PDA

Zobacz pełną wersję : main menu



Stilgar
28-09-2009, 19:59
Witam, bawie się joomla od kilkunastu dni, ale natrafiłem na problem którego nie mogę przejść - w panelu administracyjnym - w projektancie menu gdy chce edytować pozycje menu żadna w żadnym menu się nie pojawia - mogę je dodawać i rozwijać w ten sposób ilość pozycji w każdym z menu ale nie mogę ich już potem w żaden sposób edytować. na stronce wszystko sie wyświetla. Jeśli ktoś znajdzie chwile i odpiszę będę wdzieczny.

idek
28-09-2009, 20:14
w projektanscie menu nie edytuje sie pozycji...
żeby edytowac pozcje musisz wejść wybrać MENU i na rozwiniętej liście wybrac odpowiednie menu (a nie projektanta)

mam nadzieje, ze dobrze zrozumiałem Twoje pytanie, bo jest lekko zagmatwane :P

Stilgar
28-09-2009, 20:20
nie do końca - przez edytor menu wchodząc do np. main menu- w srodku nie ma pozycji - start, faq, archive itp - moge dodawac kolejne, ale chcac zobaczyc aktualną listę pozycji podpiętą pod dane menu (w tym przypadku mainmenu) każdorazowo lista jest pusta, choć na stronce ich liczba rośnie po każdorazowym dodaniu nowego. Podobie nowe menu moge dodawać tak jak i pozycje na nim ale nie moge juz mieć do nich podglądau, gdzie każdorazowo lista jest pusta

idek
28-09-2009, 20:22
no a co jak wejdziesz w Menu/Main Menu ? tam masz dobrze? czy też nie masz listy z aktualnymi pozycjami?

Stilgar
28-09-2009, 20:56
zgadza się - w zarządzaniu pozycjami menu nie wyswietla nic, niezlaeżnie od tego jakie to menu jest, gdy próbuje usunąć całe menu wtedy widać jakie znajduja się pozycje w danym menu.

nikszal
28-09-2009, 22:55
Włącz raportowanie błędów. Być może pojawi się komunikat wyjaśniający przyczynę.
Napisz pliki, bo być może coś po drodze zgubiłeś.
Jaki to serwer?

Stilgar
28-09-2009, 23:03
hmm raportowanie błędów conieco pokazało (joomla postawiona lokalnie jest):

Warning: call_user_func_array() expects parameter 2 to be array, null given in \wamp\www\libraries\joomla\cache\cache.php on line 143

Warning: call_user_func_array() expects parameter 2 to be array, null given in \wamp\www\libraries\joomla\session\session.php on line 283

Stilgar
28-09-2009, 23:05
a na poziomie edycji pozycji menu:

Warning: Parameter 4 to JHTMLMenu::treerecurse() expected to be a reference, value given in \wamp\www\libraries\joomla\html\html.php on line 87

Warning: array_slice() expects parameter 1 to be array, null given in \wamp\www\administrator\components\com_menus\model s\list.php on line 143

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in \wamp\www\administrator\components\com_menus\model s\list.php on line 147

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in \wamp\www\administrator\components\com_menus\views \list\view.php on line 65

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in \wamp\www\administrator\components\com_menus\views \list\tmpl\default.php on line 69

nikszal
28-09-2009, 23:10
Instalacja odbyła się się bez błędów?

Nadpisz pliki i katalogi.

Stilgar
01-10-2009, 22:17
reinstalacja nic nie dała, niezależnie czy wczytuje dane predefiniowane czy nie wczytuje niczego błędy pojawiają się takie same, może jest to związane z wersją php ? (5.3.0) . postawione na WAMPSERVER 2.0

zwiastun
01-10-2009, 22:43
A ile razy jeszcze mamy powtarzać, że joomla nie jest kompatybilny z PHP 5.3 - ma być dopiero od 1.5.15

http://www.joomla.org/technical-requirements.html
http://wiki.joomla.pl/Wymagania_instalacyjne