PDA

Zobacz pełną wersję : Mod login



tix
26-09-2009, 15:51
Witam. Co trzeba zrobic, zeby mod_login po zalogowaniu danego uzytkownika poprostu znikał ze strony, czyli nie byl wyswietlany? Chodzi mi o to, ze jest tam tylko opcja "wyloguj", natomiast opcja wylogowania jest rowniez w mod_mainmenu (menu uzytkownika) wiec 2 takie same nie sa potrzebne a tylko zajmuje miejsce :) Nie mam pojecia jak to zrobic..

moje
26-09-2009, 15:56
Wyłącz moduł logowania, stwórz link w menu, do strony z logowaniem.

idek
26-09-2009, 15:59
ale wtedy bedzie problem z ukryciem w menu linku do logowania :)

swoją drogą uważam, że to ciekawy temat, dziwi mnie że w Joomla nie obmyslono takiej możliwości w standardzie - mozna ukrywać przed niezalogowanymi coś, ale w drugą stronę tak łatwo się nie da..

prawdopodobnie wystarczy napisac jakiegoś if'a w szablonie, który by sprawdzal czy zalogowany, jesli tak, to modułu nie wyświetlać.. tylko jak taki if ma wyglądać? :D

tix
26-09-2009, 16:02
Wylaczylem modul ale nie wiem jaki link wpisac do menu? Wpisuje "logowanie" i niestety nic. Chcialbym poprostu zeby wyswietlalo mi logowanie gdy jest nie zalogowany tak jak gdy moduł jest włączony-wraz z miejscem na login, hasło itp

moje
26-09-2009, 16:03
Strona logowania, wylogowania to jedna i ta sama♦5 zobacz jej ustawienia ;)

tix
26-09-2009, 16:09
Niestety nie mam pojecia jak to sprawdzic? W edycji modułu nie ma odnosnika, natomiast tworzac nowy link w menu wpisuje adres: logowanie, login, zaloguj, component/login, i niestety nic nie działa, skomplikowane to wrrr. Jedyne co moge stworzyc to link do: component/user/register do rejestracji, a mi wlasnie chodzi o to by wygladalo to tak samo jak moduł do logowania z miejscem na login,haslo i linkami do przypomnienie hasla rejestracje itd

moje
26-09-2009, 16:15
Kolega chyba żartuje :eek:

Nie tak się tworzy odnośniki w menu, są tam specjalne typu.

Obowiązkowa lektura na resztę weekendu:
www.wiki.joomla.pl
www.demo.joomla.pl
www.pomoc.joomla.pl

tix
26-09-2009, 16:24
Znalazlem... index.php?option=com_comprofiler&task=login mimo wszystko to problemu nie rozwiazuje bo dalej jest widoczny link

moje
26-09-2009, 16:46
To nie to, nie tworzy się tego jako linku do strony lecz podczas tworzenia odsyłacza w menu, należy wybrać odpowiedni typ.
W jego konfiguracji można sobie ustawić, że po zalogowaniu ten link zmienia się na wylogowanie.

tix
26-09-2009, 16:54
index.php?option=com_user&view=login ale w opcjach "po zalogowaniu skocz do" co powinienem w takim razie wpisac?

moje
26-09-2009, 16:57
A musisz gdzieś "skakać"?