PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z menu



lemonek
06-10-2009, 19:13
Od niedawna zajmuję się joomla wiec proszę o wyrozumiałość :)

1. Był serwis na joomla 1 pozniej byla migracja do 1.5 - wszystko poszło ok
2. Było sobie menu o nazwie menu glowne
3. Edytowałem menu (to okienko z nazwa menu i opisem/tytulem), w sumie nie zmienilem mu nazwy ale wcisnalem zapisz i od tego momentu w panelu administracyjnym w Menu mam menu glowne ale jest puste - link prowadzi do administrator/index.php?option=com_menus&task=view&menutype=menu-glowne natomiast pod linkiem (jedynym sposobem dostania sie do tego menu) "administrator/index.php?option=com_menus&task=view&menutype=menu glowne" mam menu z linkami (to ktore bylo).

co gorsza - wykonalem zrzut bazy danych i ja przeczesalem i nigdzie nie znalazlem "menu-glowne"

spodziewalem sie ze znajde w bazie danych menu-glowne i zamienie wpis na "menu glowne" ale sie rozczarowalem. Co zrobić aby nie przpisywać calego menu z tego co sie nie wyswietla do tego co sie wyswietla?

gdzie moge znalesc "menu-glowne" skoro w bazie go nie ma?

Ups - moglby ktos przeniesc ten post do joomla 1.5 :)

idek
06-10-2009, 19:32
nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale moze wejdź, w to, gdzie masz pozycje.. nastepnie zaznacz je wszytskie ptaszkami... i daj PRZENIEŚ (taka ikonka w prawym rogu u góry) no i wybierz menu, do którego chcesz je przenieść..

ale jak mówię, nie wiem czy Cie dobrze zrozumiałem :P

lemonek
06-10-2009, 19:35
chyba byloby dobrze :) a wracajac do bazy danych - coz pzregladalem nie ta co powinienem :) juz poprawilem na to co bylo kiedys. ja pinkole ale ktos ma syf na serwerze hehe ale coz nie moj cyrk i nie moje malpy dzieki za szybka odpowiedz

idek
06-10-2009, 20:11
nie ma sprawy, chętnie sie pomaga osobom, ktore coś wiedzą i potrafią same myślec i kombinować ;) - to komplement w Twoją stronę :P