PDA

Zobacz pełną wersję : Obrazek po lewej w newsie



1947
02-10-2009, 12:41
Witam mam taki problem... Jak pisze Artykuł (joomla 1.5.14) i właściwości obrazka ustawiam Aligment na Left i dam zapisz to na stronie glownej w artykule obrazek jest po lewej stronie tak samo jest w gdy wejde znowu do edycji newsa.. jak zmienie na prawo to jest po prawej.. ale tekst nie oblewa obrazka tylko jest pod nim.. jak to zmienic zeby tekst oblewal obrazek ? pozdrawiam

trzepiz
02-10-2009, 13:01
musisz zmienić ustawienia dodatku Editor - TinyMCE

znajdziesz tam takie opcje jak :

Czyść przy starcie
Czyść podczas zapisuObie te opcje powinny być wyłączone

1947
02-10-2009, 13:15
działa... z tym ze teraz jak dodam przycisk więcej w artykule to na stronie wyswietla pasek i pod paskiem reszte artykułu a przycisku więcej nie ma

adminweb
02-10-2009, 13:59
Sprawdż ustawienia -parametry artykuły obok na prawo są opcje
Lub poszukaj na forum co i jak -konfiguracja Joomla + na wiki

Proponuje poczytać na temat Joomla -unikniesz wielu nie potrzebnych pytań
bo jak na razie to poruszasz sie jak autem w ciemności i nie wiesz ze trzeba swiatła włączyć

1947
02-10-2009, 14:10
szukałem ale nie znalazlem dlatego pisze tutaj robie strone od kilku dni i wlasnie mniedzy innymi do tego nie moge dojsc i jeszcze pare innych aspektów... wiec nie odsylaj mnie do szukania bo szukalem... prosze o podpowiedz uzytkownikow ktorzy wiedza jak to naprawic. pozdrawiam

adminweb
02-10-2009, 18:41
Menu/main menu/ Strona głowna/Przycisk „Więcej…
Tu patrzałeś kolego?

Widać żle szukasz na forum o ustawieniach Joomla ,artykuły itp

1947
02-10-2009, 21:49
Menu/main menu/ Strona głowna/Przycisk „Więcej…
Tu patrzałeś kolego?

Widać żle szukasz na forum o ustawieniach Joomla ,artykuły itp
Przycisk „Więcej… mam na "Pokaż"

po zmianie parametru "Czyść podczas zapisu" w Rozszerzenia>>Dodatki>>Editor - TinyMCE 2.0 (http://forum.joomla.pl/index.php?option=com_plugins&view=plugin&client=site&task=edit&cid[]=19) na nigdy lub tylko front.. obrazek jest oblewany tekstem ale jak pisze newsa (artykul) i klikne "Więcej" (w artykule pojawia sie czerwona kreska) to na stronie w newsach ta kreska jest szara i dalsza część newsa która powinna być po kliknieciu w "Więcej" znajduje się pod tą kreską a przycisku wcale nie ma :(

zwiastun
02-10-2009, 22:14
Masz jakieś problemy na własne życzenie - sam je sobie tworzysz!
1. Konfiguracja TinyMCE jest opisana w podręcznej pomocy wystarczająco jasno. Wystarczy doczytać i ewentualnie potestować, gdy coś niejasne.
2. Reguły czyszczenia ze znaczników i atrybutów zapisane są w ustawieniach globalnych artykułów, objaśnione dokładnie i na forum, i na wiki.

1947
03-10-2009, 10:46
Już sobie poradzilem... poprostu w wersjii joomla 1.5.14.. TinyMCE ma taki blad i teraz uzywam JCE 1.5.4 i wszystko dziala jak powinno. pozdrawiam