PDA

Zobacz pełną wersję : Community builder



basia791
06-10-2009, 13:15
Jak zintegrować "community builder" z możliwością "wyślij artykuł" w joomla 1.5. aby w pluginie "Content author" pojawiał się artykuł dodany przez autora poprzez komponent "Projektant pozycji menu -> Utwórz -> Artykuły -> Wyślij artykuł." Mimo, że są artykuły, to nie wyświetlają się w profilu użytkownika.
Proszę o pomoc.
A może jest jakiś dodatek do Community builder, który pozwala dodawać artykuły innym użytkownikom.
Po drugie mam problem z listą użytkowników. Niby lista stworzona, odznaczone jako opublikowana. A jak stworzę odnośnik w menu to użytkownicy się nie pojawiają. O co chodzi?

adminweb
06-10-2009, 14:22
http://wiki.joomla.pl/

basia791
06-10-2009, 18:31
Czy mogłabym prosić o coś konkretniejszego? Bo ja naprawdę przeczytałam co znalazłam w wikijoomla i robiłam wszystko według instrukcji (przynajmniej tak mi się wydaje) no ale nie wyszło. czy można prosić o konkretniejsze wskazówki?

adminweb
06-10-2009, 19:05
http://extensions.joomla.org/extensions/extension-specific/community-builder-extensions
może tu znajdziesz plugin,ale nie jestem pewny czy pod artykuły coś takiego jest

PeFik
06-10-2009, 22:56
-----skasować--- bo temat wyjaśniony----

adminweb
07-10-2009, 09:04
adminweb (http://forum.joomla.pl/member.php?u=20447) - zapraszam zapoznać się ze słownikiem ortograficznym



Pokarz => Pokaż
Taką wiadomość należało mi wysłać na PW a nie tu śmiecisz ,co Cie obchodzi moja ortografia?
Jakbyś popisał w 2 językach też byś sie mylił.ogólnie to do czego pijesz?

basia791
07-10-2009, 09:22
A czy mogę jednak prosić coś na mój temat. Z listą dałam radę, ale z tymi artykułami, żeby pojawiały się w zakładce content author to nie. Pomóżcie. Już nie wiem gdzie szukać:confused:

adminweb
07-10-2009, 09:27
Przepraszam @Basia791 ,ale odpowiedziałem gościowi i zgłosiłem do moderatora,no widzisz jak zaśmiecił
Wiesz też szukałem czegoś podobnego tak jakTy,ale niestety bez efektu,obawiam sie ze nie ma takiego czegoś.Byc może trzeba by było w kodzie cos gdzieś pogrzebać(nie mam pojęcia),no ale ja niestety w tym wypadku odpadam

basia791
07-10-2009, 09:30
Dziękuję za chęci i pozdrawiam :)

PeFik
07-10-2009, 12:51
p.s.
adminweb - teraz to ty śmiecisz mnie cytując, bez sensu.

adminweb
07-10-2009, 13:16
p.s.
adminweb - teraz to ty śmiecisz mnie cytując, bez sensu.
Sądze ze w dalszej części użytkowania forum nie bedziemy wspólnie robić za błaznów ,bo na razie tak wypadliśmy.
Pozdrawiam

alex51
07-10-2009, 14:53
(...)ale odpowiedziałem gościowi i zgłosiłem do moderatora,no widzisz jak zaśmiecił
(...)
Wybaczcie Państwo, ale nie mogłem sobie odmówić skromnego komentarza.
Kolego @adminweb, więcej szacunku dla @Pefika!
Nie dorastasz mu do pięt i nie nazywaj nikogo błaznem, no chyba, że kierujesz to pod swoim adresem.
Sądzę, że nie zmieni tego faktu Twój wyszukany login ani kombinowanie z nabijaniem postów jak też pozbawione kultury wypowiadanie się na forum.

adminweb
07-10-2009, 16:50
Tu ci nie odpisze @alex
ale śmiech na sali z tego co piszesz
Posty sam nabijasz ja nie jestem z generacji gdzie licze tylko na plusiki jak ty

seba.adm
07-10-2009, 17:19
Tu ci nie odpisze @alex
ale śmiech na sali z tego co piszesz
Posty sam nabijasz ja nie jestem z generacji gdzie licze tylko na plusiki jak ty


