PDA

Zobacz pełną wersję : flippingbook - problem



robboy
26-09-2009, 13:38
Witam Serdecznie
Mam problem z obsługą tego dodatku, mam nadzieję że znajdzie się ktoś kto spotkał się z podobnym przypadkiem i pomoże mi rozwiązać problem.
Otóż instaluję ten dodatek na serwerze lokalnym na komputerze i wyskakuje po otwarciu komponentu napis:::
DB function failed with error number 1146
Table 'root.jos_flippingbook_books' doesn't exist SQL=ALTER TABLE `jos_flippingbook_books` ADD `zooming_method` INT( 1 ) NOT NULL DEFAULT '0'

Z góry dziękuję i proszę o kontakt osoby które potrafią pomóc
Robert

Jola
26-09-2009, 14:02
Witam,
komunikat mówi, ze w bazie nie ma tabeli o nazwie jos_flippingbook_books, dlatego nie może wykonać polecenia związanego ze zmianą w tej tabeli.

robboy
26-09-2009, 16:22
Dziękuje Jolu za podpowiedź, może jakaś jeszcze szersza wskazówka jak to przejść, bowiem wiem już jak w phpmyadmin zrobić tabelę ale jakie ostawić parametry aby działało ? :mad: chyba już wszystkiego spróbowałem. Może jakaś następna wskazówka ?


Z góry dziękuję za podpowiedzi

Jola
26-09-2009, 18:19
Widocznie coś nie tak było z instalacją komponentu.
Podczas instalacji powinny zostać utworzone tabele
jos_flippingbook_books
jos_flippingbook_categories
jos_flippingbook_pages
Sprawdź czy masz pozostałe.
Odinstaluj komponent i zainstaluj go ponownie

robboy
27-09-2009, 21:41
Witam
Odinstalowalem i zainstalowałem ponownie, nie tworzy niestety tych tabel, nie wiem czemu, może to wina wersji demo ze strony http://page-flip-tools.com/buy-now/, nie wiem , mogłby to ktoś sprawdzić na swoim lokalnym serwerze na komputerze ?
Z góry dziękuję
Robert

Jola
27-09-2009, 22:47
Sprawdziłam i zainstalował (na !J 1.5.14) tabele poprawnie (są cztery, jedną przegapiłam). Ale ta wersja jest do Joomla 1.5!!!
Czy też takiej używasz - dział wskazuje na 1.0