PDA

Zobacz pełną wersję : 2 pytania o dodawianie artykułów



basia791
30-09-2009, 21:29
Witam, mam pytanie, gdzie w joomla 1.5 można wprowadzić ustawienia,aby rejestrujący się użytkownik automatycznie stawał się autorem.
Drugi pytanie, to jak zintegrować "community builder" z możliwością "wyślij artykuł" w joomla 1.5. aby w pluginie "Content author" pojawiał się artykuł dodany przez autora poprzez komponent "Projektant pozycji menu -> Utwórz -> Artykuły -> Wyślij artykuł."
Proszę o pomoc.
A może jest jakiś dodatek do Community builder, który pozwala dodawać artykuły innym użytkownikom.

moje
30-09-2009, 22:24
W ustawieniach Joomla decydujesz do jakiej grupy jest przypisany użytkownik zaraz po rejestracji, to raz, a dwa, to zawsze do łącza dodaje się poziom uprawnień, czyli jaka grupa może go zobaczyć.
Co do dodatku to polecamy wyszukiwarkę- czy to google czy tą z zasobów na stronie macierzystej (joomla.org).

basia791
04-10-2009, 20:38
A gdzie są te ustawienia w joomli, bo nie mogę ich znaleźć. widzę, tylko ustawienia już do zarejestrowanych użytkowników, a do niezarejestrowanych nie.
A co do CB to wiem że można ustawić poziom uprawnień. Ale chodzi o to, że mimo, iż użytkownik napisał artykuł to w zakładce "content author" nie pojawia się ten artykuł.

moje
04-10-2009, 20:41
Niezarejestrowany użytkownik nie ma żadnych uprawnień, bo nie jest zarejestrowany- rzecz oczywista.
Skoro Twierdzisz, ze widzisz ustawienia, a nie widzisz grypy do jakiej jest przypisywany użytkownik, zaraz po zarejestrowaniu, to w takim razie jakie ustawienia widzisz?

basia791
04-10-2009, 21:31
Może od początku.
Chciałabym, aby każdy kto się zarejestruje do mojego portalu stawał się automatycznie autorem. Teraz jest tak, że mogę przypisać użytkownika do danej grupy, ale gdy jest już zarejestrowany. Chciałabym to usprawnić, żeby użytkownik nie musiał czekać na uprawnienie pisania artykułów.

moje
04-10-2009, 21:35
I jest takie ustawienie, które "decyduje" odgórnie o tym, do jakiej grypy się zostaje przypisany użytkownik w momencie zarejestrowania, to raz.

Jest jeszcze zmiana "widzialności" linku w menu ;)

basia791
04-10-2009, 21:36
Mogłabym prosić o jaśniejszą wskazówkę :(?
Bo naprawdę nie mogę tego znaleźć

moje
04-10-2009, 21:39
Masz ustawienia lokalne i odgórne, żeby nie powiedzieć globalne ;)

adminweb
05-10-2009, 07:10
@Basia... ------->http://wiki.joomla.pl/
to samo dla CB

basia791
05-10-2009, 22:10
Z rejestracją jako autor jakoś sobie poradziłam.
Ale nie w ząb nie wiem jak zrobić, żeby w zakładce content author pojawiały się artykuły użytkownika
A jeszcze pojawił się kolejny problem. Tym razem z tworzeniem listy użytkowników. Niby lista stworzona, odznaczone jest opublikowana. A jak stworzę odnośnik w menu to użytkownicy się nie pojawiają. O co chodzi?

zwiastun
05-10-2009, 22:16
Nie mieszaj! Załóż nowy wątek