PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z kolejnoscia



Gavron
28-09-2009, 20:52
Witam ,
Jestem nowy i słabo znam Joomla! ale się uczę.

Mam taki problem na stronie www.capoeira.myszkow.pl chciałbym zachować własna kolejność artykułów/newsów na stronie pierwszej
czyli:
-art: "Witamy na stronie sekcji Myszkowskie"był zawsze u góry jako pierwszy.
a reszta artykułów pojawiała sie pod nim i nie podzielona na 2 kolumny.

Sprawdzałem ręczne przestawianie kolejności itp ale niestety nie skutkuje :/
Może problem dla was błahy ale mnie troszkę przynosi problemu. A kto pyta nie błądzi wiec proszę o pomoc.
Pzdr

zwiastun
28-09-2009, 21:29
stwórz na stronie startowej moduł na cała szerokość treści głównej i umieść w nim ten artykuł, który ma być zawsze widoczny (możesz w module Migawki).
Natomiast w konfiguracji strony startowej (pozycji menu) - nie ustawiaj żadnego artykułu na całą szerokość strony.
W innym rozwiązaniu (manipulacja kolejnością artykułów w przeglądzie) sprawi, że stracisz istotny walor - wyświetlanie zawsze na początku najbardziej aktualnych artykułów

Gavron
29-09-2009, 19:13
Witam
siedzę i próbuje i próbuje:/ ale coś mi nie wychodzi :/ jeśli byś mógł napisać to jak krowie na granicy byłbym wdzięczny.

Aha i drugi problem jak zrobić by wszystkie newsy były wyświetlane jeden pod drugim a nie w 2 kolumnach.
PZDR

zwiastun
30-09-2009, 18:51
To są podstawy korzystania z Joomla! Jeśli na tym etapie nie umiesz sobie poradzić, zajmij się czymś innym, aż poznasz system na tyle, że wpisanie jednej linijki kodu do szablonu nie będzie problemem nie do pokonania.

Gavron
30-09-2009, 20:32
Dziękuje za odpowiedź... nie takiej oczekiwałem...
Ale może pomożesz mi i np. powiesz jaki fragment mam wstawić w owy kod.
z resztą sobie poradzę.
z góry dziękuję

zwiastun
30-09-2009, 20:44
Wiem: najlepsza odpowiedź to zrób to za mnie...
http://wiki.joomla.pl/Instrukcje_jdoc

Gavron
02-10-2009, 19:38
Witam
prześledziłem cala stronę i wiem mniej więcej o co Kaman ale tez nie do końca,prosiłbym o kilka wskazówek...

souacz
03-10-2009, 02:43
Jeżeli nie ma się w tym Twoim pierwszym artykule wyświetlać data a pozostałe artykuły maja wyświetlać się wg. daty, możesz zmienić datę utworzenia np. na 31-12-2109, datę publikacji możesz dać dzisiejszą i przez najbliższe 100 lat masz go na pierwszym miejscu. Jeżeli natomiast chcesz ustawiać artykuły wg. własnej kolejności to ustaw go jako pierwszy i już. A sam sposób sortowania ustawiasz w pierwszej pozycji menu - parametry rozszerzone. Ilość kolumn i ustawianie pozycji nad kolumnami, ilość linków itd. w parametrach podstawowych.

gripsy
04-10-2009, 17:16
Zrób jak Zwiastun pisze, albo daj kolejność tego pierwszego artykułu na wartość -1000 (minus tysiąc) - zawsze będzie na pierwszym miejscu.
Aby pozbyć się dwóch kolumn poszukaj w ustawieniach pozycji menu.