PDA

Zobacz pełną wersję : Formatowanie artykułów



mariusz18k
29-09-2009, 20:03
Witam
chciałbym umieszczać na swojej stronie newsy w takim formacie jak na stronie
www.furious.pl (http://www.furious.pl) (opis koło zdjęcia, wyrównany jak na powyższej stronie, chodzi o aktualności).
Chciałbym szybko wrzucić zdjęcie wraz z opisem kopiując z innej strony i wklejające do JCE.
Co potrzebuję lub jakie opcje w JCE wykorzystać?
Bardzo zależy mia na kopiowaniu i wklejaniu tekstów z innych źródeł.

nikszal
30-09-2009, 10:05
Hotlinkowanie grafiki ma jedną poważną wadę - zwiększa transfer strony, z której grafiki pochodzą. Ponadto należałoby mieć zgodę autora strony na kopiowanie treści i grafiki (prawa autorskie), no i podać źródło, z którego tekst pochodzi.

Podsumowując - albo będziesz podkradał zawartość strony, albo kopiował czyjąś stronę za wyraźną zgodą autora, co jest bezsensowne.

mariusz18k
30-09-2009, 12:25
Chodzi o stworzenie bazy artykułów, co zmusza mnie do uzyskania zgody autorów.
Tekst umieszczany przeze mnie byłby krótkim wstępem do artykułu.
Moim głównym problemem jest sformatowanie tego tekstu koło zdjęcia tzn. wyrównanie i zmniejszenie przerwy między wierszami (tak jak już pisłem żeby to wyglądało tak jak "aktualności" na stronie furious.pl).
No i jeszcze żebym mógł wklejać do edytora tekst z innych źródeł.

nikszal
30-09-2009, 15:24
Zacznę od końca. Z wklejaniem "na żywca" różnie bywa, w zależności od tego z jakiego źródła się kopiuje i co się kopiuje. Najczęściej będzie to tekst już sformatowany (pogrubienie, pochylenie, znaczniki akapitu), ale tak być nie musi. Kopiować możesz do notatnika i z niego do JCE (jest taka funkcja). Aby poprawić wysokość wierszy, to niestety trzeba pogrzebać w css.

mariusz18k
30-09-2009, 17:00
Jedyne line-height w pliku joomlastyl znalazłem i zmieniłem (tak jak to ponizej zaznaczyłem).
Ale to nie dało efektu.

/* Copyright: (C) 03.2008 Templatka.pl. All Rights Reserved.
// License: GNU/GPL
// Website: http://www.templatka.pl
*/

body {font-size:11px;}

td,p,div,tr{font-family:Helvetica,Verdana,Tahoma,Arial,Sans-serif;line-height:normal;font-size:100%;}
p,pre,blockquote,ul,ol,h1,h2,h3,h4,h5,h6 {margin:10px 0;padding:0;}
fieldset {border:none;margin:0;padding:0;}
fieldset a {font-weight: normal;}

a {color:#000000;text-decoration: none;}
a:link {color:#000000;text-decoration:none;}
a:visited {color:#000000 ;text-decoration:none;}
a:hover{color:#000000;text-decoration:none;}
a:focus{color:#000000;text-decoration:none;}
a.image, a.image:hover {border:0px;}

h1 {font-size:22px;color:#6a9904;font-family:Helvetica,Sans-serif,Arial,Tahoma;font-weight:normal;}
h2 {font-size:20px;color: #bd5820;font-family:Helvetica,Sans-serif,Arial,Tahoma;font-weight:normal;}
h3 {font-family:Helvetica,Sans-serif,Arial,Tahoma;font-weight:normal;font-size: 14px;}
h5 {font-family:Helvetica,Sans-serif,Arial,Tahoma;font-weight:normal;color: #555555;font-size: 16px;}
h4 {font-family:Helvetica,Sans-serif,Arial,Tahoma;font-weight:normal;color:#e57700;font-size:20px;}
h6 {font-family:Helvetica,Sans-serif,Arial,Tahoma;font-weight:bold;font-size:14px;text-transform:uppercase;}

ul {list-style: none;}
li {}
ul li {padding-left:30px;background:url(../images/bullet-list.gif) no-repeat 15px 6px;line-height:180%;}
ol li {margin-left:30px;line-height:10%;}
th {padding:10px;font-weight:bold;text-align:left;}
hr {border-top:1px solid #eeeeee;border-right:0;border-left:0;border-bottom:0;height:1px;}

ul.latestnews li{}
ul.latestnews {font-weight:normal;text-align:left;}
li.latestnews a {color: #555555; }
li.latestnews a:hover {color: #777777;}
li.latestnews a:visited{color: #777777;}