PDA

Zobacz pełną wersję : Remository proszę o pomoc



wlizskif
06-10-2009, 18:45
Jestem początkujący posiadam zainstalowaną wersję joomli 1.5.13.
Doinstalowałem komponent Remository.
Nie mam pojęcia jak wrzucony plik zaimportować do artykułu.

Jest tu już parę tematów związanych z tym komponentem ale nie znajduje odpowiedzi na moje pytanie.

Jeśli nie znasz odpowiedzi po prostu nie odpisuj.

adminweb
06-10-2009, 18:58
Nie mam pojęcia jak wrzucony plik zaimportować do artykułu.
Jaśniej proszę
Może o to Ci kaman?
piszesz arta opisujesz plik i podajesz link

josh
06-10-2009, 19:45
jesli masz na mysli wyswietlenie pliku do pobrania w artykule, to doinstaluj bota
QuickDown

w arcie osadzasz plik poleceniem:
{quickdown:5} gdzie 5 to id pliku

neami
11-10-2009, 18:28
Joomla 1.5.8
Remository 3.46
Zainstalowałam dodatek QuickDown, ale po jego opublikowaniu, przy bróbie wczytania strony wskakuje błąd
"Fatal error: Class 'remository_plugin_quickdown' not found in O:\WWW\cmsj-01_07\joomla_1_5_1\plugins\content\quickdown.php on line 43".
Czy ktoś wie jak rozwiązać ten problem?
Z góry dziękuję.

josh
11-10-2009, 21:29
moze remo za stare masz i nie dziala z najnowszym quickdownem, sprawdz czy z 3.5.2.6 dziala
albo tez php za niskie
no ale 1.5.8 to mus pociagnac do 1.5.14

pozdr

Joom-Joom
15-10-2009, 11:11
Dzień Dobry!

Chciałem się dowiedzieć jaką ścieżkę podawać do ReMository. Gdy wgrywałem pliki do DocMan to w artykule tworzyłem link ze ścieżką na począteku - dmdocuments/ i dalej nazwa pliku i rozszerzenie i koniec. Wgrałem pliki do ReMository i nie wiem co mam wpisać gdy tworzę link w artykule. Wpisałem /downloads i nazwa pliku ale to nie działa - wyskakuje błąd The requested URL was not found on this server. Czy podaję złą ścieżkę?

josh
15-10-2009, 15:44
domyslny folder jaki tworzy komponent to Remos_downloads
do osadzania plikow w artykulach jest bot quickdown

neami
15-10-2009, 16:44
Początkowo miałam ustawione magazynowanie plików w bazie danych, teraz ustawiłam na "NIE". Wczytywanie pliki trafiają do folderu remos_downloads, ale zauważyłam, że do nazwy pliku dopisywany jest ID tego pliku, czyli wczytywany plik regulamin.doc ma teraz nazwę np regulamin.18.doc. Czy tak jest standardowo, czy u mnie coś nie tak?
Z góry dziękuję.

Joom-Joom
16-10-2009, 11:38
Dziękuję za odpowiedź. Już zainstalowałem quickdown. W dodatkach mam Remository Quickdown 2.1 - jest zgodność. Czy sposób jego użycia jest identyczny jak np. w morfeo - tzn. wstawiamy {quickdown:numer id pliku} w artykule? Właściwie tak właśnie zrobiłem ale nic to nie dało. Numer id podałem prawidłowy.

Przepraszam już działa. Musiałem włączyć dodatek. :) Dziękuję raz jeszcze za pomoc!

Mam jeszcze jeden problem - chcę aby na stronie wyświetlało się samo pobierz - bez tych nagłówków: nazwa pliku (i tego co w details), typ, wersja, rozmiar, licencja, strona www, pobrań, autor, ocena, Twój głos, - myślałem, że to można wyłączyć ale nie mogę znaleźć gdzie. Udało mi się wyrzucić tylko jakąś reklamę.

josh
16-10-2009, 17:41
@noemi tak jest standardowo

@Joom-Joom nie pamietam za dobrze, ja u siebie zmianialem to w kodzie dodatku albo w ktoryms pliku remosa

pozdr
Piotr

neami
16-10-2009, 22:52
Jeśli chodzi o to co ma wyświetlać Quickdown, to jest to w samym dodatku (preferencje) - tu decydujemy .

Joom-Joom
17-10-2009, 11:47
Dzięki! :) Już udało mi się sporo wyłączyć. W tej chwili mam w Quickdown zaznaczone na TAK tylko - Show Downloadlink. Jednak gdy klikamy na pobierany plik to pojawia się kolejne okno gdzie wyskakuje tekst z podziękowaniami i info. o tym że jeśli się nie zacznie pobierać automatycznie itd. - to jeszcze mogę przeboleć :) ale pod tymi tekstami są kolejne nagłówki - data dodania, autor, wersja z dnia, rozmiar, typ, pobrań - jak to zlikwidować? chyba że coś źle zaznaczam w samym dodatku...

neami
17-10-2009, 15:23
Pewnie jest to gdzieś w plikach komponentu, podobnie jak tekst "Dziękujemy za pobranie pliku"
Ponieważ u mnie jeszcze Quickdown jeszcze nie działa, obeszłam problem dodawania linków w artykule w ten sposób:
Wchodzę na stronie w mój dział plików, klikam w wybrany dokument, klikam pobierz, pojawia się ekran "Dziękujemy za pobranie..." i tu prawym odnośnik "Pobierz" wybieram "Kopiuj adres linku".
W artukule - wstaw łącze - wklejam adres.
Po kliknięciu w utworzony link od razu pojawia się okienko "Zapisz jako"

Joom-Joom
17-10-2009, 15:36
Też wczoraj tak zrobiłem i działało jeden dzień chyba. :) Następnego wszędzie pojawił się komunikat "illegal attemp" czy coś takiego.

josh
17-10-2009, 15:41
@Joom-Joom tak jest bo Remository ma takie zabezpieczenie

Arkady
27-02-2012, 10:22
A czy można jakoś usunąć napis "Pobierz" przed nazwą pliku w artykule wykorzystującym QuickDown?