PDA

Zobacz pełną wersję : dodanie "modułu" do artykułu



bartspam
29-09-2009, 14:04
Chciałbym aby w artykule joomla pomiędzy tekstem na górze i na dole znalazła się ramka (styl rounded) taki jaki stosuje się przy menu aby zaokrąglić narożniki - chodzi dokładnie o to samo tylko w środku tekstu. (http://www.cssjuice.com/25-rounded-corners-techniques-with-css/ - 4 obrazek od gory, cytowanie)

Miałby się w niej znaleźć cytowany tekst - ktoś wie jak to zrobić ?

Dodanie w artykule kodu html z klasą nie wychodzi...

idek
29-09-2009, 14:53
prowdopodobnie chodzi Ci o jakiś dodatek w stylu xtypo (http://extensions.joomla.org/extensions/style-a-design/tips-a-notes/2087)

bartspam
29-09-2009, 16:42
Dziękówa !

A tak dla informacji można to zrobić przez CSS i dodając w artykule (przy edycji kodu HTML 0 ikonka) odpowiednią klasę ?

idek
30-09-2009, 16:48
możesz napisać swoje klasy, zapisac je w stylu templates/system/editor.css + template_css.css Twojego szablonu i wtedy tylko zaznaczasz okreslony tekst i wybierasz w edytorze odpowiednią klasę :)

bartspam
10-11-2009, 01:58
Odświeżam temat ( i zauważyłem, że tytuł jest trochę mylący - aby inni mogli skorzystać proponuję zmianę na - Obramowanie artykułów i ich tytułów:


możesz napisać swoje klasy, zapisac je w stylu templates/system/editor.css + template_css.css Twojego szablonu i wtedy tylko zaznaczasz okreslony tekst i wybierasz w edytorze odpowiednią klasę:)

To bardzo by mi pasowało bo plugin który podałeś jest bardzo fajny ma szerokie możliwości konfiguracji, można podmieniać obrazki, tło, kolor tekstu ale niestety działa tylko w "component" czyli frontpage rozwiniętym na całą stronę. Jak frontpage ma zawierać w sobie inne moduły to się "gubi" (nie łapie wprowadzonych komend). Wiem , że można to w pewien sposób naprostować przez jego modyfikację, ale bardziej zależałoby mi właśnie na ręcznym dodaniu klas. Nie wiem tylko jak się do tego zabrać przy artykułach i jakiegoś tekstu w ich środku.

W przypadku modułów np. menu:

<jdoc:include type="modules" name="menu" style="rounded" /> (czyli ddodaje 4 divy)

i w templatce template_css.css dodajemy:


#menu
{
width: 500px;
height: 500px;
}

#menu div
{
background: url(../images/bl.gif) 0 100% no-repeat;
background-color: pink;
}

#menu div div
{
background: url(../images/br.gif) 100% 100% no-repeat;
}

#menu div div div
{
background: url(../images/tl.gif) 0 0 no-repeat;
}

#menu div div div div
{
background: url(../images/tr.gif) 100% 0 no-repeat;
padding: 10px;
}

i mamy obramowanie.

Natomiast jak to wygląda w przypadku artykułów ? Jak chciałbym obramować artykuł w sposób np. taki jak na obrazku:

http://img525.imageshack.us/img525/7992/obramowanieartykulu.png

w sieci nie mogę znaleźć odpowiedzi...

table class="contentpaneopen" - zaczyna u mnie tutyl (obrazek kategori l tytul -litery, oraz butony) newsa (zresztą każdego)

td class="contentheading" - sam tytuł - litery

znowu table class="contentpaneopen" - tym razem zaczyna właściwą tresc newsa (oraz przez kogo zostal wpisany wraz z data).

Jak przypisac do tego 4 divy ? Znacie jakas strone gdzie wystepuje taki uklad i mozna podejrzec jak to jest zrobione ? Siedze nad tym 2 dzien i jedyne co udalo mi sie wykombinowac to obramowanie calego frontpage a nie poszczególnych artykułów. Jedyny sposób na zrobienie tego to template overrides i tam dopisanie sobie div'ów/klas ?

zwiastun
11-11-2009, 11:48
Nadpisywanie szablonów.

bartspam
12-11-2009, 06:18
OK zrobione. Dla potomnych - dodac 4 divy (w plikach odpowiedzialnych za rozmieszczenie artykułów np. Przegląd - Artykuły w sekcji - components/com_content/views/section/tmpl/blog_item.php itd.) w miejscach gdzie chcecie miec ramke i odpowiednio je opisac za pomoca css.

Teraz jest problem z wstawieniem tego cytatu - dopasowania go do konkretnego tekstu w środek artykułu. Opisałem sobie klasę w templatce i editor.css jak radził kolega Idek i jak zaznaczę klasę w edytorze to formatuje treść odpowiednio. Ale przycisk enter natychmiast przerywa opis w danej klasie i zakłada nową (taką samą). Zależy mi na kontynuacji klasy. Chodzi o to, aby nie było odstępu pomiędzy 2 klasami po naciśnięciu klawisza ENTER (natopmiast nowy akapit jak najbardziej). Zgłupiałem i nie wiem jak to rozwiązać tzn. można ręcznie usuwać p style z kodu HTML ale jest to bardzo uciążliwe a osoba, która współtworzy ze mną stronę ni w ząb nie zna html/css i chciałbym tą sprawę maksymalnie uprościć tylko do obsługi edytora.

Nie znam sposobu na to aby tekst pojawił się od nowego akapitu ale bez pionowego odstępu od wcześniejszego (coś jak enter ale aby aby zdanie było pod zdaniem - bez odstępu). EDIT: Można to zrobić nadająć kropeczki (li) z edytora i je kasując wtedy tekst jest przy sobie - nie ma jakiegoś innego sposobu ?

Jeszcze jedno pytanko aby gdzieś w środku artykułu nadać tzw. rounded corners czyli styl z zaokrąglonymi narożnikami trzeba w danym miejscu (w samym artykule) wpisać te 4 divy (znaczek HTML) nadać klasę a następnie je zamknąć (oczywiscie opisane przez css). Da się to zrobić jakoś inaczej ? Coś jak xtypo (http://extensions.joomla.org/extensions/style-a-design/tips-a-notes/2087) ale niestety na razie jestem zmuszony wykluczyć ten komponent. Tak jak pisałem powyżej osoba, która współtworzy ze mną stronę ni w ząb nie zna html/css i chciałbym tą sprawę maksymalnie uprościć tylko do obsługi edytora.

coliberek1
13-11-2009, 19:53
Jezeli chodzi dokladnie o to o co w temacie - czyli dodanie "modułu" do artykułu, to jest fajny sposób:
1.skopiować wybrany moduł ( tak zeby w spisie modułów ukazal się moduł o tej samej nazwie ale z przedrostkiem "kopia"
2.wejsc w kopie modulu, i tam gdzie wybieramy jego pozycję normalnie wpisac jakąś unikalną pozycję np. pozycja_kopia_modulu
3.opublikowac ten komponent po uprzednim zapisaniu dokladnej jego pozycji.
4. wpisać tekst {loadposition pozycja_kopia_modulu} do wybranego artykulu w miejsce gdzie chcemy zeby dzialalo.
Jest to zrobione z wykorzystaniem Wpinacza modułów [Content - Load Module] i u mnie śmiga !

bartspam
14-11-2009, 01:07
@coliberek1 dzięki nie wiedziałem, że tak można ! A znacie jakiś sposób na rounded corners do cytatu w artykule inny niż podałem ?