Ale Ja z chęcią odpiszę. Pośmiać to się możemy z Twojej ortografii. Bardzo proszę wskaż gdzie Twoim zdaniem @alex51 liczy na plusy. Należy do niewielkiego grona osób które tu pomagają bezinteresownie. Zabierasz głos w dyskusjach gdzie nie masz zielonego pojęcia o temacie, wskazujesz bezużyteczne ogólne linki, a na koniec dopisujesz że nie potrafisz pomóc osobie która o coś zapytała. To jest uważasz podejście użytkownika aktywnego. Skoro w ten sposób zamierzasz pomagać to daj sobie spokój. Może bądź tak miły i zapoznaj się z Regulaminem tego forum bo wygląda że gdzieś ta lektura Tobie uciekła, i zastosuj się do podstawowej zasady: Wiesz - odpisujesz - nie komentujesz. Nie wiesz - nie piszesz.
A jak masz ochotę sobie pojeździć po innych użytkownikach, co już miałeś okazję pokazać wcześniej na przykładzie użytkownika @PeFik to rób to, ale nie na tym Forum, tylko na swojej stronie ze swoimi użytkownikami (o ile Ci na to pozwolą).

alex51
07-10-2009, 17:46
Myślę, że odbiegamy od tematu tego wątku, ale by zakończyć tę wymianę "uprzejmości" pozwolę sobie zacytować wszystkim treść wiadomości prywatnej, jaką dostałem przed chwilą od szanownego przedmówcy:


daruj sobie @alex mnie pouczasz a sam ...pomyśl Jak siebie przedstawiłeś
śmiechu warte nie dorastam do pięt ha ha ha ha
PS. mój login? ha mam go od lat jeszcze ze starego forum,Nie żnasz mnie więc wyluzuj.Błazen? ha nie wytkne ci palcem kto teraz do niego dołączył ,Bynajmniej Ty tam pasujesz jak ulał .Coś cie boli to polecam udać sie do psychologa.Cwaniaków takich jak ty mnóstwo i za kogo siue uważasz dla mnie jesteś zwykłym cwaniakiem nie wrtym splunięcia.Bo pouczając mnie sam użyłeś moich słów,więc nie jesteś wart aby wogóle zwracać na ciebie uwage.żegnam
i won od mojego profilu
I wszystko jasne.

basia791
07-10-2009, 19:19
szkoda tylko że nie otrzymałam odpowiedzi na moje pytanie jak zrobić, żeby artykuły użytkownika pojawiały się w zakładce CB "content author"

Wszystkim, którzy potrzebują pomocy zapraszam www.icp.duu.pl

a psychologa http://psychorada.pl/aff/basia791/

Pozdrawiam wszystkich :D

alex51
08-10-2009, 06:56
W ferworze zapędów moralizatorskich zapomnieliśmy o podstawowej sprawie, jaką jest udzielenie satysfakcjonującej odpowiedzi dla autorki wątku. Proszę o wybaczenie i już spieszę z podaniem swojego, sprawdzonego u siebie sposobu.

Dodatek Content Author nie ma żadnych specjalnych ustawień, należy tylko sprawdzić czy jest opublikowany. PA =>Komponenty => Community Builder => Plugin Management. Szukamy w kolumnie Published znaczka potwierdzajacego opublikowanie dodatku Contetn Author.
Aby informacja o opublikowanych artykułów przez użytkownika pojawiła się w zakładce Artykuły należy taką zakładkę uaktywnić:PA =>Komponenty => Community Builder =>Tab Management. Tam w kolumnie Tittle należy odszukać wiersz Artykuły i opublikować, stawiając "ptaszka" w kolumnie Published.
W efekcie tych działań w profilu użytkownika powinna się pokazać dodatkowa zakładka Artykuły, pokazująca wszystkie dodane przez niego publikacje, tytuły których będą jednocześnie linkami do tychże artykułów. Dodatkowo znajdują się tam informacje o czasie opublikowania artykułów i ilości odsłon.

basia791
08-10-2009, 09:20
Alex dziękuję bardzo za podpowiedź ale ja tak właśnie robię i nic nie widać. Chciałam zainstalować Multi Author Tab jak mi polecił na priva seba.adm ale tutaj wyświetla się komunikat

Błąd. Nie znalazłem pliku instalacyjnego (XML) we wskazanym pakiecie. Być może pakiet jest podwójnie skompresowany.
Ścieżka nie zawiera pakietu instalacyjnego.Także nie wiem co robić.:(

alex51
08-10-2009, 10:28
Możliwe, że ustawienia CB są nieodpowiednie. Należałoby sprawdzić jak masz ustawioną zakładkę Profil Użytkownika w Managerze konfiguracji CB.
Wydaje mi się, że nie jest konieczne doinstalowanie innych dodatków do prezentacji zakładki z wykazem opublikowanych artykułów użytkownika.
Zauważyłem też, że wyświetlanie zakładki z artykułami jest dostępne w profilu użytkownika, ale w opcji User Profile (mandatory). Można to zobaczyć w opcjach typów pozycji menu. Wybierając w/w opcję (pierwszą z dostępnych) w Community Builder User profile (dostępnych jest też kilka innych) powinnaś osiągnąć zamierzony efekt.