PDA

Zobacz pełną wersję : Joomla 1.5 i phpbb3 w innych folderach



god
02-10-2009, 22:11
Siema, mam problem ponieważ mam joomlę i phpbb3 w różnych folderach i na róznych bazach danych. Czy jest możliwość połączenia ich w jakiś sposób? Bo dotychczas próbowałem, ale mosty wymagały albo jednej bazy danych albo wspólnego katalogu (forum powinno być podkatalogiem joomli). Będę wdzięczny za wszystkie podpowiedzi...

moje
03-10-2009, 13:06
Jeśli masz tak:
public_html/ { katalog z Joomla }
public_html/forum { katalog z phpBB }
To 2 osobne bazy danych nie są problemem

Jeśli masz coś takiego:
"hosting1" public_html/ { katalog z Joomla }
"hosting2" public_html/ { katalog z phpBB }
To i ile jedną rejestrację do się wykonać, to i tak będąc zalogowanym na forum po przejściu na stronę trzeba się logować ponownie, chyba, że ktoś Ci wymyśli i napisze dedykowany system do przechodzenia bez logowania.
Podejrzewam, ze bez sumy z przynajmniej czterema zerami się nie objedzie (i z przodu wcale nie musi być jedynka).

god
03-10-2009, 14:19
Mam na jednym hostingu w katalogi osobny na stronę i forum. jest root/strona i root/forum + do tego dwie osobne bazy danych i nie mam pojęcia jak się do tego zabrać...

moje
03-10-2009, 14:41
Musisz dopisać kog, który podczas rejestracji w Joomla, utworzy również konto w phpBB oraz drugi kod, który podczas rejestracji w phpBB utworzy tez konto w Joomla.
To by załatwiło jedną rejestrację, a co do przechodzenia bez logowania, to musisz coś wymyśleć.

god
03-10-2009, 15:02
Ok, dzięki będę coś kombinował:)

JAk ktoś ma jakąś inną radę to piszcie :)