PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z układem strony (poczatkujący)



tomkalon
27-09-2009, 00:42
Witam! W zasadzie to mam dwa problemy, lecz ze względu na to, iż mam przeczucie, iż nie są specjalnie złożone, wrzucam je do jednego tematu. Mój stopień zaawansowania to płynne modyfikacje i raczkowanie przy tworzeniu strony od czystych kartek.

1. Nie wiem dlaczego inaczej wygląda rozmieszczenie modułów np. mainmenu, a inaczej advertisment. Problem w tym, że ten pierwsze jest o kilkanaście pikseli przesunięty w prawo. Drugi natomiast poprawnie - zaraz przy lewej. Szukałem już w samym module menu, jak i próbowałem w css. Dlatego pytam, gdzie leży problem?

2. Druga sprawa odnosi się do układu bloków. Zważywszy na to, że dopiero zdobywam doświadczenie, środkowym bloku zawarłem trzy podbloki, którym z kolei odpowiadały pozycje: left, component i right. Jeśli chodzi o o left i right, chciałem nadać im stałą wartość szerokości. Component natomiast zaplanowałem rozciągliwy w zależności od rozdzielczości. Stąd blok środkowy ustawiłem na 80% szerokości, left na 170px, right 170px. Nie mam absolutnie pomysłu, co przypisać "componentowi". Próbowałem z max-widht itp. lecz bez efektu. Zazwyczaj wygląda to tak, że gdy pojawia się większa jego wartość, wyrzuca mi pozycję right na dół, gdyż t nie mieści się w bloku środkowym. Można to jakoś rozwiązać?


"#middle-site {
width: 1000px;
margin: auto;
background-color: #000;
border: 4px solid #e2e2e2;
text-align: left;
}


#content {

width: 606px;
max-width: 800px;
text-align: left;
background-color:#999;
padding: 5px;
margin-left: 1px;
margin-right: 1px;

}

#sidebar_left {
text-align: left;
background-color:#777;
width: 170px;
padding: 10px;
margin-left: 1px;


}

#sidebar_right {
background-color:#777;
text-align: left;
width: 170px;
padding: 10px;
margin-right: 1px;

}"

zwiastun
27-09-2009, 01:04
1. Ramki (style, szablony) modułów. Podejrzyj generowany kod HTML.
2. Jeśli ustawisz szerokość bocznych pasków, to szerokości obszaru przeznaczonego na treść główną ustalać nie trzeba. Szerokość zostanie dostosowana do wolnego miejsca. Poza tym nie zrobisz tego, mieszając jednostki miary (raz px, drugi raz procenty).

tomkalon
27-09-2009, 01:13
Wielkie dzięki za szybką odpowiedź. Poszperam jeszcze przy tym, ale już jutro. Jak na razie staram się podglądać rozwiązania zawarte w innych szablonach, lecz kod w pliku index, a także sam css jest zbyt złożony, przez co łatwo się zgubić. Modyfikować to można - trudniej stworzyć samemu.

Pozdrawiam