PDA

Zobacz pełną wersję : Ustawienie domyslnych praw dostepu do plikow



baloo
29-09-2009, 15:55
Nie moge znalezc opcji aby ustawic domyslne prawa dostepu do plikow tworzonych przez serwer. Nie wiem czy dobrze to opisalem wiec moze opisze przyklad.
Wiec podczas instalacji pakietow, wlascicielem plikow i katalogow staje sie user 'apach' i niestety mam nastepnie problem z usunieciem takich plikow badz ich modyfikacja poniewaz nie mam prawa do zapisu, wystepuja rowniez bledy podczas instalacji komponentow (braku dostepu do zapisu badz modyfikacji zawartosci katalogow lub cos podobnego) czy ktos moglby mi wskazac jak moglbym to zmienic aby instalowane pliki mialy inne prawa dostepu? chyba w w joomli 1.0.x bylo cos takiego w konfiguracji tutaj niestety nie widze :(

zwiastun
29-09-2009, 21:21
Poczytałeś materiały na temat praw dostępu? Nie? To poczytaj i wróć, gdy coś będzie niejasne!

baloo
29-09-2009, 21:39
a co ma to do pytania jakie zadalem, chcialbym wiedziec czy mozna zmienic domyslnie prawa jakie nadaje user 'apach' plikom, w 1.0.x jest taka opcja w konfiguracji w 1.5.x nie widze wiec prosze o pomoc. i zdaje sobei sprawe ze powinno to dzialac i na kazdym normalnym serwerze zapewne by dzialalo ale nie tam gdzie to instaluje podobny blad mialem w 1.0.x po zmianie praw dostepu problem zniknal dlatego tez chcialbym sprobowac to zrobic w wersji 1.5.x

zwiastun
29-09-2009, 21:53
Co ma wspólnego?
To może inaczej: Tobie się nie chce przeczytać, choć mnie się chciało napisać. Problem w tym, że więcej razy już mi się nie chce!