PDA

Zobacz pełną wersję : Prośba o ocenę strony



dekonrado
01-10-2009, 10:34
Witam

Zwracam się z uprzejmą prośbą o sugestie i ocenę strony, co powinno jeszcze być, co poprawić, może jakieś błędy w funkcjonowaniu wyłapiecie itp. Wszystkie Wasze uwagi będą bardzo cenne i będę bardzo wdzięczny.

Adres strony www.gminapiatnica.pl (http://www.gminapiatnica.pl)

Witryna dopiero powstaje więc może nie ma na niej zbyt dużo informacji ale to się wkrótce będzie zmieniać i będą dodawane nowe wiadomości.

Pozdrawiam

szoszon1
01-10-2009, 11:36
Mnie osobiście się bardzo podoba , chociaż jestem dopiero laikiem :D
Mam kilka pytań , jeśli można :
1.Jak zrobić taki przewijający się komunikat na górze strony ?
2.Te zdjęcia na górze też mi się podobają , jaki moduł jest za to odpowiedzialny ?
3.Ogólnie podoba mi się też szablon , można takowy gdzieś ściągnąć ?

PeFik
01-10-2009, 11:37
1-wszy rzut oka, nieźle, bo miałem obawy, póki co masz status na forum nowicjusz, a tacy to pokazują... a tu miła odmiana.


Menu górne - dlaczego przycisk strona główna na samym końcu listy ?

Czy jest sens dawać: Imieniny obchodzą: Danuta, Igor, Remigiusz - to trochę pachnie domową stroną (!), a nie stroną urzędu. Ogólnie zawsze to wyśmiewam w magazynie Itwadministracji. Sugeruje dać tam pole szukaj [ ......]

Dział pliki - przypuszczam że jeszcze w budowie

Stopka "Witryna oparta na" .... to miło z twojej strony, ale nie wiem czy słowo witryna jest najlepsze, skoro moim zdaniem to serwis gminny.
Ja wiem, że się czepiam, ale ogólnie na stronach urzędowych unika się ze względów bezpieczeństwa pisania jaki to CMS.

Odwiedzający witrynę - moduł zbędny, nikomu nic nie mówi i nic nie wnosi, poza radością kierownika.

sunpietro
01-10-2009, 11:39
czy nie powinno być na dole adnotacji odnośnie twórcy szablonu?
bo to jest red-evo-aphelion czy jakoś tak

dekonrado
01-10-2009, 12:14
Odpowiadam i prostuję:

szoszon1:
1. Info Line (http://www.templatka.pl/pl/modules/skroler-tytulow-dodatkowych-tresci.html)
2. Rok Slideshow (http://extensions.joomla.org/extensions/photos-a-images/images-slideshow/2078)
3. RedEvo Aphelion (http://forum.joomla.org/viewtopic.php?f=479&t=215067)

PeFik:
Imieny oczywiście rzecz gustu, po pytaniach w pracy wśród zwykłych użytkowników stron internetowych większość była za tym żeby były imieniny bo jakoś przy odwiedzinach zawsze w oczy się rzuci i przypomni o tych imieninkach.

Sporo rzeczy jest jak mówiłem w trakcie dodawania i uzupełniania, jest tego jeszcze w tej chwili naprawdę nie wiele.

Odwiedziny: radość kierownika jest bardzo pozytywną wskazówką.

Stopka: być może zmienię na serwis gminny, dzięki za uwagę.

Menu górne: taki już urok tej templatki, że pozycja pierwsza jest po prawej stronie, jakoś pokombinuje co z tym zrobić, być może usunę guziczek z "stroną główną" lub przestawię kolejność w menu, po prostu ustawię ten przycisk jako ostatni.


sunpietro:
Tak to jest RedEvo Aphelion, z tego co się zorientowałem można usunąć ze stopki dane twórcy szablonu. Poszukam gdzie to wyczytałem i dodam dla wyjaśnienia. Nawet pod tym linkiem co podałem skąd ją ściągnąć jest rozległy wątek dotyczący tego szablony, i chyba tam to było ale 18 stron przejrzę i dopiero dam namiary.

