PDA

Zobacz pełną wersję : sh404SEF - problemy z komponentami i odinstalowaniem



rzodkiewka
07-10-2009, 21:41
Witam, posiadam najnowszą wersję czyli 1.3.9 i mam taki problem:
- bawiłem się kilka dni tym komponentem, ale nie mogłem sobie poradzić z jakimiś dwoma komponentami - albo error 404, albo oryginalny adres komponentu. W końcu z desperacji, uruchomiłem jakąś opcję, której działania nie znałem i stało się - nawet zwyczajne proste treści przestały działać - error 404. Niestety zapomniałem, która to była opcja. Próbowałem odinstalować, wykasować katalogii, wykasować dwie jos_sh404SEF..., aby zainstalować i cieszyć domyślnymi ustawieniami/móc dalej kombinować ... niestety po wgraniu ustawienia są takie same i nie wiem czemu nie moge zapisywać zmian: Parse error: syntax error, unexpected '/' in /.../administrator/components/com_sef/custom.sef.php on line 58 , albo wcześniej chyba 9-ta, to samo na froncie.
Podsumowując mam dwie prośby:
- proszę o podanie, co powinienem wykasować w bazie, co zrobić by Kunena Forum, Galeria Expose miała proste adresy, wogóle to jak poustawiać, aby zawsze dany komponent miał adres jaki wpisałem w pola np. domena.com/forum itd?, bo zauwarzyłem, że jak zmieniam to pomimo kasowania rekordów i całej zawartości schowków, to nie zawsze zmiana była widoczna/mimo, że wcześniej zmiana tego samego komponentu nastąpiła. Ja ustawiałem komponent z plikiem .htaccess, wyrzuciłem .html, bez sekcji i kategorii, dodałem alfabet w celu transformacji na nie polską czcionkę. Joomla 1.0.15 IE PL, tak więc .htaccess niezmieniony, w konfiguracji Joomli oczywiście proste adresy włączone ...

Serdecznie dziękuję

rzodkiewka
09-10-2009, 18:26
no dobra wkurzyłem się i niech stracę, bo wgrywam starą kopię bazy, naszczeście mało do poprawienia ... no nie [kilka chwil później], owszem teraz są już wszystkie opcje dostępne w tym komponencie - wcześniej sporo poprostu bez błędu nie była wyświetlana, ale, błąd przy zapisie czy wyjściu nadal jest: " Parse error: syntax error, unexpected '/' in /.../administrator/components/com_sef/custom.sef.php on line 58" - która jest pusta!

Proszę, proszę co ja mam zrobić? Czy ten komponent tworzy gdzieś jeszcze coś w bazie prócz jos_sh404SEF_meta/aliases? Czy modyfikuje jakieś pliki Joomla ... bo myślę o całkowicie nowej Joomli i wgraniu bazy: jak users itd po wcześniejszym zainstalowaniu wszystkich dodatków.

z góry serdecznie dziękuję,

rzodkiewka
17-10-2009, 02:52
o rany nikt nie chce pomóc ... ech tak, więc proszę o sunięcie tematu,
a może jednak ktoś wie:
"Czy ten komponent tworzy gdzieś jeszcze coś w bazie prócz jos_sh404SEF_meta/aliases? Czy modyfikuje jakieś pliki Joomla ... bo myślę o całkowicie nowej instalacji Joomli i wgraniu bazy: jak users itd po wcześniejszym zainstalowaniu wszystkich dodatków."

biocyberek
08-11-2009, 14:15
Problem jest banalny, choć sam na nim początkowo poległem.

w pliku
===========================================
administrator/components/com_sef/custom_sef.php
===========================================

zmieniasz wpis:

===========================================
/234-ContentTitle/
===========================================

na wpis:

===========================================
//234-ContentTitle/
===========================================

natomiast w pliku:

===========================================
sh404sef.class.php
===========================================

zmieniasz zapis:

===========================================
// set to 0 to have no cat inserted /234-ContentTitle/
===========================================

na zapis

===========================================
// set to 0 to have no cat inserted //234-ContentTitle/
===========================================


Rozwiązanie pochodzi stąd:

http://dev.anything-digital.com/Blog/Application-Development/give-your-site-a-seo-kickstart-with-sh404sef.html?action=printpage;topic=2772.0

rzodkiewka
08-11-2009, 15:28
dzięki, niestety nie potrafię przywrócić joomli do stanu jak przed pierwszą instalacją tego komponentu i za parę godzin stawiam stronkę od nowa ... ech

biocyberek
08-11-2009, 15:33
Tu (http://forum.joomla.pl/showthread.php?p=140191#post140191) załączyłem poprawioną wersję komponentu. Zainstaluj sobie bez grzebania w kodzie. Swoją drogą bug był omawiany na oficjalnym forum komponentu, więc w kulki nieźle admini lecą

rzodkiewka
08-11-2009, 17:16
łoł znikł problem: dzięki teraz tylko muszę jakoś naprawić proste adresowanie, bo niestety błędy "Not Found"

biocyberek
08-11-2009, 17:43
nie ma lekko. Musisz zapodać zmieniony plik htaccess. Zmodyfikuj w nim wpisy podając własną domenę (wraz z podkatalogiem)

rzodkiewka
08-11-2009, 19:11
dzięki piwko powoli się należy :D ;]

a na poważnie, to zachodze w głowę jak mi się udało wcześniej na standardowym .htaccess sprawić, aby proste adresy działały tak samo, czyli bardzo dobrze, ale no właśnie nie najlepiej, bo:

komponenty nie chcą być proste kunena, plikownia, : pomimo wpisania ręcznie nazwy, albo przy zaznaczeniu zawsze nazwa menu...

ktoś coś poradzi? - problem prawie rozwiązany ... dżinks :cool:

biocyberek
08-11-2009, 19:42
Na zwykłym htaccess i joomli nie zrobisz np adresu w postaci:
domena.pl/moj adres

a na sh404sef tak.

Napisz dokładnie jakie adresy chciałbyś osiągnąć

rzodkiewka
08-11-2009, 21:55
Nie no ja opisywałem, że już michodziło tak na tym komponencie, tylko coś zepsułem - ustawiłem ...

chodzi o proste adresy kopponentów np domena.pl/forum - adres kunena, itp. - nie wiem czemu wszystkie adresy z menu są jak menu, a te komponentów pomimo jakiś ustawień pozostają bez zmian ... acha i jak się pozbyć dużej litery?

biocyberek
08-11-2009, 22:13
Nie będę podawał gotowego rozwiązania, jednak ;) podpowiem, że trzeba włączyć opcje zaawansowane w komponencie, a w joomli ustawić Proste adresy URL: na tak, zaś Dynamiczna zmiana tytułów na "Nie" Miłego kombinowania ! Acha - i żeby nie być gołosłownym zobacz takie linki na przykładzie działającego linku: odnowa.biz.pl/vip body system
Niestety musisz skopiować, bo nie chce mi tego potraktować jako ważnego adresu bez http, choć działa bez niego w dowolnej przeglądarce :D

rzodkiewka
08-11-2009, 22:30
zaś Dynamiczna zmiana tytułów na "Nie"

o widzisz, o tym nie pomyślałem... no to piwko dla Ciebie, dziękuję .. pozdrawiam