PDA

Zobacz pełną wersję : Stały rozmiar strony vs joomla



sempu
27-09-2009, 14:42
Witam jeśli temat tai jest na forum to proszę o wskazanie bo wyszukiwałem po rożnych frazach i nie znalazłem odpowiedzi (to do moderatorów ;))

a więc tak mam kolege który chce stronke w joomli z zdeklarowamym rozmiarem tak żemy miescił się w rozdzielczości 1024x768. i nie chodzi tu tylko o szerokość bo z tym nie ma problemu. Chodzi oto by element:


<jdoc:include type="component" />

wyświetlany był coś w stylu iframe lub jakoś tak żeby był przewijany (dzielony na strony) i np był podzial na strony, 1,2,3,itd. ważne żeby nie przejechać rozmiaru wysokości.

próbowalem zrobiś stronke np. iframe.html (lub*php) i wciągnąć z zawartością

<jdoc:include type="component" />

ale nie powoduje to wyświetlania się artykułów ;/

chodzi to by byla ramka albo jakiś inteligentny komponent który stwierdzi że jak tekst sie nie zmieści na wysokość to przerzuci go do następnej strony czy coś...

p.s. nie można liczyć na inteligencje użytkownika że będzie pisał artykuły które będą się miesicly w zadanym rozmiarze...

dzięki za jakieś podpowiedzi

moje
27-09-2009, 14:59
Zrób tak jakbyś zrobił w normalnym kodzie html:

<div id="left">...</div>
<div id="center">
<jdoc:include type="component" />
<div id="left">
<div id="left">...</div>
Dla #center określ wysokość i szerokość oraz pasek przewijania dla zawartości strony, które by wychodziła poza #center.

Jeśli robisz tak:

<div id="left">...</div>
<div id="center">
<jdoc:include type="message" />
<div id="center-frame">
<jdoc:include type="component" />
</div>
<jdoc:include type="modules" />
</div>
<div id="right">...</div>
to dla #center-frame wpisujesz to samo co wcześniej dla #center, tylko pamiętaj, że wysokość pomniejszasz o wysokość modułów.

Możesz też ustawić brak paska przewijania i wstawić jakieś "przewijanie" za pomocą JS'a (czy innych podobnych).

fooky
24-11-2009, 16:23
a jak to w praktyce zastosować dla ramki artykułów generowanej przez Arteesteer?

Moze i bym zgadł sam, gdybym tylko wiedział jak nazywa sie część css zarzadzajaca ramką w której wyświetlają sie posty ;/

souacz
24-11-2009, 17:22
szukaj tego:
.art-contentLayout

fooky
25-11-2009, 11:38
uściślę:
Moja templatka składa się z części głownej (po lewej) czyli częsci gdzie wyświetlają sie artykuły (strona glowna)
Oraz kolumny right (po prawej stronie) gdzie wyświetlają się sondaże.
Moim celem jest zblokowanie wysokości obu tych elementów do min i max 450px, oraz w przypadku przekroczenia tej wysokości wyświetlanie paska przewijania tylko w części która tę wartośc przekracza.
Dodanie atrybutu "scroll" w art-ContentLayout powoduje:
1. Pojawienie się paska przewijania wspólnego dla obu części.
2. Powoduje (nie wiem dlaczego) przeniesienie zawartości "right" do tego co mam pol lewej stronie. i robi z tego jedną wielką, pzrewijalną kolumnę...

tiggero
18-01-2012, 01:47
znalazłem ramkę o której pisze souacz, wklepałem overflow-y: scroll i nic...
chcialem ustawić sztywny rozmiar tej ramki (wysokość) - też nic
jak zrobić aby głowna ramka w której wyświetlane są artykuły miała stałą szerokość i była przewijana suwakiem?
mam joomla 1.5, szablon stworzony w artisteerze...

chciałbym osiągnąć taki efekt: http://lipali.hardzone.pl/index1.html (chodzi o środkowy moduł ze strzałkami przewijania)

zwiastun
18-01-2012, 02:31
Algorytm zarysował @moje.
1. Ustal, który kontener w szablonie odpowiada za wyświetlanie komponentu.
2. Określ dla tego bloku w css wysokość
3. Korzystając z własności overflow, ustaw wyświetlanie paska przewijania.

Efekt na przytoczonej stronie jest osiągnięty za pomocą ramki iframe i JavaScriptu.

tiggero
22-01-2012, 13:12
szablon mam stworzony w artisteerze. zatem blok ktory trzeba modyfikować w css to .art-contentLayout. tyle że żadna modyfikacja nie jest widoczna (ani rozmiar, ani pasek przewijania - tak jakby ten blok nie reagował na te polecenia)