PDA

Zobacz pełną wersję : Wyróżnienie jednego elementu w menu



p@blo
01-10-2009, 12:37
Czy jest możliwość wyróżnienia jednogo elementu w menu bocznym?? Chodzi mi o pogrubienie, lub zmiane koloru (albo jedno i drugie). (http://martynowicz.cba.pl). Chcew aby MOJA klasa była wyeksponowana :)
Pytanie drugie, to jak usunać białe tło spod menu. Grzebałem w css ale orłem z tego nie jestem i teraz jak klikne to albo jest białe pod całym menu, albo pod tylko jednym odnośnikiem (troche zawile to napisalem, ale jak ktoś spojrzy na strone i poklika w menu boczne to będzie wiedział o co chodzi)

Jac
01-10-2009, 14:22
Ja tam w lewym menu pozycji "Moja klasa" nie widzę.

Jeśli chcesz przypisać indywidualny wygląd dla dowolnego elementu łącza w menu (wyróżnić go), sprawdzasz sobie nazwę dodatkowej klasy dla wybranego elementu listy (li).
Np. li.item3, gdzie .item3 jest właśnie tą dodatkową niepowtarzalną klasą.
I następnie nadajesz elementowi li.item3 atrybuty opisujące wygląd tego wybranego elemetu.

Zainstaluj sobie dodatek do Firefoxa o nazwie Firebug. Wielce pomocne narzędzie, które z pewnością Tobie pomoże.

Odpowiedź na twoje drugie pytanie - usuń parametr background z klasy w arkuszu CSS: ul.menu li#current.
Dodatkowo możesz też usunąć ramkę z lewej strony (border-left), albo zmienić jej atrybuty.

Polecam poszukać w google kursu CSS dla początkujących.
Zaoszczędzisz zadawania pytań o podstawy i nauczysz się czegoś nowego samodzielnie.

p@blo
02-10-2009, 12:11
Z tłem sobie poradziłem :)

Co do wyróżnienia (chodzi mi aby moja klasa "3D" była wyeskponowana), to walcze. Zainstalowałem Firebuga, ale nie wiem w którym pliku szukać li.item(cyfra) żeby zmienić mu atrybuty...pogrzebie jeszcze...człowiek uczy się całe życie

Jac
02-10-2009, 12:26
Taką masz ścieżkę do arkusza CSS szablonu, który używasz (i w nim wprowadzaj zmiany): http://martynowicz.cba.pl/templates/manuscript/css/template.css

p@blo
02-10-2009, 13:17
Wstawiłem do tego pliku
ul.menu li.item11 {color:red;}
ale nic to nie zmieniło więc to nie to...no nic, pogrzebie w kursie css...

Jac
02-10-2009, 13:34
Wstawiłem do tego pliku
ul.menu li.item11 {color:red;}
ale nic to nie zmieniło

powinieneś mieć:


ul.menu li#current.parent ul li.item11 a,
ul.menu li.parent ul li.item11 a{
color: red;
}

I powinno zadziałać.

p@blo
02-10-2009, 15:33
Wielkie dzięki kolego :) niech moc będzie z Tobą

Pozdrawiam

agnieszkab
19-11-2011, 14:49
Niestety u mnie to nie pomogło. :( Wiele rzeczy już sobie pozmieniałam, ale za żadne skarby nie mogę ustawić indywidualnego wyglądu elementu menu.
Bardzo proszę o pomoc.

Bazyl
19-11-2011, 15:03
Witaj,

Każda pozycja menu ma własną klasę: itemXXX, gdzie iksy to cyfry. Wystarczy dodać kod w css.
Podane wyżej rozwiązanie jest słuszne co do zasady.
Konkretny kod może wyglądać inaczej.

Jeżeli podasz adres strony z konkretnym opisem, pewnie jakaś dobra dusza pomoże...

agnieszkab
19-11-2011, 15:22
Chętnie podam :)
http://www.pumi.info.pl/
Chciałabym pozycję "Szczenięta" zrobić na pomarańczowo :)

Bazyl
19-11-2011, 15:24
Dopisz w arkuszu css

.item153 a {color: orange !important}

agnieszkab
19-11-2011, 15:38
Dopisałam ale to też nic nie dało :(

Dało, dało :) Tylko skopiowałam twoje, a u ciebie była literówka :)
Wielkie dzięki. Bardzo, bardzo dziękuję. Brakowało mi tego "important"

:)

Bazyl
19-11-2011, 15:45
Fajnie.
Literówkę poprawiłem.

Fajnie, że wiesz, o co chodzi...

agnieszkab
19-11-2011, 16:06
Staram się, jak mogę ;)