Pozdrawiam i dziękuję za uwagi

szoszon1
01-10-2009, 12:19
A na jakiej wersji joomla używasz tej templatki ?
Bo z tego co widzę jest do 1.0 a ja używam 1.5.14
Dzięki za linki , sprawdzę je i w razie problemów się zgłoszę

dekonrado
01-10-2009, 12:24
A na jakiej wersji joomla używasz tej templatki ?
Bo z tego co widzę jest do 1.0 a ja używam 1.5.14
Dzięki za linki , sprawdzę je i w razie problemów się zgłoszę

Ta templatka jest zarówno do wersji 1.0 jak i 1.5. Nie pamiętam tylko czy to ta sama paczka plików czy były dwie wersje.

szoszon1
01-10-2009, 12:39
Nie widzę do wesji 1.5 a niechciałbym z powodu templatki załączać trybu zgodności z 1.0
Będę szukał dalej - pozdrawiam ....

dekonrado
01-10-2009, 12:46
Ten link który jest podany jest na pewno do szablonu w wersji 1.5, nawet ten wątek na forum joomla.org jest w kategorii "Board index » Other Forums » The Lounge » Archived Boards - All boards closed » Joomla! 1.5 Template Contest"
więc bez obaw będzie działać.

dekonrado
01-10-2009, 13:00
1-wszy rzut oka, nieźle, bo miałem obawy, póki co masz status na forum nowicjusz, a tacy to pokazują... a tu miła odmiana.


Menu górne - dlaczego przycisk strona główna na samym końcu listy ?

Czy jest sens dawać: Imieniny obchodzą: Danuta, Igor, Remigiusz - to trochę pachnie domową stroną (!), a nie stroną urzędu. Ogólnie zawsze to wyśmiewam w magazynie Itwadministracji. Sugeruje dać tam pole szukaj [ ......]

Dział pliki - przypuszczam że jeszcze w budowie

Stopka "Witryna oparta na" .... to miło z twojej strony, ale nie wiem czy słowo witryna jest najlepsze, skoro moim zdaniem to serwis gminny.
Ja wiem, że się czepiam, ale ogólnie na stronach urzędowych unika się ze względów bezpieczeństwa pisania jaki to CMS.

Odwiedzający witrynę - moduł zbędny, nikomu nic nie mówi i nic nie wnosi, poza radością kierownika.

Rzeczywiście serwis gminny będzie lepiej brzmiało. Już poprawiam.
Co do tego czy to CMS Joomla to myślę, że praktycznie każdy odczytując źródło strony będzie widział na czym serwis oparto. Nie ma podanej wersji kompilacji Joomli myślę, że mogło by to tak zostać. Zawsze jakaś promocja CMS zostanie w sumie to kożystam z tego za darmo więc chociaż tak można wyrazić uznanie dla twórców.

Pozdrawiam i bardzo dziękuję za zaangażowanie.

Co do autora szablonu to jak się zainstaluje szablon w stopce nie ma danych o producencie/twórcy.

szoszon1
01-10-2009, 16:05
Witam
Templatka działa - dzięki
Mam jednak problem z Rok Slideshow (http://extensions.joomla.org/extensions/photos-a-images/images-slideshow/2078)
Jak w tym module ustawić wyswietlanie z jakiegoś katalogu zdjęć ? @dekonrado mógłbyś mi jakoś w tym pomóc ? Jak ma wyglądać link do katalogu ?

Jola
01-10-2009, 16:40
Witam,
widzę małą niekonsekwencję w nazewnictwie menu:
...........
Menu Główne
O Gminie
...........
oba wyrazy z dużej litery, a dalej
............
Odwiedzający stronę
Mapa strony
.........
już nie :)
Galeria: "Powróć galerii"

szoszon1
01-10-2009, 16:57
Już sobie poradziłem z tym dodatkiem , jeszcze nie wiem jak go umieścić po prawej stronie :D

dekonrado
01-10-2009, 20:24
jolaass:

Rzeczywiście jakoś niespecjalnie to wygląda.

Poprawione.

Galerią muszę pogrzebać bo w plikach coś raczej trzeba zmieniać, bo przy tym nic nie ruszałem, widać źle zostało spolszczone. Zobaczymy może się dokopie gdzie to jest.

Bardzo dziękuję za uwagi.


szoszon1:

Z pozycją po prawej tam gdzie jest u mnie to musisz trochę powalczyć, przerobić szablon bo domyślnie nie ma tam miejsca na moduł. Zrobiłem je sam.


Galeria jest już poprawiona. Plik językowy był źle spolszczony, nie zauważyłem o dziwo, a takie rzeczy też mnie drażnią.