PDA

Zobacz pełną wersję : Nie dzialaja mi rotatory



ludzik
06-10-2009, 14:44
Czesc,
zaznaczam ze szukalem na forum podobnych problemow zapytaniami "reklama" oraz "rotator". Szukalem w podrofum J 1.5, gdyz mam ja w wersji 1.5.14.

Chodzi o to, ze chce wykorzystac jakis modul reklam do umieszczenia odnosnikow(w postaci logo) do zaprzyjaznionych stron. Tu sie zaczynaja klopoty. Standardowy modul Reklamy po ustawieniu ilosci reklam na 1 wyswietla mi tylko jedno logo- nie zmienia sie ona mimo odswiezania. Jesli dam na ilosc reklam wieksza niz 1, to dostaje jedna reklame pod druga...

Nie wiem czy ten modul moze losowac grafike z kazdym odswiezeniem. Stad sciagnalem sobie jeden rotator do reklam- Banner Slider. Nie udalo mi sie uzyskac efektu zmieniania sie obrazka w trakcie ogladania/przeladowania strony. Podobnie z rotatorem Super Carousel Banner.

Efekt dzialania dodatkowo zainstalowanych rotatorow mozna zobaczyc tutaj: http://img203.imageshack.us/gal.php?g=bannerslider.jpg

Jest to cos po stronie serwera/Joomli. Czy ktos z Was spotkal sie z czyms takim? Zaznaczam jeszcze ze wczesniej chcialem zastosowac rotatory do zwyklych obrazkow (bez linkow) i mialem tak samo. Na razie uzywam modulu do wyswietlania losowego obrazka.

Pozdrawiam i prosze o jakies wskazowki
Lukasz

ludzik
08-10-2009, 19:16
Nikt nic nie wie? :confused:

Zaznacze jeszcze, ze moja pewnosc ze to problem servera/Joomli, bo u mnie te rotatory dobrze dzialaja gdy wlaczam sobie jakies dema zeby zobaczyc jak dzialaja... A u mnie kicha totalna :mad:

Jola
26-11-2009, 23:53
Witam,
nikt Ci nie odpowiada bo to zbyt mało informacji i brak adresu strony.
Problem może wynikać z błędnej konfiguracji użytych modułów lub obecności na stronie takiego skryptu js, który "kłóci się" ze skryptami rotatorów.
Sprawdź jak spisuje się u Ciebie wbudowany w Joomla moduł Random Image.

ludzik
27-11-2009, 00:11
Czesc, adres strony to www.ad-astra.amu.edu.pl (http://www.ad-astra.amu.edu.pl) a nie podawalem go, bo to strona 'pracujaca', wiec takie testy robie tylko raz po raz, nie zostawiam tam balaganu ;) Dlatgotez dalem screeny.

Modul Random Image dziala prawidlowo i jest caly czas uzywany.

BTW,nie robilem w zadnym z rotatorow jakiejs ostrej grzebaniny wiec konfiguracja praktycznie domyslna byla.

Jola
27-11-2009, 00:27
Nie wiem w czym rzecz - Współpracujemy przecież działa poprawnie.
Uczulam Cię na fragment regulaminu mówiący o kulturze języka. ;)

ludzik
27-11-2009, 00:39
Tak, niedawno zamiescilem tu topic co do niedzialajacego modulu Banners- jeszcze przed tym topiciem, kiedy to chcialem sie podratowac rotatorami skoro Banners nie dzialal. Banners zaskoczyl, jak zauwazylas :)

Mimo to nie obrazilbym sie na dzialajace rotatory, gdyz chetnie umiescilbym jeden taki zamiast tych czterech Random Image- tak zeby strone troche ozywic i zeby to zarazem wygladalo interesujaco :)

Pozdrawiam i dzieki za poswiecany czas :)

Bazyl
27-11-2009, 09:35
U nas to słowo nie jest mile widziane, a szczególnie w przypadku, gdy pomagającym jest kobieta!
Bądź łaskaw usunąć niepotrzebne wyrazy!

ludzik
29-11-2009, 20:03
Done:cool: