PDA

Zobacz pełną wersję : Wysyłanie strony z J na inny serwer



marsel
15-07-2006, 01:04
Czy istnieje taka możliwośc aby wysłać gotowe elementy przygotowane w joomla na inny serwer . Strona ma być prosta. A jeżeli nie to jakie są inne alternatywy?

magic
15-07-2006, 09:08
Istnieje.
Ale albo kompetnie nie wiesz jak działa Jaoomla! , albo nie dość precyzyjnie sformułowałeś pytanie - nie wiadomo o co Ci chodzi konkretnie.

W pierwszym przypadku masz 2 możliwości:
1. Poczytaj podstawowe informacje o Joomla!, zainstaluj, pobaw się, zorientuj się jak to jest zbudowane - wtedy pewnie nie będziesz musiał się pytać.
2. Użyj do klonowania swojej strony Joomla! z jednego serwera na inny narzędzia o nazwie JoomlaCloner (http://extensions.joomla.org/component/option,com_mtree/task,viewlink/link_id,665/Itemid,35/). Jest to narzędzie typu "Odpal i zapomnij". Zrobi samo co trzeba, nie musisz specjalnie wiedzieć co i po co. Tyle że kosztuje 40$.

W drugim przypadku:
Napisz dokładnie i precyzyjnie na czym twój problem polega, co chcesz osiągnąc.

marsel
15-07-2006, 11:13
Nie no bez przesady. A pytanie chyba jasno przedstawiłem joomla dawno odpaliłem i strona wykonana. Wszystko oczywiście na localhost. Mój provider internetu udostępnia mi serwer ftp z php i mysql i tak się zastanawiam czy nie można by wyodrębnić kodu i bazy i zmontować to na serwerze u providera.
Zainstalowanie joomli na jego serwerze jest dość kłopotliwe( dużo ograniczeń przy instalacji stąd problemy) i stąd poprostu moje pytanie.

zwiastun
15-07-2006, 12:13
Nie no bez przesady. A pytanie chyba jasno przedstawiłem
Bez przesady raczej z Twojej strony. Ty rozumiesz, o co pytasz, nie wszyscy są tak domyślni.
Co to znaczy: "wyodrębnic kod?" Jaki kod? Z czego?
Co to znaczy wyodrębnić bazę? Jaką bazę? Z czego wyodrębnić?

marsel
15-07-2006, 12:23
To może w inny sposób jak napisałem wcześniej mój prowider udostępnia mi php i mysql. Czyli muszę na jego serwerze postawić joomla i dopiero działać. Po prostu szukam możliwości publikacji tego co zrobiłem na loclahost a nie mam zamiaru specjalnie wykupywać domeny i serwera. Prosze się nie denerwować jestem zielony i poprostu sie uczę. Dla kogoś kto zaczyna trudno sie przebic przez gąszcz informacji. Jeszcze raz prosze o wyrozumiałość i przepraszam jeżeli kogoś zgorszyłem swoja niewiedzą:confused:

Rybik
15-07-2006, 20:14
- skoro provider udostepnia konta z php i mysql na swoim serwerze to tam powinienes zainstalowac Joomla

- wymagania instalacyjne joomla sa de facto wymaganiami roboczymi joomla wiec nie da sie "oszukac" i strony zainstalowanej na "dobrym" serwerze przeniesc na "zly" serwer - tzn przeniesc sie da ale nie bedzie dzialac

- jezeli chcesz miec jakies tresci z Joomla umieszczone statycznie gdzie indziej uzyj StaticExportera http://extensions.joomla.org/component/option,com_mtree/task,viewlink/link_id,788/Itemid,35/
(nie pytaj jak go uzywac - wszystko jest w dokumentacji)