PDA

Zobacz pełną wersję : uprawnienia tylko na galerie i artykuly



gkoti
07-10-2009, 19:49
Witam.

Mam problemik z zalozeniem odpowiedniego typu uzytkownika, mianowicie chcialbym aby user zalozony przeze mnie mial tylko uprawnienia na zakladanie galeri itp. w komponencie RSGallery2(tylko na to i takie udalo mi się zrobic), ale chcialbym aby dodatkowo mogl edytowac frontpage i 3 artykuly. Niestety zalozony przeze mnie uzytkownik ma tylko dostep do galerii, w ktorej mozna zrobic wszystko, poza tym wszelkie przypisywanie go do grup nie pomoglo w rozwiązaniu drugiej czesci mojego problemu. Logowanie ma sie odbywac przez backend a nie przez frontend. Probowalem Admin User Access, JACL Plus i nie moge sobie dac z tym rady.

Ktos ma jakis pomysl ?

Joomla to:Joomla! + Admin Language 1.0.15 stable [ Daytime ] 22 February 2008 23:00 UTC

gkoti
10-10-2009, 00:21
i co nikt nie zna ani odpowiedzi ani podpowiedzi jak to zorbic ??PILNE :(

zwiastun
10-10-2009, 02:09
Próbowałeś, nie umiesz to albo sobie daruj, albo zleć.
Swoją drogą gratuluje pomysłów:
1. Logowanie ma sie odbywac przez backend a nie przez frontend
2. Chcialbym aby dodatkowo mogl edytowac frontpage i 3 artykuly

gkoti
10-10-2009, 20:01
dzieki za pomoc..super...to sie nazywa super forum :)

zwiastun
10-10-2009, 20:27
Jakie pytanie, taka pomoc! Czego oczekujesz?
Pomijając nieprzemyślane albo niejasno wyrażone pomysły (logowanie użytkownika przez zaplecze ?), nie raczyłeś napisać, na czym Twoje "próbowanie" z JACLplus czy z Admin User Acces polegało.

gkoti
11-10-2009, 13:21
dobra...konto ma mieć uprawnienia tylko na galerie i edytowanie 3 artykułów na stronie i nic więcej, uzytkowni miałby się logować do panelu administratora a tam tylko dostęp do tego co napisałem wcześniej.
Na stronie głównej nie ma być żadnego panelu logowania ani nic, tylko user od tyłu z takimi uprawnieniami..

założyłem usera jako grupa Manager(Public Backend), mam w nim dostęp tylko do galerii i w pełni mogę w niej pracować jednak w żaden sposób nie mogę ustawić uprawnień na edytowanie artykułów..

zwiastun
11-10-2009, 15:37
1. Zaplecze jest obszarem przeznaczonym dla osób administrujących Joomla, a nie dla używających! Skoro decydujesz się dać komuś dostęp do zaplecza, to musi to być osoba, której ufasz na tyle, że czegoś nie zniszczy.
2. Jeśli takiej pewności nie masz, nie wpuszczaj
3. Operator (manager) ma standardowo prawa dostępu do wszystkich artykułów i pozycji menu. Ograniczanie mu praw dostępu tylko do 3 artykułów jest możliwe tylko po zainstalowaniu JACLplus, ale w Twoim przypadku odpada, bo korzystasz ze zmodyfikowanej wersji Joomla! - wymagałoby to sporych modyfikacji kodu.
Skoro próbowałeś JACLplus, to zakładam, że wiesz, na czym polega problem z zarządzaniem prawami dostępu w Joomla! Instalowanie komponentu modyfikującego w istotny sposób działanie całego systemu tylko po to, by jednej osobie ograniczyć prawa dostępu, bo może się okazać nieodpowiedzialna, nie ma sensu. Zwłaszcza, ze i ten komponent trzeba na dodatek przerabiać, i samego Joomla!

gkoti
11-10-2009, 20:31
nie no klient moze miec dostep do edycji wszystkich artykułów w stronie i do galerii, jednak jak dodałem go jako menadzer to ma dostep do galerii jednak na artykulach wyskakuje komunikat po angielsku ze brak odpowiednich uprawnien... wlasnie nie wiem jak to zwalczyc bo jakbym to jakos ominal to powinno zatrybic to co ja chce wlasnie zrobic..