzę do:

XAMPP DIRECTORY PROTECTION (.htaccess)

tam nadaję nazwę użytkownika i hasłoi, klikam
"make safe xampp directory.
Pojawiają się komunikaty na niebiesko o sukcesie ochrony xampp.

2. W związku z tym przechodzę dalej do phpMyAdmin.
- Bezproblemowo loguję się phpMyAdmin na hasło, które uprzednio zmieniłem dla root w xampp.
- chcę utworzyć nowego użytkownika mysql więc klikam zakładkę "uprawnienia ", i wybieram dodaj nowego użytkownika.
Tu ku mojemu zdziwieniu pojawia się w polu Host: [dowolny host] mój adres mailowy.
- ustawiam pole [dowolny host] na localhost w miejscu gdzie był adres mailowy pojawia się "localhost", więc jakby dobrze.
pole hasło oczywiscie, też już jest czymś wypełnione 5 kropek, nie wiem skąd się wzięły.
- usuwam je i wpisuje nowe hasło, w polu niżej powtarzam, to nowe.
Wypełniam też pole "użytkownik".
- zaznaczam wszystkie uprawnienia i klikam [wykonaj].
Pojawia się komunikat"Nowy użytkownik został dodany"

patrzę co tam na dole jeszcze jest do wypełnienia i widzę, że jest pole zmień hasło w nim znów to jakieś 5 kropkowe... olewam to.

- przechodzę do strony głównej phpmyAdmin
- tworzę sobie bazę o nazwie joomla ustalam kodowanie polskich znaków itd.

zamykam papmyadmina.

3.
wchodzę na http://localhost/joomla/installation/index.php i zaczynam proces instalacji

- pierwszy jej punkt jest ok
- w drugim na czerwona mam:

Wyświetlanie błędów
[Display Errors]: Wyłączone Włączone
- dalej w punkcie 4 instalacji podaję wszystko co jest potrzebne do połączenia z bazą danych, to przechodzę bez problemowo
- dalej pomijam ftp
- w punkcie 6 (konfiguracja) w polu: "twój mail" jest już wpisany mój adres mailowy, ku mojemu kolejnemu zdziwieniu. i oczywiście to 5kropkowe hasło.

- wywalam to hasło, podaje inne, mail też zmieniam na inny którego używam. ale nadal nie pojmuję skąd te dane już są tam wpisane.
- nadaję nazwę strony
- wprowadzam "przykładowe dane", zgodnie z zaleceniami.
- i klikam dalej
- w kolejnym punkcie gratulacje i takie tam i info o tym by usunąć katalog instalacyjny, wiec to robię.
- i klikam sobie na [witryna]
- Tam na dole po lewej w polach do logowania oczywiście znów jest ten "stary" adres mailowy i hasło 5kropkowe, te które pojawiały się wcześniej podczas instalacji. Oczywiście nie mogę się w żaden sposób zalogować.
podawałem ten mail który sam wprowadziłem podczas instalacji i to nic nie pomaga.

4 Na tym w chwili obecnej kończy się moja przygoda z joomla! POMOCY!!!

rozumiem że w jakiś sposób i skądś trzeba usunąć te domyślnie pojawiające się dane (mail i hasło), które gdzieś się zapodziały po poprzedniej instalacji., ale nie mam pojęcia skąd i jak, a może się mylę?...

ps, aha dodam jeszcze, że jak chcę stworzyć nowe konto to tez ju pojawiają mi się ten "star"y adres mailowy i tamto 5kropkowe hasło. Nic z tego nie rozumiem.

zwiastun
24-09-2009, 15:42
Z opisu niewiele wynika, poza brakiem elementarnej wiedzy o korzystaniu z przeglądarki internetowej. To, co Cię tak dziwi - pamiętane przez przeglądarkę hasła, adresy e-mail i automatyczne ustawienia, to właściwości przeglądarki ustawiane w jej opcjach.
Po co Ci na lokalnym komputerze do lokalnych celów zakładanie kolejnych użytkowników bazy danych? Masz głównego użytkownika i to Ci wystarczy w zupełności. Niepotrzebnie sam sobie komplikujesz.

eltanianin
24-09-2009, 17:54
Problem rozwiązany, dzięki pomocy z "zewnątrz", wątek można zlikwidować.

E.