PDA

Zobacz pełną wersję : Active24 + Joomla 1.5.14



wisnia80
29-09-2009, 23:23
Witajcie,

Niestety muszę się zmierzyć z active24 i joomlą jak w temacie i teraz mam pewien dylemat. Nie mogę wyłączyć error reporting, i cały czas przewijają się jakieś ostrzeżenia na stronie - wiem że mogę to wyłaczyć za pomocą kodu w php - ale musiał bym przedytować troch plików.

Co prawda hosting daje możliwość zmiany części zmiennych np safe mode na on bądź off ale nie ma możliwości zmiany wyświetlania błędów. W joomli ustawiłem już wyświetlanie błędów na "none"ale na niewiele się to zdało.

Pozdrawiam

zwiastun
29-09-2009, 23:30
Hosting daje możliwość zmiany trybu bezpiecznego? A nie daje możliwości zmiany poziomu raportowania błędów?
Żartujesz chyba! To jest forum użytkowników Joomla, a nie akcji Cała Polska czyta dzieciom...

wisnia80
29-09-2009, 23:39
To można zmieniać:
Lp. Zmienne php dla adresu:
1safe_mode
2safe_mode_gid
3register_globals
4file_uploads
5magic_quotes
6magic_quotes_gpc
7magic_quotes_runtime
8session_auto_start
9allow_url_fopen
10short_open_tag

zwiastun
29-09-2009, 23:47
No to zgodnie ze swoją stopką napisz do nich. Akurat to ustawienie nie zagraża bezpieczeństwu serwera w takim stopniu, jak wyłączenie trybu bezpiecznego.

wisnia80
29-09-2009, 23:57
A odnosnie safe_mode
w joomli zalecane jest ustawienie na off. To teraz powinno zostać tak jak jest zalecane czy włączyć

W woli wyjasnienia

Bede wdzięczny zwiastun za odopwiedź

zwiastun
30-09-2009, 00:04
Na serwerze na którym safe_mode jest włączone, lepiej zostawić je włączone i uaktywnić obsługę warstwy FTP. Ale musisz to potestować. Tzw. tryb bezpieczny to erzac, niewiele w gruncie rzeczy chroni, ale skoro jest stosowany, to znaczy, że inne lepsze metody administratorzy dopiero poznają :)

wisnia80
30-09-2009, 00:06
Dzięki zwiastun

wisnia80
30-09-2009, 18:12
A czy raportowanie błedów można wyłaczyć dodajac zminany do htaccess wyczytane w http://tomasz-dobrzynski.com/joomla_1.5_manual.pdf (http://tomasz-dobrzynski.com/joomla_1.5_manual.pdf) str.38

by właczyć:


Znajdywanie błędów
Aby zostały pokazywane wszystkie błędy, musisz dopisać poniższe dwie linie kodu do pliku .htaccess.
php_flag display_errors on
php_value error_reporting 7

zwiastun
30-09-2009, 18:36
Po prostu spróbuj!

wisnia80
30-09-2009, 22:27
Niestety zmiany

# supress php errors
php_flag display_startup_errors off
php_flag display_errors off
php_flag html_errors off
php_value docref_root 0
php_value docref_ext 0

w htaccess nie przyniosły pożądanego rezultatu i dalej mam

Warning: Memcache::addserver() expects parameter 2 to be long, string given in /virtual/pl/.../memcache.php on line 84

zwiastun
30-09-2009, 22:57
W innym wątku

Witam
Nie mam wielkiego pojęcia o php, ale spędziłem trochę czasu nad tym i doszedłem jak taki błąd usunć.
Linia 86 $db->addServer($server['host'], $server['port'], $persistent);} pewnie tak wygląda wystarczy zamienić port na 0 czyli wygląda tak $db->addServer($server['host'], $server['0'], $persistent);} U mnie zadziałało i błąd zniknął.