PDA

Zobacz pełną wersję : Multithumb - problem na stronie głównej pod IE



lubicz
01-10-2009, 14:46
Witam!
Przedmioten dyskusji jest Joomla 1.5.14
oraz Multithumb 2.0 alpha 2 for Joomla 1.5.


Wszystko działa pięknie ale na stronie startowej źle wyświetlają się grafiki w wymiarach 100%. W VM jest ok. Sytuacja pojawia się pod IE, wersja 8.0.
Zamiast samego efektu Lightboxa czy Slimboxa pokazuje się najpierw wybrany w ustawieniach dodatku efekt, który wyświetla poprawnie grafikę a następnie normalne okno pop-up z tą samą grafiką. Okno przysłania cały efekt, który jest poniżej jeśli ujmiemy wszystko jako warstwy.

Thickbox, działa za to dobrze, tylko skrypt jest chyba szyfrowany i nie umiem poprawić niektórych tekstów, które niezbyt mi pasują w oknie efektu z oryginalną grafiką.

Jak pozbyć się tego okna pop-up w IE?

nikszal
01-10-2009, 16:18
Najlepszym rozwiązaniem byłoby pozbycie się produktu Microsoftu, bo z nim zbyt często są problemy.

dkint
01-10-2009, 16:41
Witam

Nikszal odpowiedz na pytanie - co twój post wniósł do problemu ? poza bezsensownym przekonywaniem kogoś do konieczności rezygnacji z IE ... a co z internatutami, którzy korzystają z IE ? - przypominam, że w Polsce to nadal czterdzieści kilka procent. Lubicz jest alfa3 multithumba na IE działa bez problemu, spróbuj też w konfiguracji pluginu ustawić Popup w opcji Handling of thumbnails in blog mode.

pozdrawiam
Krzysiek

lubicz
02-10-2009, 09:18
Wrzuciłem multithumb_for_j15_alpha3 jednak dalej jest coś nie teges.
Dodam że ze względu na templatkę muszę jeszcze pracować w trybie zgodności 1.0

Zaobserwowałem za to taki objaw:
gdy do kodu templatki dodam
<?php
$user =& JFactory::getUser();
if ($user->get('guest') == 1) {
$headerstuff = $this->getHeadData();
$headerstuff['scripts'] = array();
$this->setHeadData($headerstuff); }
?>wtedy na stronie głównej efekt Lightbox działa poprawnie. Działa również wyświetlanie zdjęć w VM z efektem LightBox - ten efekt jest chyba wbudowany w VM.
Ale niestety przeglądarki typu IE wywalają błąd na stronie.
Obiekt nie obsługuje tej właściwości lub metody
Kod 0Z tego co czytałem to pewnie gryzą się efekty z multithumba i VM.

Jak to teraz ugryźć?