PDA

Zobacz pełną wersję : K2 dodawanie artykułów przez autorów



basia791
29-09-2009, 11:05
Witam, zainstalowałam K2. Chciałbym, żeby zarejestrowani użytkownicy mieli możliwość dodawania artykułów. Czy jest to możliwe przy pomocy K2? Bo ni w ząb nie mogę nic wymyślić. Proszę o pomoc. Czy potrzebuję jakiegoś dodatku, czy poprostu niedowidzę.

PeFik
29-09-2009, 13:02
Nie ma, musisz wykorzystać standardowe dodawanie , czyli "nieśmiertelne" Wybierz typ pozycji menu -> Artykuł -> Wyślij artykuł
a wtedy zalecam jeszcze dodatkowo Content Edit Control Plugin

albo inny komponent

Dex
16-10-2009, 20:47
dzięki -też strawiłem nad tym pare dni,ale nic nie wymyśliłem.
Teraz zainstalowałem jSebold CCK i tu to jest. Ale dla odmiany nie ma tagów. Czy można to jakoś dopracować?

abba1234
23-04-2010, 17:33
w k2 jest mozliwosc dodawania artykulow przez zarejestrowanych uzytkownikow

TomaszBr
23-04-2010, 22:40
Jak najbardziej jest!
1. W K2 klikasz na Grupy użytkowników
2. Tworzysz grupę użytkowników np: autorzy, nadajesz prawa jakie chcesz
3. Przechodzisz do użytkowników, nadal w K2
4. Klikasz na użytkownika
5. Wybierasz mu grupę.
Jest
pozdro
Tom

deway
04-09-2010, 19:16
Jak najbardziej jest!
1. W K2 klikasz na Grupy użytkowników
2. Tworzysz grupę użytkowników np: autorzy, nadajesz prawa jakie chcesz
3. Przechodzisz do użytkowników, nadal w K2
4. Klikasz na użytkownika
5. Wybierasz mu grupę.
Jest
pozdro
TomPytanie: czy jest dostępne jakieś rozwiązanie, które automatycznie przypisuje user'a do grupy K2?
Chciałbym, żeby na moim portalu każdy mógł od razu po zarejestrowaniu pisać artykuły. Obecnie z tego co widzę, każdemu userowi trzeba nadawać uprawnienia ręcznie.
Użytkownicy są dodawani do grupy "Registered" Joomli, niestety do grupy "Registered" K2 już nie.

moje
04-09-2010, 21:08
Musisz dokonać zmian w uprawnieniach grupy Register w K2, jak dobrze pamięta, to standardowo w uprawnieniach grupy Register w K2 jest wyłączone dodawanie artykułów. Nie zapomnij użyć modułu logowania K2.

TomaszBr
04-09-2010, 21:17
Witam jest możliwość
K2/Preferencje
załączam screena

moje
04-09-2010, 21:24
Ja nie mowie o ustawieniach K2 tylko o uprawnieniach przypisanych do grupy Register w K2. No i po raz drugi przypominam o używaniu modułu logowania K2.

deway
04-09-2010, 23:35
moje, TomaszBr - dzięki
domyślne ustawiona K2 są takie, że po zarejestrowaniu przez moduł "K2 Login" (rejestracja K2), user dodawany jest do grupy Registered
trzeba zmienić tylko uprawnienia Registered tak żeby user mógł pisać artykuły i zaznaczyć w jakich kategoriach może to robić

więc niby ok. tylko nie dla mnie ;) bo u mnie mam jomsocial i ludzie rejestrują się przez moduł rejestracyjny jomsocial
profil tak stworzony jest wprawdzie obsługiwany przez K2, tylko wtedy nie zostaje mu przypisana domyślna grupa uprawnień z K2, zostaje nie wypełniona i trzeba ją dodawać ręcznie

mógłbym to przepiąć tak żeby userzy rejestrowali się przez K2 i byłoby ok. z uprawnieniami K2, tylko wtedy user musiałby dodatkowo uzupełniać dane w profilu, które znowu potrzebuje w jomsocial, więc...

ma ktoś pomysł jak zautomatyzować dodawanie jakieś grupy K2 userowi nie rejestrującemu się przez moduł K2 (w moim przypadku przez jomsocial), żeby nie trzeba było tego robić ręcznie?

moje
05-09-2010, 00:22
W przypadku K2 rejestracja może nastąpić po przez Joomla, wystarczy tylko używać modułu logowania K2.

A szukałeś na stronach/forach u K2/JoomSocial albo czy nie ma jakiegoś integratora?

deway
05-09-2010, 13:14
A szukałeś na stronach/forach u K2/JoomSocial albo czy nie ma jakiegoś integratora?Na tych stronach jest kilka podobnych pytań, niestety nikt nie uzyskał do dzisiaj odpowiedzi.
Integracją K2 z jomsocial zajmują się dwie strony:
http://styleware.eu/ - z tego co widzę, ich dodatki nie dodają grup K2
http://jooblogs.com/ - tutaj było kiedyś "JOOk2items", obecnie właściciel pracuje nad jej komercyjną wersją i jej nie publikuje. Można ściągnąć u niego "JOOmultiblog", który nawet dodaje userów do grupy K2, ale nie do już istniejących. Działa to tak, że userowi tworzona jest w K2 osobna kategoria potomna pod wskazaną kategorię i do niej tylko nadawane są uprawnienia (tworzona jest nowa grupa uprawnień). Pewnie można to przepisać, żeby dodawał do już istniejącej, niestety programistą nie jestem.

moje
05-09-2010, 13:22
A to problem w K2 zmienić uprawnienia nowej/potomnej grupy utworzonej przez inne rozszerzenie?

Zawsze możesz stworzyć własny formularz rejestracyjny, który od razu będzie dodawał dane do JoomSocial i K2.

deway
05-09-2010, 14:24
A to problem w K2 zmienić uprawnienia nowej/potomnej grupy utworzonej przez inne rozszerzenie?Dla każdego usera jest tworzona osobna grupa.
jeden user = jedna grupa
...więc nie wchodzi w grę zmiana ręczna grup.


Zawsze możesz stworzyć własny formularz rejestracyjny, który od razu będzie dodawał dane do JoomSocial i K2.Muszę zajrzeć w bebechy kodu obu formularzy rejestracyjnych (K2 i jomsocial) i zrobić mix. Wystarczy na koniec tego z jomsocial dodać kod dodający do grupy K2.
Chociaż słowo "wystarczy" w moim wykonaniu nie jest na miejscu, bo nie jestem programistą i mogę tylko poszukać tego intuicyjnie.