PDA

Zobacz pełną wersję : Miejsca wyświetlania banerów



raker2
08-10-2009, 09:56
Witam,
chciałem na moją stronę wstawić własne miejsca w których wyświetlałyby się banery.
Defaultowo zauważyłem że są zdefiniowane (przepraszam za wyrażenie) "miejsca" typu: user1, user2, user3, ... , itd. ale gdy wybiorę jako lokalizację banera czy modułu którąś z tych pozycji to nic nowego się nie wyświetla czyli zakładam że w moim stylu nie są zdefiniowane te położenia.
Moje pytanie tyczy się 2 spraw:

1. czy da się zmienić te nazwy na typu z user1 na baner_top, user2 na baner_left, itd.

2. Gdzie należy w kodzie strony zdefiniować te miejsca, tzn w którym pliku i w jaki sposób należy to zrobić (jaki kod wkleić bo rozumiem że tak się właśnie to robi).

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam
Raker

Bazyl
08-10-2009, 10:28
Pozycje modułów... (http://wiki.joomla.pl/Pozycje_modu%C5%82%C3%B3w)

alex51
08-10-2009, 10:35
Banner możesz wyświetlać w dowolnie wybranym położeniu pod warunkiem, że ustawisz w nim kopię (klon) modułu bannera i wybierzesz takie położenie, w którym banner się zmieści. W pozycji left lub right będzie raczej trudno zmieścić banner o rozmiarach 468x60. Wszystko zależy jakie możliwości w tym zakresie oferuje zastosowany przez Ciebie szablon. Nie sądzę też, abyś musiał ingerować w kod strony, aby poprawnie wyświetlać reklamy.