PDA

Zobacz pełną wersję : VirtueMart - płatności - wybór banku i rodzaju przelewu



jedzon
04-10-2009, 21:09
Witam,
Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu z płatnościami w sklepie VM.
Mianowicie zainstalowałem sobie moduł do platnosci.pl i przelewy24 ale problem polega na tym ze wybor platnosci nie pojawia sie w odpowiednim miejscu podczas zamowienia - owszem pojawia sie lista radio button z wyborem np. Platnosci.pl lub przelewy 24 jednak chcialbym aby w tym miejscu pojawiala sie lista bankow z jakich mozna zrobicz szybki przelew plus dodatkowo okno zrob przelew samemu lub cos w tym stylu.

Owszem link do strony posrednika w platnosciach pojawia sie po zakonczeniu zamowienia ale uwazam ze taka kolejnosc nie jest zbyt jasna i oczywista bo co klientowi za roznica czy bedzie korzystal z polatnosci.pl czy przelewy24 dla niego wazne jest z jakiego banku zrobi szybko przelew zeby dostac zamowiony towar.

Jesli ktos wie jak rozwiazac problem - bede wdzieczny.

Pozdrawiam,
Karol

idek
05-10-2009, 02:20
zrób przelew samemu - to poroponuję zrobić osobną metodę płatności - czyli będziesz miał kolejne ratio, które jeśli klient wybierze, to bedzie mogł zapłacic sam...

co do listy banków, to o ile sie nie myle, możesz przeciez zdefiniowac jak sie ma nazywac dana metoda płatności, (np. zapłać przez platnosci.pl) no i tam w nawiasie możesz wymienić autoryzowane banki..

jedzon
05-10-2009, 08:47
zrób przelew samemu - to poroponuję zrobić osobną metodę płatności - czyli będziesz miał kolejne ratio, które jeśli klient wybierze, to bedzie mogł zapłacic sam...

co do listy banków, to o ile sie nie myle, możesz przeciez zdefiniowac jak sie ma nazywac dana metoda płatności, (np. zapłać przez platnosci.pl) no i tam w nawiasie możesz wymienić autoryzowane banki..

Dzięki Idek, jednak właśnie w tym problem żeby ratio było np, Mbank, Inteligo, PKO, ING, itp. tak że po zakończeniu transakcji klient jest przenoszony automatycznie do swojego banku i nie musi już klikać w link do płatności.pl czy przelewy24.
Moim zdaniem to będzie znacznie bardziej jasne dla klienta finalnego.

Czy ktoś spotkał się z czymś takim w VM - widziałem takie rozwiązania na innych stronach - ale w VM jeszcze się z tym nie spotkałem.

Jeśli ktoś może pomóc będę wdzięczny

Dzięki,
Karol