PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z pozycjonowaniem na google



szoszon1
05-10-2009, 10:50
Witam
Minął juz prawie miesiąc od zrobienia przeze mnie strony i stronka jeszcze nie została zaindeksowana przez google.
Możecie mi poradzić coś w tej kwetii ?
W zakładce skonfigurowałem
-Nazwę witryny
-Opis witryny
-Słowa kluczowe
Z tego co się doczytałem to roboty indeksują stronę po słowach kluczowych , wpisałem ich tam sporo , jednak dalej cisza.
Czy wystarczą ustawienia joomla , czy może trzeba coś jeszcze ustawić na serwerze na którym ta stronka została umieszczona ?
Czy słowa te mają wyglądać tak - proba,proba1,proba2 ? A może mają być między nimi spacje :( - proba, proba1, proba2 .

prince15
05-10-2009, 10:57
A próbowałeś zgłosić stronę przez link http://www.google.pl/addurl/

Co do indeksacji to słowa kluczowe nie odgrywają już takiej ważnej roli jak kiedyś, teraz liczy się zawartość i ruch na stronie.
Ja słowa kluczowe mam ze spacjami, ale różne są szkoły.

szoszon1
05-10-2009, 12:55
Zglosiłem już dawno
A słowa kluczowe mają być z spacjami ? Chyba gdzieś czytałem , wydaje mi się że na wiki.joomla, że nie ma być tych spacji .

zwiastun
05-10-2009, 13:17
mało istotne, spacje po przecinkach w tym przypadku zwiększają niepotrzebnie ilość znaków

szoszon1
05-10-2009, 13:23
Dzięki za informację , a jak dwuwyrazowe słowa zapisać ?
Może tak - 'proba trzecia'
Czy to dobry zapis ?

gripsy
05-10-2009, 13:26
Zglosiłem już dawno
A słowa kluczowe mają być z spacjami ? Chyba gdzieś czytałem , wydaje mi się że na wiki.joomla, że nie ma być tych spacji .
Słowa kluczowe sobie daruj, ważny jest tytuł strony. Zainstaluj sobie na przykład sef404.
Jesli chcesz być dobrze widoczny w Google, musisz postarać się o linki prowadzące do twojej strony (np. katalogi, może jakaś wymiana linkami).
Dobry wpis o pozycjonowaniu nowych stron masz tu:
http://cms.warszawa.pl/index.php/2009/06/22/pozycjonowanie-nowej-swiezej-strony/

Jeśli już się upierasz przy tych słowach kluczowych, to ma to tak wyglądać:

słowo, słowo kluczowe, drugie słowo kluczowe
Czyli nie dajesz żadnych cudzysłowów, po przecinku spacja, po ostatnim słowie brak przecinka

zwiastun
05-10-2009, 15:01
@gripsy, wybacz, ale artykulik nawet nie na poziomie abecadła.
Podstawy wykładaliśmy już kilka razy w różnych miejscach na joomla.pl:
- treść, treść, treść i jeszcze raz treść
- atrakcyjność powodująca dużą ilość i częstotliwość odwiedzin
- poprawne oznakowanie struktury, w tym odnośników
- odnośniki zwłaszcza na liczących się stronach pokrewnych tematycznie,
- dodatkowe oznakowanie dla wyszukiwarek - a to są streszczenia i słowa kluczowe właśnie, owszem - różnie traktowane, ale kto tak naprawdę wie, jak?
Spacja czy brak spacji po przecinku w wykazie słów kluczowych - mało istotny szczegół, natomiast kwestia apostrofów czy cudzysłowów - istotna: nie umieszczamy ich, bo powodują błędy w kodzie HTML.
Osobiście wyznaję także kilka prostych reguł:
- każdy chłam może się udać na krótko wypozycjonować
- niejedna gwiazda spadła jeszcze szybciej, nim wzeszła
- o uznanie za króliczki z kapelusza najlepiej zabiegać w cyrku!

