PDA

Zobacz pełną wersję : JoomlaPack - problem z odtworzeniem witryny ...



corvim
24-09-2009, 22:49
Witam,

Właśnie utworzyłem sobie kopię mojej witryny. Jako ze to pierwszy raz więc skopiowałem spakowaną bazę na kompa i chciałem odtworzyć u mnie na kompie żeby sprawdzić jak to działa. I tu pojawiły się problemy:

1. Archiwum zip ma bledy CRC - nie da sie rozpakować.
2. więc zrobiłem drugi backup w JPA - i uruchomiłem z kickastart i tu pojawił się drugi problem:

Po rozpakowaniu archiwum w momencie odtwarzania bazy pojawia się komunikat i proces zawiesza się :


A database error occurred when running query
CREATE TABLE `jos_banner` ( `bid` int(11) NOT NULL auto_increment, `cid` int(11) NOT NULL default '0', `type` varchar(30) NOT NULL default 'banner', `name` varchar(255) NOT NULL default '', `alias` varchar(255) NOT NULL default '', `imptotal` int(11) NOT NULL default '0', `impmade` int(11) NOT NULL default '0', `clicks` int(11) NOT NULL default '0', `imageurl` varchar(100) NOT NULL default '', `clickurl` varchar(200) NOT NULL default '', `date` datetime default NULL, `showBanner` tinyint(1) NOT NULL default '0', `checked_out` tinyint(1) NOT NULL default '0', `checked_out_time` datetime NOT NULL default '0000-00-00 00:00:00', `editor` varchar(50) default NULL, `custombannercode` text, `catid` int(10) unsigned NOT NULL default '0', `description` text NOT NULL, `sticky` tinyint(1) unsigned NOT NULL default '0', `ordering` int(11) NOT NULL default '0', `publish_up` datetime NOT NULL default '0000-00-00 00:00:00', `publish_down` datetime NOT NULL default '0000-00-00 00:00:00', `tags` text NOT NULL, `params` text NOT NULL, PRIMARY KEY (`bid`), KEY `viewbanner` (`showBanner`), KEY `idx_banner_catid` (`catid`) ) ENGINE=MyISAM DEFAULT CHARSET=utf8;
The error was:
Something is wrong in your syntax obok 'DEFAULT CHARSET=utf8' w linii 1 SQL=CREATE TABLE `jos_banner` ( `bid` int(11) NOT NULL auto_increment, `cid` int(11) NOT NULL default '0', `type` varchar(30) NOT NULL default 'banner', `name` varchar(255) NOT NULL default '', `alias` varchar(255) NOT NULL default '', `imptotal` int(11) NOT NULL default '0', `impmade` int(11) NOT NULL default '0', `clicks` int(11) NOT NULL default '0', `imageurl` varchar(100) NOT NULL default '', `clickurl` varchar(200) NOT NULL default '', `date` datetime default NULL, `showBanner` tinyint(1) NOT NULL default '0', `checked_out` tinyint(1) NOT NULL default '0', `checked_out_time` datetime NOT NULL default '0000-00-00 00:00:00', `editor` varchar(50) default NULL, `custombannercode` text, `catid` int(10) unsigned NOT NULL default '0', `description` text NOT NULL, `sticky` tinyint(1) unsigned NOT NULL default '0', `ordering` int(11) NOT NULL default '0', `publish_up` datetime NOT NULL default '0000-00-00 00:00:00', `publish_down` datetime NOT NULL default '0000-00-00 00:00:00', `tags` text NOT NULL, `params` text NOT NULL, PRIMARY KEY (`bid`), KEY `viewbanner` (`showBanner`), KEY `idx_banner_catid` (`catid`) ) ENGINE=MyISAM DEFAULT CHARSET=utf8; O co chodzi ? Dlaczego nie moge zainstalować witryny u mnie na localu ? Co robię źle ?

astrajos
27-09-2009, 09:37
Mam podobny problem :/ Jakiś czas temu robiłem backupy swoich witryn i potworzyłem archiwa zip. Później poszedł mi serwer i wszystkie dane :/ W końcu wziąłem sięza backup... i co? I nic :( Strony są trzy, dajmy na to A, B i C. Kolejne zipy z backupami próbuję otworzyć w Total Commanderze...

A - jest jeden zip i nie daje się otworzyć ("błąd w spakowanym pliku")

B - są dwa zipy (duża strona i widocznie pierwszy backup się nie udał): przy pierwszym jest ten sam komunikat, co w B; drugi się elegancko otwiera, ale nie mogę z niego wypakować żadnego pliku ("błąd CRC podczas rozpakowywania, <nazwa_pliku>, plik usunięty!")

C - jest jeden zip i jest to samo, co z B ("błąd CRC (...)")

Najgorsze jest to, że to są strony mojej firmy, chcę się odbić od dna, żeby chociaż długi najpilniejsze pospłacać, bez tych stron nie da rady, a ja je robiłem swego czasu dość długo... Nie ma szans, żebym to wszystko w tydzień zrobił (choćbym się tym zajmował od rana do wieczora, a tyle czasu to ja na pewno nie posiadam, bo jeszcze pracuję, żeby mieć na czynsz i jedzenie), a chcę w ostatnim zrywie rozpaczliwej nadziei uruchomić pewne rzeczy i nie mam na to więcej niż 2-3 dni :/

Może mi ktoś z tym pomóc? Wkrótce przez to normalnie oszaleję :( Bo osiwieć to już prawie osiwiałem :/

Jeśli ktoś mi zainstaluje na serwerze backup przynajmniej stron A i C (główna witryna firmy i mały sklepik internetowy, który był prawie na wykończeniu), to na pewno się odwdzięczę. Nie jestem w stanie w tym momencie zaoferować żadnych pieniędzy za pomoc, bo sam jestem mocno pod kreską, ale jak sięjakoś odbiję od dna, mogę obiecać jakieś zlecenia za pieniądze do wykonania, z pewnością będzie coś do zrobienia, a ja zwyczajnie nie będę miał na to czasu.