PDA

Zobacz pełną wersję : Ukrywanie modułów w których nic nie publikujemy



ryszard555
14-07-2006, 15:27
Eksperymentuję z templatką jak w załączniku i chyba się pogubiłem. Chcę dojść do tego dlaczego moduł "right" (prawa kolumna) w przypadku nie publikowania w nim ukrywa sie a moduł "top" i położony pod nim "left" (tworzą razem lewą kolumnę) mimo nie publikowania w nich niczego nie znikają. Tzn główny obszar nie rozszerza się o szerokość lewej kolumny. Wgapiam się już 2-gą godzine w index.php templaka i nie mogę się połapać.

Ryszard

Rybik
14-07-2006, 16:20
dodaj linka jak to wyglada

ryszard555
14-07-2006, 16:23
Przepraszam Rybik ale to na localu.
Powinienem napisać to w pierwszym poście.
Jeszcze się waham czy mogę wypakować stronę na serwer zewnętrzny.
Jeszcze i tak będę gryzł pazury jak na komercyjnym serwerze nie będzie coś działało jak powinno.
Ryszard

Rybik
14-07-2006, 17:21
to spakuj calego templaka i podaj zipa, a zawsze mozesz wrzucic strone na serwer komercyjny i zabezpieczyc wejscie na htaccess,

magic
14-07-2006, 19:09
Generalnie to w index.php templatki zadany obszar pod moduł(y) może być zarezerwowany na stałe lub też może być opatrzony instrukcją If.
Patrz: Instrukcja w Pomocy (http://www.joomla.pl/pomoc/content/view/373/30/) (jest tam też kilka innych, przydatnych ...).
1. Jeśli chcesz na 100% rezerwować dany obszar dla modułów, to używasz (przykładowo) <?php mosLoadModules( 'right' ); ?>.
2. Jeśli spodziewasz się że na poszczególnych podstronach w danym obszarze mogą, ale nie muszą się pojawiać moduły - używasz (przykładowo) <?php if (mosCountModules('right'))?> (patrz np. w Pomocy (http://www.joomla.pl/pomoc/content/view/429/30/1/9/)), co daje ci możliwość np. eliminowania całych fragmentów dokumentów na stronie - jeśli w tym miejscu, w danym momencie nie istnieje treść (np. moduł) do wyświetlania. Np. możesz w ten sposób zlikwidować całą kolumnę (np. prawą), albo np. obszar oznaczony jako "top" (wraz z całym kodem html rezerwującym ten obszar).
Brzmi pewnie cokolwiek skomplikowanie, ale jest w gruncie rzeczy trywialnie proste ...
Poczytaj w Pomocy, potrenuj ;)

ryszard555
14-07-2006, 20:00
Magic, Rybik dziekuję Wam jak zwykle ale postąpię tak jak radzi Magic. Biorę wydruki index.php i css'a do domu i muszę to sam przeanalizować - jestem wzrokowcem nie zawsze czytającym ze zrozumieniem z ekranu. Nie można przecież "webmasterować" nie rozumiejąc podstaw podstawowych spraw:eek: . Jeżeli się z tym nie uporam do poniedziałku to ośmielę się zawracać Wam głowę po urlopie (za ca 14 dni):D .
Ryszard