szoszon1
05-10-2009, 15:17
@zwiastun w tym artykule http://wiki.joomla.pl/Metadane_artyku%C5%82u jest napisane że słowa dwu lub więcej członowe mają byc w apostrofach.
@gripsi - dzięki za linka
Ogólnie dziękuję Wam za odpowiedzi :D

gripsy
05-10-2009, 15:36
no to ci zdziwko chwyciłem
ale nie wiem kto to pisał, bo domyślnie słowa kluczowe po instalacji joomla są przecież ze spacją po przecinku...
Ciekawe kto to tłumaczył ;)

zwiastun
05-10-2009, 16:15
No toś się ucieszył! Ciekawe tylko, czym! Fragmentem napisanym tak ze 4 lata temu albo i więcej?
1. Powtórzę raz jeszcze - wskazany artykuł jest niewiele wart!
2. Jeśli już chcesz podawać literaturę przedmiotu, to proponuję zacząć od:
a) Wskazówki dla webmasterów (http://www.google.com/support/webmasters/bin/answer.py?answer=35769)
b) Optymalizacja witryn internetowych pod kątem wyszukiwarek (SEO) (http://www.google.com/support/webmasters/bin/answer.py?answer=35291&cbid=ar11zxxmupmf&src=cb&lev=answer)
c) Google - podstawy (http://www.google.com/support/webmasters/bin/answer.py?answer=70897)

W tym ostatnim radzę zwrócić uwagę na zdanie: "Dodatkowo przetwarzamy informacje zawarte w tagach zawierających słowa kluczowe i atrybutach, takich jak tagi Title i atrybuty ALT. Googlebot może przetwarzać wiele rodzajów treści, choć nie wszystkie. Na przykład nie możemy przetwarzać zawartości plików multimedialnych ani stron dynamicznych."

@szoszon1: dzięki za uwagę, już usunięte

szoszon1
05-10-2009, 17:24
Aktualnie zauważyłem że moja stronka wkońcu została zaindeksowana przez google .Wyświetla aktualnie tylko 2 linki do artykułów ,ale to już coś. :D
Mam jednak pytanko , dlaczego te dwa linki to linki do dokumentów pdf ?
Nie powinno tak być że powinien się pokazywać link ,na który klikając przenosi mnie na moją stronkę do tego artykułu ?
Teraz naciskając ten link mogę jedynie zobaczyć ten artykuł w pdf. , anie tak jak bym chciał , czyli otwiera moją stronę.
@zwiastun wybacz ale nie rozumiem niestety co to są i jak to wykorzystać w joomla "tagi Title i atrybuty ALT" - uczę się dopiero.

szoszon1
06-10-2009, 08:16
Witam
Ponawiam pytanko , czy to normalne że google zaindeksował mi na początek tylko linki jako pdf ? A może trzeba coś zmienić w ustawieniach joomla .
Po drugie , czy pozwolić robotom na indeksowanie zdjęć w joomgallery ? Bo w narzędziach dla webmasterów wyskoczył mi taki błąd i nie wiem czy czasem nie odblokować tego w robots.txt , jak myślicie ?

gripsy
08-10-2009, 12:43
musisz poczekać, kilka tygodni i wszystko będzie indeksowane tak jakbyś chciał. To normalne, że wiele linków z google kieruje do PDF. Podlinkuj mocniej stronę główną i bedzie git.
Czeka cię długa droga z pozycjonowaniem jeśli pytasz o takie sprawy jak tagi i alty. Ale wszystko znajdziesz w sieci

szoszon1
08-10-2009, 18:17
Dzięki @gripsy za wyjaśnienie i słowa otuchy.
Pozdrawiam

brzoza
08-10-2009, 21:32
Chłopaki, kłócicie sie te słowa kluczowe z uporem godnym lepszej sprawy...
Olać to.... jakis czas temu Google oficjalnie samo przyznało, że totalnie ignoruje zawartość keywords w head.

Więc po co się silić na te keywordsy...

Pozdr.