PDA

Zobacz pełną wersję : Instalacja modułu ręcznie



szoszon1
29-09-2009, 19:26
Witam
Sciągnąłem sobie moduł zegarka , który ma być widoczny na stronie.
Przy instalacji jednak instalator wywala błąd że nie znalazł xml.
Jak taki moduł zainstalować ręcznie po FTP ?
Proszę o pomoc ;)
Ps.Proszę o poprawienie tytułu postu

moje
29-09-2009, 19:47
A plik xml znajduje się w pakiecie instalacyjnym?

Co to za moduł zegarka?

szoszon1
30-09-2009, 06:04
Jakiś plik z rozszerzeniem xml jest w głównym katalogu pakietu , ale .... nie wiem jak ma się nazywać ten plik nazwa.xml.
Sciągnąłem kilka modułów tych zegarków z netu z tej stronki http://www.joomlaphp.com/download/3-joomla-module.html
ale ani jeden nie chce się instalować

alex51
30-09-2009, 07:03
Sprawdziłem wszystkie 4 moduły z podanej przez Ciebie strony. Każdy z nich daje się normalnie zainstalować. Jeśli Ty masz z tym jakieś problemy, to spróbuj ręcznej instalacji, ale uprzedzam, że jest to o wiele bardziej skomplikowana procedura, bo wymaga ingerencji w bazę danych, poprzez samodzielne utworzenie tabeli danego modułu a także wgranie przez ftp plików tego modułu, co akurat jest najprostszym zadaniem w tej procedurze.

szoszon1
30-09-2009, 07:43
Niestety u mnie wywala napis
Błąd. Nie znalazłem pliku instalacyjnego (XML) we wskazanym pakiecie. Być może pakiet jest podwójnie skompresowany.
Próbowałem juz rozpakować plik i przerzucić cały katalog po ftp , ale instalacja z katalogu też nie poszła.
Instalowałem już też kilka innych modułów , ale z nimi nie było problemów.
Mam jedynie z tymi modułami problem :(
Z ręczną instalacją tego mudułu sobie nie poradzą , chyba że znajdzie się jakaś dobra dusza i opisze całą procedurę :)

alex51
30-09-2009, 08:48
Zerknij >>TUTAJ<< (http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/495/26/). Dodatkowo mozesz też poczytać: >>TUTAJ<< (http://www.joomla.pl/content/view/255/2/).

szoszon1
30-09-2009, 09:41
Dzięki , poczytam te artykuły.
Niemniej jednak mam pytanko , czy jest możliwe że "zepsuł" się instalator joomla ? Próbowałem przed chwilką zainstalować ten moduł na innej instalacji joomla i wszystko przebiegło pomyslnie.
Wczoraj zrobiłem duży błąd. Dałem instalatorowi za zadanie zainstalować ten moduł z folderu , w tym samym czasie kapnąłem się jednak , że mam jeszcze jeden katalog w TMP , a dokładnie katalog z forum kunena , więc postanowiłem go szybko usunąć po ftp.
Teraz mam tak , że instalator nie działa poprawnie , nie działa forum kunena a także instalator nie potrafi usunąć tego forum.
Czy możecie mi jakoś pomóc w tej sytuacji ?
Mam kopię zrobioną na działającej joomli, jednak od tego czasu dodałem kilkanaście artykułów i pozmieniałem nieco menu

szoszon1
30-09-2009, 10:07
Hm , próbowałem zainstalować nowy szablon a tu błąd :
JFTP::mkdir: Bad response
JFTP::chmod: Bad response
JFTP::store: Bad response
Ostrzeżenie: Nie udało się usunąć pliku
Zmieniłem dzisiaj w witrynie administracja wszyskie opcje dotyczące optymalizacji do przeglądarek na tak , może to ma coś wspólnego z tym ? Już zgłupiałem .....

Pawełek
30-09-2009, 11:40
Czy masz na serwerze w katalogu joomli katalogi logs i tmp jeśli nie to proponuje dodać.

szoszon1
30-09-2009, 12:00
Katalog logs ma być w katalogu głównym ?
Problemy jakie miałem dzisiaj z instalatorem wynikają prawdopodobnie z dzisiejszą zmianą mojej domeny , więc jak narazie wstrzymam się od pytań do jutra , @alex instalowałeś te moduły na joomla 1.5.14 w trybie wstecznej zgodności ?
Pozdrawiam

alex51
30-09-2009, 12:14
(...)@alex instalowałeś te moduły na joomla 1.5.14 w trybie wstecznej zgodności ?
Pozdrawiam
Instalowałem je na localhoscie w MOVampie na czystej instalacji Joomla 1.5.14 bez wstecznej zgodności i zainstalowały sie wszystkie, ponieważ są to moduły "for Joomla 1.5 Native". Instalowałem je też w trybie zgodności wstecznej i też się poprawnie zainstalowały.
Jeżeli robiłeś jakieś zmiany w plikach systemowych, to nadpisz je z oryginalnej instalki Joomla.